EDGL-i karikasarja avavõistlus – Kõrvemaa

Nädalavahetusel (26-27 märts) toimus looduskaunis Kõrvemaal Eesti Discgolfiliidu karikasarja esimene osavõistlus. Mängiti samal rajal kus leidsid aset talvised meistrivõistlused.

Laupäeval olid rajal harrastajad ja kuni 15-aastased noored. Ilmaolud olid igati soodsad. Seda näitab ka, et kahe ringi jooksul visati 2 hole in one´i. Ka järgmisel päeval visati 1 hole in one.

Mängiti ühe päeva jooksul 2*21 korvi. Kokku oli esimesel päeval võistlustules 102 discgolfarit.

Harrastajate klassis võttis väga tugeva teise ringiga esikoha Aigar Holm (Pärnu dsicgolfiklubi Hole in One). Tulemus kokku -8. Aigar kokku võttis harrastajatest kõige rohkem birdiesid (14) ja tegi teisena vähim vigu.

Teisele kohale mängis end Kristjan Allemann tulemusega -6. Kristjanil oli tugev esimene ring ja sellest piisas, et nõrgema teise ringiga end teisel kohal hoida.

Kolmanda kohale tuli Kristjan Luts tulemusega -5

ma3

Juunioritest võttis supertulemusega esikoha Kasper Pisa (Hiiumaa discgolfiklubi Dagö DG). Võidutulemuseks oli -3. Selle tulemusega oleks ta harratajate hulgas olnud neljas. Kasper võttis kahe ringi peale 12 birdiet ning tegi vähem vigu kui teised. Kui muidu ta PDGA reiting on 847, siis kahe ringi keskmine oli 901 (st ta mängis üle 6% üle enda taseme).

 

Teisele kohale tuli kodurajal mängiv Mark Emil Mustonen (Aegviidu spordiklubi KAKK). Tulemuseks oli +16.
Kolmanda koha saavutas Madis Hurt tulemusega +64.

mj2

Harrastajate ning juunioride tulemused

Teisel päeval olid võistlustules professionaalide grupid. Ilm oli vähe keerulisem. Päike paistis ning sulatas lund hoogsalt, samas muutis see osad tiialad kohati libedaks. Sõltumata sellest oli võistlus väga tasavägine kõikides divisjonides. Kokku oli võistlustules 73 sportlast. Osad olid kohale tulnud Hiiumaalt, kus eelmine päev mängiti KÄPIKU sarja osavõistlus.

Meeste klassis pakkusid neli esimest väga põneva stsenaariumiga etenduse kuni lõpuni välja. Lõpuks läks esimese/teise koha ning kolmanda/neljanda koha välja selgitamiseks vaja ümbermängimist. Hea õnne abil võttis Silver Lätt (Chilli Disc Golf klubi/ Prodigy Europe) napi võidu Martin Rotmeister´i (Pärnu discgolfiklubi Hole in One/Team Prodigy) ees. Mõlema lõpptulemus oli -22. Martin võttis kahe ringi jooksul 2 eaglet ning 24 birdiet aga tegi rohkem vigu. Silver võttis 1 eagle (tegelikult hole in one) ning 23 birdiet aga tegi ainult 3 viga. Nii Martin kui Silvar mängisid ühe ringi üle 1000 reitinguga (Martinil esimene ring 1007, Silveril teine ring 1001).

Kolmanda koha sai väga tubli mängu teinud Tanel Ojaste (discgolfiklubi Otepää Õhujõud). Tanelil oli kõige parem näitaja mängu keskmine reiting võrreldes enda tavareitinguga. Ju siis oli väga hea päev. Lõpptulemuseks oli -19. Tanel võttis 22 birdiet ja tegi ainult 3 viga.

Neljas koht jäi ümbermängimisel Markus Dvinjaninovile (Nõmme discgolfiklubi Drive-in/Prodigy Europe). Markusel oli tehtud vigade näitaja kõige väiksem (2 viga), samas üks eagle ning 19 birdiet.

mpo karikas
Naiste klassis oli sama põnev heitlus. Kui esimene ring oli läbi, siis tundus, et Kristin Tattar (Pärnu discgolfiklubi Hole in One/Prodigy Baltic) on võidu ära vormistanud aga ometi suutis teisel ringil talle järgi mängida ning võidu võtta kahe punktise eduga Virge Andre (Nõmme discgolfiklubi Drive-in/Team Discsport). Virge lõpptulemuseks jäi +8, Kristini tulemuseks +10.

Kolmanda koha võttis Anni Eesmaa (Hiiumaa discgolfiklubi Dagö DG/Latitude64 Baltic) tulemusega +20.

fpo karikas

Masters divisjonis oli ülivõimas värske talvine meister Raimo Kimmel (Pärnu discgolfiklubi Hole in One/ Team Discsport). Lõpptulemuseks -11.

Teise/kolmanda koha pärast käis tihe võistlus ning lõpuks läks kohtade välja selgitamiseks vaja ümbermängimist. Teise koha suutis koju viia Ardo Säde ning kolmas koht jäi Kalev Mõrule (Chilli Disc Golf klubi). Lõpptulemuseks +5.

mpm karikas

Grandmasters divisjonis võttis võidu talvine meister Vahur Roht (discgolfi klubi Viljandi ketas) tulemusega +11. Teise koha võttis Jüri Lamp (Annikoru Discgolfi Klubi) tulemusega +13. Kolmanda koha vormistas Hillar Neiland (Alutaguse discgolfiklubi Eagles) tulemusega +22.

mpg karikas

Täistulemused

Igal juhul olid põnevad päevad täis kodumaist heal tasemel discgolfi ning järgmine osavõistlus juba 2 nädala pärast Jõulumäel.

Posted in Uncategorized
0 comments on “EDGL-i karikasarja avavõistlus – Kõrvemaa
1 Pings/Trackbacks for "EDGL-i karikasarja avavõistlus – Kõrvemaa"
  1. […] Lähemalt saate lugeda Eesti Discgolfi Liidu kodulehelt […]

%d bloggers like this: