EDGL karikasarja kokkuvõte

EDGL karikasari 2016 on saanud oma lõpu ja parimad on välja selgitatud. Meeldetuletuseks, et toimus 5 erinevat etappi Kõrvemaal, Jõulumäel, Vooremäel, Alutagusel ja Viljandis. Kokku osales kõikidel võistlustel ja kõikides klassides 846 osalejat, mis teeb keskmiselt 169 osalejat võistluse kohta. Kõige suurem oli osavõtt harrastajate klassis, kus enamustel kordadel olid kõik eraldatud kohad täis. Igal võistlusel visati vähemalt üks hole-in-one, enamustel rohkem. Vaatame üle ka lõpuseisud.

Harrastajate klassis suutis Oliver Hanschmidt (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One) hoida oma esikohta. Teiseks tuli Rudi Reinkort ning kolmanda koha kindlustas endale Tarmo Laiksoo (Nõmme discgolfiklubi Drive in).

ma3final

Avatud divisjonis oli Silver Lätt (Chilli Disc Golf/Prodigy Europe) nelja võistlusega kindlustanud endale juba esikoha ning viimasel osavõistlusel Viljandis ei osalenud. Viimasel võistlusel võidu võtnud Markus Dvinjaninov (Nõmme discgolfiklubi Drive in/Prodigy Europe) kindlustas endale sellega teise koha. Kolmandaks jäi Tanel Ojaste (Otepää õhujõud).

mpofinal

Naiste divisjonis viimase osavõistlusega muudatusi ei toimunud. Esikoht läks Anni Eesmaale (Hiiumaa discgolfiklubi Dagö DG/Latitude64 Baltic). Teise koha kindlustas endale Kristin Tattar (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One/Prodigy Baltic) ning kolmanda koha Madli Vaht (Nõmme discgolfiklubi Drive in).

fpofinal

Seeniorite divisjonis oli endale võidu juba kindlustanud Raimo Kimmel (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One/Team Discsport). Aga et kindel oleks kindel, siis võttis ta ka viienda võidu. Viljandis heas hoos olnud Alar Lepikult (Nõmme discgolfiklubi Drive in) edestas Viljandis Kalev Mõru (Chilli Disc Golf) ning tuli teiseks, Kalevile kolmas koht.

mpmfinal

Vanemseeniorite divisjonis võttis võidu Vahur Roht (Viljandi discgolfiklubi Viljandi Ketas). Teisele kohale tuli Jüri Lamp (Annikoru Discgolfi Klubi). Kolmanda koha võttis Vahur Kapp (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One).

mpgfinal

Juuniorite divisjonis oli enne viimast osavõistlust kõik praktiliselt selge. Võidu võttis ülekaalukalt Kasper Pisa (Hiiumaa discgolfiklubi Dagö DG), teise koha sai Mark Eemil Mustonen (Aegviidu spordiklubi KAKK/Prodigy Baltic) ning kolmanda koha sai Maico Rimmel (Chilli Disc Golf/Latitude64 Baltic).

Igal juhul oli tore võistlus ning jääme ootama aastat 2017. Seniks aga on veel suves väga palju suuri ja väiksemaid võistluseid ning rõõmu teeb mängijate/radade/PDGA võistluste suur kasv.