EDGL-i karikasarja vahekokkuvõte

EDGL-i karikasarjas on peetud neli osavõistlust ning üks on jäänud. Karikasarja üldpunktides läheb arvesse neli paremat tulemust viiest. Seega viimane võistlus on kas vigade parandus (parandamaks enda nõrgemat punktisummat) või siis kui on mõnelt etapilt puudutud, siis ka neljanda tulemuse saamine. Vaatame korra hetkeseisudele ning võimalikele stsenaariumitele.

Alustame harrastajate klassist.

Numbrite järgi vaadates, siis hetkel juhib 18 punktise edumaaga Oliver Hanschmidt Pärnu discgolfiklubist “Hole-in-One”. Kokku on tal siis 320 punkti. Kõige nõrgem tulemus on 70. Kui tal ei õnnestu seda parandada, siis on paar järgmist, kes väga hea esinemisega võivad teda veel püüda: Karl Kukk Nõmme discgolfiklubist “Drive in”, hetkel 302, nõrgim tulemus 62, Tarmo Laiksoo samuti Nõmme discgolfiklubist “Drive in”, hetkel 286 punkti, nõrgim tulemus 55. Püüdmisulatuses on veel Kairo Reiu (276, nõrgim 51), Aivo Moorits (276, nõrgim 59), Ergo Org (267, nõrgim 44) ning Rainer Kala Nõmme discgolfiklubist “Drive in” (265, nõrgim 41). Kõigil nendel on eeldus valdavalt, et Oliver enda nõrgimat parandada ei suuda. Samas on päris heal positisioonil veel kolme tulemusega Rudi Reinkort (230)  ja Reimo Kiisk (220). Igal juhul päris põnev ning võimalused pedestaalile tõusta on paljudel. Kummaline on see, et etappide võitjad pjedestaali kohtadele ei pretendeeri kuna kõigil on kaks või vähem võistlust olnud. Loodame, et see omapära purustatakse Viljandis.

MA3 seis

Avatud divisjonis on üldvõitja selge. Silver Lätt klubist “Chilli Disc Golf” ning Prodigy Europe esindaja ei jätnud kellegile mingit lootust ja võttis kõik neli võitu. Ainuke mida ta veel teha saab, on lihtsalt vaadata, ka saab kogu karikasarja kõik võidud koju viia. Teine koht võiks olla suhteliselt kindel kui tagant ei tuleks ühte kolme võistlusega osalejat. Tanel Ojastel klubist “Otepää õhujõud” on hetkel koos 345 punkti, nõrgim tulemus on 84. Kolmandal kohal on Siim Isup 319 punktiga, nõrgim tulemus 66. Siim võib Tanelit ohustada kui ta võtaks võidu või teise koha ning Tanel enda nõrgimat tulemust ei paranda.

Samas tagant tuleb suure hooga kolme osavõistluse punktidega Markus Dvinjaninov Nõmme discgolfiklubist “Drive in” ja Prodigy Europe esindaja, kellel hetkel on 281 punkti. Kui Markus saaks viimasel võistlusel vähemalt 80 punkti, siis ilmselt läheks kohe ka teine koht talle. Tundub, et siin divisjonis loeb pigem see, kes saab osaleda ja kes mitte, esimesed kolm kohta tundub muidu suhteliselt kindel olevat. Kolme võistluse punktidega on tulemas ka Marko Narits klubist “Chilli Disc Golf” ning Latitude64 Baltic esindaja, kes võib samuti tõusta esikolme hulka. Esikolme hulka võib tõusta ka Marion Kull klubist “Chilli Disc Golf” ja Latitude64 Baltic esindaja, kelle punktisumma koosneb samuti ainult kolme võistluse punktidest.

mpo seis

 

Naiste divisjonis on võitja samuti kindel. Anni Eesmaa Hiiumaa discgolfiklubist “Dagö DG” ja Latitude64 Baltic esindaja on võtnud kolme etapi võidud ja ühe kolmanda koha ning on püüdmatu teistele. Samas teisele/kolmandale kohale käib tihe rebimine. Kristin Tattaril Pärnu discgolfiklubist “Hole-in-One” ja Prodigy Baltic on hetkel 373 punki (nõrgim tulemus 88). Teda võib veel püüda Madli Vaht Nõmme discgolfiklubist “Drive in”, punkte 364, nõrgim 85 ning Virge Andre samuti Nõmme klubist ja team Discsport esindaja, punkte 360, nõrgim 84.

FPO seis

Masters divisjonis on Raimo Kimmel Pärnu discgolfiklubist “Hole-in-One”/Team Discsport samuti enda üldvõidu kindlustanud, võites kõik neli etappi. Nagu Silveril on talgi võimalus proovida viiest viis võitu rekordit 🙂 Hetkel on teisel kohal Kalev Mõru klubist “Chilli Disc Golf” (353 punkti, nõrgim 82), samas teda ohustab on Alar Lepikult Nõmme klubist “Drive in” kolme võistluse punktisumma 274. Kui Alar suudab viimasel võistlusel edestada Kalevit, siis on teine koht tema. Hetkel on kolmandal kohal Raigo Golub Hiiumaa klubist “Dagö DG” (punkte 341, nõrgim 81). Järgnevad Ago Sambla (punkte 338, nõrgim 83) ning Teet Saaberg (punkte 337, nõrgim 84). Nii et kui nii Kalev kui Alar mõlemad saavad osaleda Viljandis, siis on teise ja kolmanda koha jagamine nende omavaheline võistlus.

mpm seis

Vanemseeniorite divisjonis (MPG) võitja selgub sellest, kas Vahur Roht klubist “Viljandi ketas” osaleb või mitte. Kui jah, siis on Vahur ka ilmselt võitja. Vahuril on kolmest võistlusest kolm võitu. Hetkel juhib Jüri Lamp “Annikoru Discgolfi Klubist” 376 punktiga. Tema kohta võib peale Vahuri veel ohustada Vahur Kapp Pärnu discgolfiklubist “Hole-in-One”. Vahuril on kolme võistlusega kogutud 285 punkti. Selleks, et Jürit edestada tuleks tal tulla vähemalt teisele kohale eeldusega, et Jüri ei tule esimeseks. Hetkel teisel kohal oleva Hillar Neiland discgolfiklubist “Alutaguse Eagle” lõplik koht selgub sellest, kas mõlemad Vahurid osalevad või mitte (kui jah, siis on lõplikuks kohaks neljas, kui mitte, siis teine või kolmas).

mpg seis

Juuniorite üldvõitja on ka kindel. Kasper Pisa Hiiumaa discgolfiklubist “Dagö DG” on võitnud suhteliselt suure ülekaaluga kõik neli võistlust. Teise koha on kindlustanud endale Mark Eemil Mustonen Aegviidu spordiklubist “KAKK” ning Prodigy Baltic esindaja. Kolmanda koha eest võistlevad hetkel Allain-Marco Anton klubist “Alutaguse Eagle” (183 punkti) ja Maico Rimmel klubist “Chilli Disc Golf” ning Latitude64 Baltic esindaja (182 punkti).

MJ2 seis

 

 

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: