EDGL karikasarja Viljandi osavõistlus

Viljandis toimusid 11-12 juuni karikasarja viimased osavõistlused. Mängus oli nii mõndagi arvestades üldseise.

Laupäeval olid võistlustules harrastajad. See võistlus läheb kindlasti Eesti ajaloo ürikutesse omapärase statistikaga. Ilm sellel päeval oli kaugel suvisest ideaalsest discgolfi-ilmast: sadas külma vihma, oli tugev tuul ning temperatuur oli 7 kraadi terve päev. Sellest tingituna 90-st registreerijast 7 inimest loobus üldse mängimast, 5 andsid järele esimese ringi jooksul ning 30 osalejat otsustas, et ühest ringist aitab küll. St kokku tegi 2 ringi läbi sellistes tingimsutes 42 mängijat (see on vähem kui 50%). 100% ei julge väita aga kahtlustan, et sellise DNF hulgaga võistlust ei ole ilmselt PDGA-s veel olnud. Igal juhul au ja kiitus kõigile, kes sel päeval üldse välja läksid ning eriti neile, kes ka lõpuni jõudsid!!!

Aga selles stiihias suutis ennast esimesele kohale mängida Ott Sikut tulemusega +2. Teisele kohale tuli Kaarel Jõgeva tulemusega +6. Kolmandal kohal olid võrdselt Alar Lepikult klubist Drive in ning Lauri Põllu tulemusega +7. Ümber mängimisel suutis Alar lepikult võtta kolmanda koha.

viljandima3

Teisel päeval kui võistlesid proffessionaalide klassid oli ilm ilus ja ideaalne discgolfi jaoks. Seda näitasid ka tulemused, mis olid kõvasti paremad kui eelmisel päeval. Visati ka 2 hole-in-one´i: Krister Tamjärv 3-ndal rajal (raja pikkus 114 meetrit/ kettaks Prodigy D1) ning Albert Tamm 11-ndal rajal (raja pikkus 108 meetrit/ kettaks Latitude xxx).

Avatud divisjonis käis esikoha nimel tõsine rebimine. Peale mõlemat ringi oli -13 Markus Dvinjaninovil (Nõmme discgolfiklubi Drive in/Prodigy Europe) ja Robi Männistel (Otepää õhujõud). Ümbermängimiseks läks vaja kahte rada. Esimesel rajal mõlemad võrdsed, teisel rajal jäi Robi avavise pisut lühikeseks ning võidu viis koju Markus. Kolmanda koha kindlustas -10-ga Martin Rotmeister (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One/Prodigy Europe).

Naiste divisjonis võitis kindlalt Kristin Tattar (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One/Prodigy Baltic) tulemusega +1. Teise koha sai Anni Eesmaa (Hiiumaa discgolfiklubi Dagö DG/Latitude64 Baltic) tulemusega +9. Kolmas koht läks ümbermängimisele Kaidi Roosimägi (Chilli Disc Golf) ning Karin Pisa (Hiiumaa discgolfiklubi Dagö DG) vahel. Mõlemal oli tulemus +19. Ümber mängimisel oli parem Kaidi.

Seenioride divisjonis võttis viienda esikoha Raimo Kimmel (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One/Team Discsport) tulemusega -3. Teisele kohale tuli harrastajate klassis samuti head vormi näidanud Alar Lepikult (Nõmme discgolfiklubi Drive in) tulemusega -2. Kolmandale kohale tuli Viljar Rebane (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One) tulemusega +3

Vanemseenioride divisjonis võttis võidu kohalik Jüri Jänes (Viljandi discgolfiklubi Viljandi Ketas) tulemusega +1. Vahur Roht (Viljandi discgolfiklubi Viljandi Ketas) tuli teisele kohale tulemusega +6. Kolmas koht läks ümbermängimisele Jukka Suvela ja Meelis Viinalass`i (Annikoru discgolfiklubi) vahel. Mõlemal tulemus +11. Tugevamat närvi näitas Jukka ja selle eest siis kolmas koht.

Juunioritest tegi parima tulemsue Maico Rimmel (Chilli Disc Golf/Latitude64 Baltic), tulemusega +5. Teisele kohale mängis end Mark Eemil Mustonen (Aegviidu spordiklubi KAKK/Prodigy Baltic) tulemusega +8. Kolmanda koha jättis Viljandisse Sten Talimaa tulemusega +9.