Discgolfi suvine hooaeg 2015 on alanud

2015 aasta suvine discgolfi hooaeg on saanud avalennu traditsioonilisel Baltic Sea Touri avaetapil Vilniuses, 11-12 aprillil.

Seekordsel, järjekorras juba kuuenda Baltic Sea Touri avaetapile oli ennast registreerinud 97 mängijat Leedust (37), Eestist (35), Lätist (16), Soomest (6) ning Venemaalt (3). Nagu tavaliselt, oli suurima osavõtuga, 56 inimest, Open divisjon, kus eestlasi oli võistlustules kogunisti 26. Naiste divisjonis FPO oli osavõtjaid 10, kellest Eesti lippu hoidsid kõrgel 4 tublit naissportlast. Masters divisjonis oli osalejaid 18, kellest eestlasi seekord ainult 3. Juuniorite divisjonis, MJ2, oli 8 osavõtja seas Eestit esindamas Karl Aaron Sikka.

Reedel korraldati samuti juba traditsiooniks saanud paarismängu võistlus, kus rajale läks kokku 28 paari. Paarismäng eestlastele sobib, kaksikvõit tuli Eestisse, Martin Rotmeister / Silver Lätt saavutasid esikoha ning Tommy Markus / Kristjan Jägel 3 enamviskega jagasid Leedu paariga teist-kolmandat kohta. Paarismängu sobivusest annab hea pildi lõpptulemuste ülevaade, kus esikümnes on kogunisti 8 Eesti paari.

Pühapäeva pärastlõunaks oli kahepäevane, kevadiselt muutlikes ilmaoludes toimunud võistlus, saanud oma lõpplahenduse. Taaskord oli põhjust olla uhke Eesti discgolfi eduka käekäigu ning suurepäraste tulemuste üle.

Juuniorite divisjonis MJ2 tegi Karl Aaron Sikka puhta töö. Ta lõpetas kõik kolm mängitud ringi liidrina ning kokkuvõttes kindlustas esikoha 27 punktise edumaaga teiseks tulnud Leedu juuniori Eivinas Dziena ees. Kolmanda koha saavutas 261 punktiga samuti Leedu juunior Andrius Nikonovas.

Naiste divisjonis FPO, olid lõpptulemused Eesti jaoks veelgi säravamad. Esikoha võitis suveräänselt Maie-Ly Pihus, kellel peaaegu õnnestus sarnaselt Karl Aaroniga, võita kõik mängitud ringid. Ainukesena jäi puudu finaalringi parim tulemus. Kuid see ei mõjutanud lõpptulemust – Maie-Ly võitis pärast finaalringi naiste divisjoni tulemusega 281 punkti. Eestile tagas kaksikvõidu Triinu Hurt, kelle lõpptulemus 298 punkti oli 12 punkti parem kolmanda koha saavutanud Läti esindaja Elena Vecmane kogusummast 310 punkti. Toreda “comebacki” tegi pärast pikka pausi Kaidi Roosimägi, kes saavutas igati kiiduväärt neljanda koha naiste divisjonis 320 punktiga.

Masters divisjonis, kus võistlemas oli seekord vaid kolm Eesti esindajat, saavutas Raimo Kimmel kiiduväärt teise koha 247 punktiga. Esikoha võitjast, Darius Griciusest jäi lõpuks lahutama 5 punkti ning kolmanda koha saavutanud Tadas Uselis’e ees oli lõpuks kindel 4 punktine edu. Lõpparvetuses oli Veikko Leemet kümnendal kohal ning Harri Reimand 12. positsioonil.

Suurima osalejate arvuga divisjonis, Open’is, on lõpptulemused vägagi meeldivalt sini-must-valged. Selle aasta esimese Baltic Sea Touri võidu tõi Eestisse Martin Rotmeister lõpptulemusega 221 punkti. Kolm punkti rohkem, 224, ning teise koha saavutas Leedu esindaja Mindaugas Posius. Ja vaid ühe punkti kaugusele ehk 225 punktiga saavutas kolmanda koha Eesti esindaja Silver Lätt. Kaksikvõit oli nii lähedal. Esikolmikule lisaks, ehk kohtadel 4-10 oli lõpuprotokollis kogunisti 6 eestlast, Märt Käärma ning Rene Mengel jagasid viiendat kohta, Tommy Markus saavutas kaheksanda koha, Indrek Sarvin üheksanda ning Marion Kull ja Mark Duubas jagasid koos parima Läti mängijaga Gunars Grundmanis’ega kümnendat kohta.

Baltic Sea Tour 2015 järgmine, teine etapp toimub juba maikuu esimestel päevadel, 2-3. mai, Lätis, Laumas Discgolfi pargis. Sinna on ennast registreerinud 110 mängijat, kellest lõviosa, kogunisti 47, on Eestist. On mida oodata…..

Seniks aga võib avastada või meelde tuletada Vilniuse etappi nii pildis kui videos allolevatest allikatest: