2015 parimad

Head discgolfi sõbrad!

Aasta lõpp on ikka kokkuvõtete tegemise aeg ning EDGL on võtnud nõuks sisse viia toreda traditsiooni – igal aastal, detsembri lõpus kuulutame välja lõppenud aasta parimad. Pärast põhjalikku vaagimist otsustasime välja kuulutada parimad viies kategoorias: 1. Aasta parim meesportlane, 2. Aasta parim naissportlane, 3. Aasta parim uustulnuk, 4. Aasta parim võistluste korraldaja ja 5. Aasta Eesti discgolfi sündmus.

Hääletamise protseduurist

Et saada võimalikult objektiivne pilt, otsustasime anda hääleõiguse kahele suurele grupile – EDGL-ga liitunud klubidele ning liidus toimetavatele asjaosalistele ehk juhatuse liikmed, spordi-tehniline komisjon, revisjonikomisjon ja editor. Kuna hääletamisest loobusid 1 klubi ja mõned liidu asjaosalised, siis jagunesid hääled täiesti võrdselt 12 – 12. Igale kategooriale sai esitada 3 kandidaati ning punktid anti enda esikolmikule 5-3-1.

Tulemustest

Aasta Eesti discgolfi sündmus. Kõige keerulisem kategooria. Siin tuli veidi grupeerida pakutud nominente gruppidesse. Näiteks 3 suuremat gruppi ühendasid endas EDGL-ga seonduvat, Skoorin, Eesti discgolfi edulugu, erinevate nurkade alt vaadelduna. Vaatamata sellele võtsid esikolmiku kohad kõige vahetumad sündmused, ehk kohalikud võistlused. See kinnitab, et meie võistluste korraldamise tase on väga hea ning mängijad hindavad korraldajate tehtud tööd kõrgelt. Kokku oli nominente 15.

 1. Eesti Meistrivõistlused – 76 punkti ( Liit – 37, klubid – 39 )
 2. Eesti Talvised Meistrivõistlused – 33 punkti ( Liit – 18, klubid – 15 )
 3. Estonian Open – 20 punkti ( Liit – 11, klubid – 9 )

Aasta parim võistluste korraldaja. Parima tiitliheitlus käis ettearvatult meie suurimate võistluste korraldajate vahel. Eraldi äramärkimist vajab kindlasti Tanel Ojaste tubli töö, kes pingelises heitluses kolmandale kohale seljatas napilt meie EuroTouri korraldaja Rasmus Sepa. Kokku oli nominente 7.

 1. Rene Mengel ja EMV korraldustiim ( Hole-in-One )– 78 punkti ( Liit – 45, klubid – 33 )
 2. Rainer Lipand ja ETMV korraldustiim ( Drive In ) – 55 punkti ( Liit – 28, klubid 27 )
 3. Tanel Ojaste – ( Otepää Õhujõud ) 39 punkti ( Liit – 13, klubid – 26 )

eventmasters

Aasta parim uustulnuk. Kõige nominentide rikkam kategooria. Arvestades, keda aasta uustulnukateks pakuti, siis järgmise aasta parima uustulnuka valikuks on vajalik konkretiseerida nominentide valiku reegleid. Sellel aastal oli tubli rebimine “Team DiscSport” liikme Karl Aaron Sikka ja “Chilli DG” liikme Albert Tamm vahel. Sedakorda jäi noorem mees peale, aga tublid mõlemad. Silma on jäänud ka Robi Männiste, kes kolmanda koha heitluses edestas napilt “Chilli DG” mängijat Maico Rimmelit. Ootame nendelt poistelt varsti mehetegusid. Huvitav on veel märkida, et selles kategoorias erines märkimisväärselt klubide ja nn. ekspertide arvamus. Kokku oli nominente 16.

 1. Karl Aaron Sikka ( Hole-in-One ) – 54 punkti ( Liit – 38, klubid – 16 )
 2. Albert Tamm ( Chilli DG ) – 41 punkti ( Liit – 18, klubid – 23 )
 3. Robi Männiste ( Otepää Õhujõud ) – 23 ( Liit – 9, klubid – 14 )

rookie top

Aasta parim naismängija. Kõige tihedama konkurentsiga kategooria. Äärmiselt tihe rebimine oli kolme mängija vahel. Valida oli ka kelle vahel – Eesti Talviste Meister, Eesti Meister, BST üldvõitja. Sellel aastal jättis “Prodigy Disc Team Baltic” liige Kristin Tattar kohalikud meistrid seljataha ning napsas esikoha teist-kolmandat kohta jagama jäänud “DAGÖ DG” liikme Anni Eesmaa ning “DG Evolution” mängija ja meie kauaaegse liidri Maie-Ly Pihus ees endale. Kokku oli nominente 7.

          1. Kristin Tattar ( Hole-in-One ) – 72 punkti ( Liit – 38, klubid – 34 )
           2.-3. Maie-Ly Pihus ( DG Evolution ) – 65 punkti (Liit – 34, klubid –31)
           2. – 3.  Anni Eesmaa ( SK DAGÖ DG ) – 65 punkti ( Liit – 27, klubid – 38)

fpo top

Aasta parim meesmängija. Kaks Eesti meistritiitlit ning esimese eestlasena võidetud EuroTour-i etapp ei jätnud parima meesmängija valimisel mingit kahtlust. Vaid 3 hääli andnud osalejatest ei pannud “Prodigy Disc Team Europe” liiget Martin Rotmeister-t esikohale. Teine koht oli samuti üsna veenev – samuti “Prodigy Disc Team Europe” esindaja ning “Chilli DG” Pro Team liige Silver Lätt oma BST üldvõiduga ning eduga ka teistel võistlustel eristus selgelt kolmandast kohast. Seevastu võitlus kolmandale kohale oli väga tihe, vaid napid 2 punkti jäid lahutama “Prodigy Disc Team Europe” liiget Markus Dvinjaninovit ja “Chilli DG” liiget Markko Kivi. On mõnevõrra üllatav, et Eesti meistrivõistlustel suure slämmi teinud (võites kõik 3 saadaolevat tiitlit) Markko Kivi sai suhteliselt vähe hääli. Kokku oli nominente 8.

 1. Martin Rotmeister ( Hole-in-One ) – 109 punkti ( Liit – 53, klubid – 56 )
 2. Silver Lätt ( Chilli DG ) – 59 punkti ( Liit – 31, klubid – 28 )
 3. Markus Dvinjaninov ( Drive In ) – 18 punkti ( Liit – 8, klubid – 10 )

mpo 3

Kokkuvõtvalt tuleb õnnitleda klubi “Hole-in-One”, sest peale Kristin Tattar-i klubivahetust on teinud pärnakad puhta töö, võites kõik 5 kategooriat.

Õnnitlused kõikidele parimatele ning

Head Vana Aasta lõppu!

Rein Rotmeister
Eesti Discgolfi Liidu president

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: