2016 PDGA Women’s Global Event – naistele mõeldud globaalne võistlus

Kas teadsite, et Eestis on registreeritud 2016 aastal  343 PDGA litsentsiga mängijat. Nendest 6% on naised. (Euroopa keskmine protsents on 7). Et naiste hulgas ala populariseerida, korraldab PDGA naiste komitee globaalse naistele mõeldud võistluse. Eesmärgiks on simulatsioonina luua suurim virtuaalne võistlus.

Lühidalt toimib see järgmiselt: 14-ndal mail naised üle maailma mängivad discgolfi 2 ringi oma lähimal võistlusel, mis sellest üritusest osa võtab. Skoorid kogutakse kokku ning erinevate näitajate abil antakse neile reitingud PDGA poolt. Need reitingud võetakse kokku ning ühtlustatakse. Selle baasilt siis selgitatakse välja võitjad.

Sellel aastal on kolmas kord sellist võistlust korraldada. 2012 võttis osa sellest võistlusest 575 osalejat 41 erineval üritusel neljas riigis. 2014 võttis osa 1060 osalejat 60-l erineval üritusel kuues riigis.

Tänaseks on registreeritud üle 1300 osaleja erinevatest riikidest. Nüüd on võimalik panustada sellesse rekordisse ka Eestis.

vil

Kui oled naine, mängid discgolfi ning unistad jõudu katsuda oma ala parimatega (täna on registreerunud juba peaaegu kogu maailma paremik), siis siin on see võimalus. Võid vaadata millisel kohal sa asetseksid naiste edetabelis või võid lihtsalt nautida discgolfi ilusal Viljandi rajal. Loodetavasti on korraldajad ka organiseerunud ilusa ilma.

 

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: