Eesti Meistrivõistlused discgolfis 2015, sponsoreeritud Discmania poolt.

20.-23. augustil oli Pärnus lisaks kõrgel tasemel rannajalgpallile võimalus näha Eesti kõrgeima taseme discgolfi. Korraldajad olid näinud kõvasti vaeva ning lisaks hästi ette valmistatud rajale ning korraldusele ja peasponsori Discmania panusele oli tellitud ka suurepärane ilm, mis soosis häid tulemusi. Selle tulemusena ilmselt visati võistluste käigus koguni 5 hole-in-one´i. Teisel rajal said sellega hakkama Rene Spitz, Kersten Lõppe ja Silver Lätt, kolmandal rajal Indrek Sarvin ning kuuendal rajal Marion Kull.

Meeste divisjonis (MPO) käis tuline heitlus medalikohtade pärast kuni lõpuni. Esimese koha võttis suhteliselt kindlalt Pärnu discgolfi klubi “Hole-In-One” liige ja Prodigy Disc Team Europe’i mängija Martin Rotmeister tulemusega -28, ringide reitingud 1017, 1038, 968, 998. Teise koha sai eelmise aasta meister Marek Põder Hiiumaa klubist “Dagö DG” tulemusega -17. Kolmas koht läks ümbermängimisele ning lõpuks võitis Silver Lätt pronksmedali tulemusega -13. Neljas-viies koht läks jagamisele “Otepää Õhujõudude” discgolfi klubi mängija Mark Duubase ning Nõmme klubi “Drive In” mängija Markus Dvinjaninovi vahel samuti tulemusega -13. Kuuendat kohta jäid jagama Marion Kull ning “Otepää Õhujõudude” esindaja Tanel Ojaste tulemusega -4.

Naiste divisjonis (FPO) tuli esikohale stabiilse mänguga Maie-Ly Pihus “Kogukonna Tugi” MTÜ-st (+30), teise koha sai Anni Eesmaa Hiiumaa klubist “Dagö DG” (+35) ning pronksmedali discgolfiklubi “Viljandi Ketas” liige Triinu Hurt  (+39). Neljas koha pälvis “Alutaguse Eagle” discgolfi klubi liige Kristin Tattar (+53) viies koht Kaidi Roosimägi (+58) ning kuues koht Eve Jänes samuti klubist “Viljandi ketas” tulemusega +67.

Masters divisjonis (MPM) oli tuline heitlus esikoha pärast Markko Kivi ning Pärnu klubi “Hole-In-One” ja “Team DiscSport” esindaja Raimo Kimmeli vahel. Lõpuks pani oma paremuse maksma Markko Kivi (-4), teine Raimo Kimmel (+4), kolmas samuti Pärnu klubi “Hole-In-One” liige Viljar Rebane tulemusega +19. Ka neljas koht läks Pärnusse, “Hole-In-One” esindaja Ivo Haav sai tulemuseks +23, viies koht tulemusega +27 läks Aegviidu Spordiklubi liikmele Margus Mustonenile tulemusega +27 ning kuues koht tulemusega +30 kuulus Ardo Sepale klubist “DG Coaching Center”.

Grandmasters divisjonis võitis esikoha Jaanus Väljamäe Keila klubist “DGK Legends” (+32), teise koha sai Vahur Roht klubist “Viljandi Ketas” (+35), kolmas Jüri Jänes (+37) samuti “Viljandi Ketas” discgolfi klubist. Neljas oli Meelis Viinalass (+40), viies Jüri Lamp (+42),mõlemad Annikoru discgolfi klubi esindajad ning kuues Vahur Kapp Pärnu klubist “Hole-In-One” (+49).

Juuniorite divisjonis võttis esikoha team samuti Pärnu poiss, “Hole-In-One” klubi liige ning “Team DiscSport” esindaja Karl Aaron Sikka tulemusega +10, teise koha sai Aegviidu Spordiklubi liige ning “Team DiscSport” mängija Antero Noor tulemusega +16, kolmanda koha ainult ühe punkti võrra suurema tulemusega, +17 Aegviidu Spordiklubi liige Mark Eemil Mustonen. Neljanda koha pälvis Hiiumaa “Dagö DG” mängija Kasper Pisa tulemusega +22, viienda koha Joonas Alliksaar klubist “Viljandi Ketas” tulemusega +26 ning kuuenda koha Albert Tamm lõpptulemusega +29.

Õnnitleme kõiki võitjad! Järgmised meistrivõistlused toimuvad juba 29.-30. august Järva-Jaanis, Võllaste discgolfi pargis, kus selgitatakse välja paarismängu meistrid.