Eesti Discgolfi Liit ühe-aastane – Liidu presidendi pöördumine

Head discgolfi sõbrad!

On põhjust tõsta pokaal! Täna, täpselt aasta tagasi istusid Pärnus, õhtul kell 19.00 laua taha maha 9 Eestis tegutseva discgolfi klubi esindajat ning sai asutatud Eesti Discgolfi Liit.

Aasta on möödunud kiiresti ja märkamatult kuid milline aasta see oli! Vaatamata oma lühikesele eksisteerimise ajale, oleme jõudnud üsna palju – välja töötada oma sümboolika, on välja antud eestikeelne PDGA reeglite raamat ( eriline tänu Raul Mägedik, Rauno Kinkar, Margus Mustonen ), on välja töötatud ridamisi erinevaid regulatsioone nagu – discgolfi korvidele esitatavad nõuded, meistrivõistluste statuudid, radade hindamise kriteeriumid ( väga tubli töö spordi-tehnilise komisjoni poolt eesotsas Raimo Kimmeliga ), rahvuskoondise moodustamise reglement ja pingerea pidamine. Need on kõik sissepoole toimunud toimingud kuid see on kõik alles algus kui aastat üritada kokku võtta.

Võistlusspordi poole pealt – eestlaste invasioon Memorial Championship`le, koguni 3 eestlast European Open`l ( Anre Vooremaa, Tauno Tõld, Martin Rotmeister ), esimene eestlane võitis EuroTour`i etapi ning üldkokkuvõttes EuroTouril teine koht – Martin Rotmeister, BST-lt puhas töö – Silver Lätt ja Kristin Tattar, Eesti Talviste Meistrivõistluste Delfi otsekanne ( Nõmme DG Klubi ), Eesti Meistrivõistluste Spin TV kajastus koostöös Discmaniaga ( Hole-in-One ja Rene Mengel ) ja kokkuvõttev saade TV6-s! Aasta kohalik staar Markko Kivi võttis aastaga 3 meistritiitlit ehk suur slämm. Ning lõpuks viimane kuid mitte vähemtähtis oli hooaja jooksul uudis, et kaks eestlast on sõlminud rahvusvahelise tasemega  sponsorlepingu.

Kuid ka see pole veel kõik. Eesti discgolfi kvaliteedimärk Skoorin on jõudnud rahvusvahelisele tasemele, sellisel discgolfi suurüritusel nagu European Open oli Skoorin ametlik partner ja märkimissüsteem. Eesti on jõudnud Euroopa riikide edetabelis 5-le kohale PDGA registreeringute osas ning hetkeseisuga on Eestis 206 PDGA aktiivse registreeringuga mängijat. Esimesed rahvusvahelised staarid tegemas Eestis koolitusi, Jeremy Big Koling Prodigy Team`st ja Tim Skellenger Lattitude 64 Team`st.

Siseriiklikul tasandil on kindlasti olulistemateks sündmusteks Chilli DG asutamine ning kiire areng eesotsas Silver Leetma`ga ja muidugi siseriiklike team`de tekkimine ketaste maaletoojate ja klubide juurde – Team DiscSport, Chilli DG, Prodigy Baltic.

Kõik need meie toimingud ja mängijate aktiivsus ei ole jäänud tähelepanuta ka rahvusvahelisel tasandil. PDGA rahvusvaheliste suhete direktor Brian Hoeniger tunnustas ja mainis kaks korda Eestit oma European Openil tehtud avakõnes kui maailmas ühte kõige kiiremini arenevat discgolfi maad. Ning hooaja lõpuks veel uudispomm – Eestile on antud korraldusõigus ühele Disc Golf World Tour-i etapile kuhu kogunevad maailma absoluutsed tipud! See on Eesti Discgolfi juurde kleebitud kvaliteedimärk! Suur tänu Rasmus Sepp, Marko Saviauk, Rene Mengel ja muidugi discgolfi Grand Big Man Jussi Meresmaa ning jõudu eelseisva suurürituse korraldamiseks.

Me oleme jõudnud täiesti uuele tasemele ja latt järgmisteks perioodideks on asetatud väga kõrgele. Kuid ilma kahtluseta võin öelda, et Eesti discgolfi kogukond on äärmiselt teovõimeline ning olen veendunud, et Eesti discgolfi tulevik on helge, kõrge kvaliteediga ning kiire arenguga. Meil veel on kuhu pürgida ja kindlasti saame aasta pärast taaskord ülevalt alla vaadata juba uutelt saavutuste kõrgustelt!

PALJU ÕNNE SÜNNIPÄEVAKS EESTI DISCGOLF JA PARIMAID SOOVE UUTEKS VÄLJAKUTSETEKS!

Ilusat pidupäevas soovides

Rein Rotmeister

Eesti Discgolfi Liit
President

12178326_911984448854649_1857573013_n

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: