Eesti meistrivõistlused discgolfis 2016 sponsoreeritud Latitude64 poolt

Selle aastased meistrivõistlused on siis peale nelja huvitavat päeva läbi. Kui kaks esimest ringi toimus avatumal uuel Mäetaguse rajal, siis kaks viimast toimusid metsasel Alutaguse rajal. Võistluse osavõtjaid oli rekordiliselt: kokku osales 159 võistlejat. Võistlusdivisjone oli ka rekordiliselt: avatud, naised, seeniorid (alates 40 aastast), vanemseeniorid (alates 50 aastast), noorte 1 divisjon (kuni 18 aastased), noorte 2. divisjon (kuni 15 aastased).

Enamustes divisjonides oli meistrite selgitamine suhteliselt pingeline ja kõikides käis medalikohtade välja selgitamine viimase ringini välja. Võistluse jooksul visati 3 hole in one`i: esimesel ringil Riho Rogov kaheksandal rajal, Raido Vespere kolmandal ringil kaheksateistkümnendasse korvi ning Kaarel Jõgeva viiendasse korvi.

Kui vaadata natuke statistikat, siis parim greenhit (vise on enne birdieputile asumist 10-meetri ringi sees) protsent läbi võistluse oli Martin Rotmeistril (57%), teine oli Silver Lätil (51%) ning 50% oli veel Martti Ojamaal ning juunioril Albert Tammel.

Kõige parem 10-meetri ala puti protsent oli Tanel Pajol (95%).  92% oli Maie-Ly Pihusel, Taivo Lemberil ning Kristo Vaikmaal.

Kõige vähem trahvipunkte kogus Antero Noor (2 trahvi), neli trahvi oli Mark Duubasel ning Silver Leetmaal.

Kõige rohkem putte väljaspoolt 10-meetri ala viskas sisse Alar Lepikult (9), paremuselt teine oli Jako Känd (8). Riho Rogovil ning Markus Dvinjaninovil oli kokku 7 putti.

Aga kes olid siis 2016 aasta meistrid?

Avatud divisjonis suutis teist korda järjest meistriks tulla Martin Rotmeister (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One/Prodigy Europe) tulemusega -34. Tal oli juba peale kolmandat ringi teiste ees suhteliselt turvaline edumaa. Martini greenhit protsent oli  57%, putiprotsent oli 88%, ning kogus kokku 6 trahvi. Väljaspoolt ala viskas sisse 4 putti. Teisele kohale tuli Silver Lätt (Chilli discgolf/Prodigy Europe) tulemusega -16. Silveri greenhit protsent oli 51%, putiprotsent 80% ning kogus kokku 9 trahvi. Väljaspoolt ala viskas Silver 5 putti. Kolmandale kohale mängis ennast tubli mänguga Indrek Kõiv (Chilli Discgolf/Latitude64 Baltic) tulemusega -13. Indreku greenhit protsent oli 45%, putiprotsent 81% ning kogus kokku 5 trahvi. Väljaspoolt ala viskas Indrek sisse 3 putti.

Naiste divisjonis võttis võidu väga kindlalt Kristin Tattar (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One/Prodigy Baltic) tulemusega +23. Kristini greenhit protsent oli 16%, putiprotsent 83% ning kogus kokku 7 trahvipunkti.  Teise koha võitis tugeva kolmanda ja neljanda ringiga Virge Andre (Nõmme discgolfiklubi Drive in) tulemusega +36. Virge greenhit protsent oli 16%, putiprotsent 82% ning kogus kokku 11 trahvipunkti.  Kolmandale kohale tuli teist aastat järjest Triinu Hurt (Viljandi discgolfiklubi Viljandi Ketas) tulemusega +39. Triinu greenhit protsent oli 14%, putiprotsent 84% ning kogus kokku 9 trahvipunkti. Triinu viskas sisse ka 2 putti väljaspoolt ala.

Seeniorite divisjonis (40-ndast eluaastast) käis põnev heitlus esikoha eest lõpuni välja. Lõpuks suutis enda paremuse maksma panna Raimo Kimmel (Team Discsport) tulemusega +1. Raimo greenhit protsent oli 27%, putiprotsent oli 87% ning ta kogus kokku 6 trahvipunkti. Raimo viskas sisse ka 3 putti väljaspoolt ala. Teisele kohale tuli Viljar Rebane (Pärnu discgolfiklubi Hole-in-One) tulemusega +7. Viljari greenhit protsent oli 27%, putiprotsent 83% ning kogus kokku 8 trahvipunkti. Viljar viskas sisse samuti 3 putti väljaspoolt ala. Kolmandale kohale tuli sellel aastal esimest aastat seeniorite divisjonis mängiv Alar Lepikult (Nõmme discgolfiklubi Drive in) tulemusega +12. Alari greenhit protsent oli 20%, putiprotsent 82% ning kogus kokku 12 trahvipunkti. Alar viskas sisse rekordiliselt 9 putti väljaspoolt 10-meetri ala.

Vanemseeniorite divisjonis (50-ndast eluaastast) läks võitja väljaselgitamiseks vaja ümbermängimist. Kuuenda korvi järel võttis lõpuks võidu Jaanus Väljamäe (Keila discgolfiklubi Keila Mets) tulemusega +32. Jaanuse greenhit protsent oli 4%, putiprotsent 85% ning kogus kokku 15 trahvipunkti. Jaanus viskas sisse ka 1 puti väljaspoolt ala. Teisele kohale jäi Meelis Viinalass (Annikoru Discgolfi Klubi) samuti tulemusega +32. Meelise greenhit protsent oli 8%, putiprotsent 86% ning kogus kokku 8 trahvipunkti. Meelis viskas samuti sisse ühe puti väljlaspoolt ala. Kolmandale kohale tuli Jüri Lamp (Annikoru Discgolfi Klubi) tulemusega +40. Jüri greenhit protsent oli 4 %, putiprotsent oli 88% ning kogus kokku 8 trahvipunkti. Jüri viskas väljaspoolt ala sisse 4 putti.

Alla 18-aastaste juuniorite divisjonis käis põnev võistlus kohtade väljaselgitamise eest viimase korvini välja. Lõpuks väljus võitjana Albert Tamm (Chilli Disc Golf/Latitude64 Baltic) tulemusega -13. Alberti greenhit protsent oli 50%, putiprotsent 82% ning kogus kokku 6 trahvipunkti. Albert viskas sisse 5 putti väljaspoolt ala. Teisele kohale mängis end väga heade ringidega Antero Noor (Aegviidu spordiklubi KAKK/Prodigy Baltic) tulemusega -12. Antero greenhit protsent oli 36%, putiprotsent 83% ning kogus kokku 2 trahvipunkti. Antero viskas sisse samuti 5 putti väljaspoolt ala. Kolmanda koha sai Jakko Isup tulemusega +11. (+12 peal olid Teemu Pikka ning Karl Aaron Sikka ning kolmas koht selgus alles viimasel korvil). Jakko greenhit protsent oli 30%, putiprotsent 80% ning kogus kokku 10 trahvipunkti. Jakko viskas väljaspoolt ala sisse 2 putti.

Alla 15-aastaste juuniorite divisjoni võitis Maico Rimmel (Chilli Disc Golf/Latitude64 Baltic) tulemusega +11. Maico greenhit protsent oli 28%, putiprotsent 80% ning kogus kokku 10 trahvipunkti. Maico tabas 3 putti väljaspoolt ala. Teisele kohale tuli Kasper Pisa (Hiiumaa discgolfiklubi Dagö DG) tulemusega +22. Kasperi greenhit protsent oli 23%, putiprotsent 81% ning kogus kokku 12 trahvipunkti. Kasper tabas väljaspoolt ala 5 putti. Kolmandale kohale tuli Mark Eemil Mustonen (Aegviidu spordiklubi KAKK/Prodigy Baltic) tulemusega +39. Mark Eemili greenhit protsent oli 31%, putiprotsent 63% ning kogus kokku 8 trahvipunkti.

Lõplikud tulemused PDGA lehel: http://www.pdga.com/tour/event/28640

Posted in Uncategorized
0 comments on “Eesti meistrivõistlused discgolfis 2016 sponsoreeritud Latitude64 poolt
1 Pings/Trackbacks for "Eesti meistrivõistlused discgolfis 2016 sponsoreeritud Latitude64 poolt"
  1. […] võistlustel oma parima, kas mängides või kaasa elades. Uudis Eesti Discgolfi Liidu kodulehel: http://discgolfiliit.ee/eesti-meistrivoistlused-discgolfis-2016-sponsoreeritud-latitude64-poolt/ Skoorini tulemused: http://skoorin.com/?u=scorecard&ID=291163 PDGA tulemused: […]

%d bloggers like this: