PRESSITEADE

Euroopa Meistrivõistlused Discgolfis 2018 oli eestlastele edukas!

Eesti koondis naaseb Euroopa Discgolfi Meistrivõistlustelt 2 medaliga. 15.–18. augustini toimusid Euroopa Discgolfi Meistrivõistlused Horvaatias Toplice Sveti Martinis.

Võistlustel osales 200 sportlast 27 riigist. Eestit esindas EM-l 16 liiget ning võisteldi kuues divisjonis: Meeste Open, Naiste Open, Mehed 40+, Mehed 50+, Mehed 60+ ja Meesjuuniorid (kuni 18 k.a.).

Eeldatavalt oli meie koondise esinumber ja võistkonna kapten Kristin Tattar Pärnust, kes ei vedanud oma poolehoidjaid alt ning naaseb EM-lt pronksmedaliga, ettepoole jäid vaid väga tugevad soomlannad – Euroopa Meistriks krooniti Henna Blomroos ja hõbemedali väärilist mängu näitas Eveliina Salonen. Finaali pääses ka teine eestlanna Maris Perendi Tallinnast, kes saavutas tubli 11. koha.

Meesjuunioride divisjonis oli alates esimesest päevast kõrges konkurentsis tallinlane Maico Rimmel, kuid tugeva neljanda ringiga tõusis pronksmedalile Viljandi noormees Robin Lepik, lükates Maico neljandaks. Euroopa Meistriks tuli mõnevõrra üllatuslikult Tšehhi noormees Bohdan Bilek, hõbemedali teenis Oskari Vikström Soomest. Finaalis mängis ka Kasper Pisa Hiiumaalt, kelle tulemuseks jäi 13. koht.

Kõige konkurentsitihedamas divisjonis  – Meeste Open-s, mängis kokku 87 sportlast. Eestlastest jõudsid neljanda päeva finaalringile kolm discgolfarit. Kõige säravama tulemuse eest kandis hoolt Silver Lätt Tallinnast, kes jäi medalist vaid 4 viske kaugusele. Samas on neljanda koha jagamine koos absoluutsete Euroopa tippmängijatega äärmiselt kõrge tulemus. Nii näiteks jäi Silveriga jagama 4. kohta 2016 Euroopa meister Leo Piironen, teine tugev soomlane Pasi Koivu ja maailma tippu kuuluv taanlane Karl Johan Nybo. Medaliheitlus käis eelkõige 2012 Euroopa meistri, sakslase Simon Lizotte, 2014 Euroopa meistri soomlase Seppo Paju ja 2016 juunioride Euroopa meistri, soomlase Väino Mäkela vahel. Sakslane Lizotte jäi sedakorda peale, teiseks platseerus Seppo Paju ja kolmandaks Väino Mäkela. Finaalis mänginud eestlastest saavutas värske Eesti meister Albert Tamm Tartust kõrge 20. koha ja Siim Isup Elvast 38. koha.

Meeste 40+ divisjonis osales kaks eestlast ja mõlemad jõudsid neljandasse päeva finaalringile. Oliver Endla Tallinnast ja pärnakas Raimo Kimmel saavutasid vastavalt 13. ja 15. koha. Arvestades divisjoni taset ja konkurentsitihedust, tuleb mõlema sportlase tulemus lugeda igati heaks ja võistlus kordaläinuks.

Eesti discgolf’i liidu president Rein Rotmeister on koondise tulemustega väga rahul ning saavutatud tulemused näitavad, et Eesti discgolf on jätkuvalt kiires arengus. “See on väga tubli saavutus. Senistel EMidel pole veel õnnestunud medaleid võita, kuid tänavune koondis oli väga konkurentsivõimeline ja suur samm Euroopa absoluutse tipu poole on astutud. Õigupoolest me juba kuulume sinna.” rääkis ta.