Eesti Discgolfi Liit tunnustas aasta parimaid

Esmakordselt korraldas Eesti Discgolfi Liit (EDGL) auhinnagala, kus tunnustati möödunud hooaja silmapaistvamaid sportlasi ja asjaosalisi. Aasta naissportlaseks valiti Kristin Tattar ning aasta meessportlaseks Silver Lätt.

Olybet Olümpia spordibaaris toimunud EDGL auhinnagalal valiti parimad kokku kuues kategoorias, lisaks tunnustati ja tänati neid, kes oma panusega ala arengusse jälje on jätnud.

Kristin Tattar ja SIlver Lätt. Allikas: erakogu

Aasta naissportlaseks valitud Kristin Tattari jaoks oli tegemist kahtlemata senise karjääri edukaima hooajaga. Ta tuli tänavu esmakordselt korraldatud Euro Pro Tour sarja üldvõitjaks, saavutas Tšehhis peetud World Touri osavõistlusel 4. koha ning USA lahtistel meistrivõistlustel ülitugeva 7. koha. Samuti võitis Kristin nii Eesti meistritiitli, EDGL Pro karikasarja kui ka Innova Baltic Tour sarja ning leidis esimese eestlasena äramainimist rahvusvahelises Ultiworld rankingutabelis, kus ta septembri lõpus lausa 7. kohale paigutus.

Aasta meessportlaseks kuulutati kõrgeima reitinguga eestlasest discgolfar Silver Lätt, kes võitis Eesti meistritiitli nii talvistel kui suvistel meistrivõistlustel ja tuli võitjaks ka EDGL Pro karikasarjas. Innova Baltic Tour sarjas saavutas Silver 3. koha, Tšhehhis World Touri osavõistlusel kõrge 15. koha, Euro Pro Touril oli korra 4. ning kaks korda lõpetas võistluse 15 parema hulgas.

Aasta noosportlase tiitli pälvis Kasper Pisa, kes tuli talvistel meistrivõistlustel juunioride klassis hõbemedalile, kuid vahetas suvistel selle edukalt kuldse vastu. Innova Baltic Touril tuli Kasper kolmandale kohale.

Aasta seeniorsportlaseks kuulutati Raimo Kimmel, kes võitis nii talvistel kui suvistel meistrivõistlustel hõbemedali, kuid tuli võitjaks EDGL Pro karikasarjas, võitis Innova Baltic Touri ning saavutas EuroTouri etappidel 2. ja 5. koha.

Aasta võistluseks valiti Prodiscus Estonian Open, mis tõi lauluväljakule maailma absoluutse tipu ning aasta discgolfi hetkeks Kristin Tattari hooaeg. Panuse eest Eesti discgolfi arengusse said tänu Harri Reimand, Paul Kustala ning Silver Leetma.

Eesti Discgolfi Liit soovib auhinnagalaga jätkata ning kasvatada sellest iga-aastase traditsiooni tunnustada ning tänada parimaid.

Videokokkuvõtet üritusest vaata siit! 

Posted in EDGL
%d bloggers like this: