Eesti suvised meistrivõistlused discgolfis 2017

17.-20. augustil toimuvad Eesti suvised meistrivõistlused discgolfis. Võistlus toimub Kuutsemäe ja Valgjärve discgolfi radadel, kus mängitakse kokku 4 võistlusringi.


Foto: Janek Nõu

Võistluse juhend: http://discgolfiliit.ee/wp-content/uploads/2017/06/Eesti-suvised-MV-2017.pdf
Disc Golf Metrix: https://dgmtrx.com/?u=scorecard&ID=446698
Facebook’i üritus: https://www.facebook.com/events/457845531263481/

Valitsev naiste Eesti Meister discgolfis, Kristin Tattar, rääkis, et ootab sel aastal toimuvaid tiitlivõistlusi suure huviga, sest esmakordselt toimuvad need Lõuna-Eestis suurepärastel radadel, mis talle väga meeldivad.

2016. aasta võistluste valitsevad meistrid on oma klassis Martin Rotmeister, Kristin Tattar, Raimo Kimmel, Jaanus Väljamäe, Albert Tamm ja Maico Rimmel.

„Kogu võistluse teeb huvitavaks aina tihedamaks muutuv konkurents nii naistes kui ka meestes, tänu millele on esikolmikut vägagi raske ennustada. Kõige rohkem muidugi valmistab heameelt naiste tõusev huvi discgolfi vastu. Juurde ei ole tulnud mitte ainult harrastajaid, vaid ka tõsiseid sportlasi, kes aktiivselt võistlevad. Usun, et sel suvel ootab meid meeleolukad ja konkurentsitihedad Eesti meistrivõistlused!“ kommenteeris Eesti meister Kristin Tattar.

Martin Rotmeister, valitsev Eesti meister MPO klassis: “Discgolfi areng Eestis on olnud märkimisväärne, mis teeb ainult head meelt. Võrreldes eelmise aastaga oleme juurde saanud hulganisti uusi radu ja suurel hulgal uusi harrastajaid. Loodetavasti see areng ei peatu niipea ja uutest harrastajatest kasvavad ühel päeval tublid võistlejad. Siiani see igatahes nii on olnud. Konkurents kasvab iga päevaga, kui tiitlivõistlustel olen suutnud kahel järjestikusel aastal konkurente edastada päris suure eduga siis tean, et see aasta see juba nii lihtne ei ole ning iga eksimus rajal võib valusalt kätte maksta. Minu hooaja algus ei olnud just selline nagu oleks tahtnud kuid olen hetkel kõvasti trenni teinud ning lähen võistlustele vastu ainult ühe eesmärgiga – anda endast parim, kui seda suudan siis tean, et sellest piisab, et kaitsta oma meistritiitlit.”

Meistrivõistlustel võisteldakse kuues erinevas klassis. Klassid jagunevad järgmiselt: kõik naised, mehed (1978-1998 sündinud), seeniorid (1977 ja varem sündinud), vanemseeniorid (1967 ja varem sündinud), vanemad vanemseeniorid (60+, s.o 1957 ja varem sündinud) ja juuniorid (1999 ja hiljem sündinud).

Võistlustele registreerimine toimub taseme järgi kahes voorus. Esimese vooru registreerimine kestab 26.06. – 12.07. Võistlejatelt on nõutud PDGA (Rahvusvaheline Discgolfi Liit) liikmelisus. Kokku saab võistlustel osaleda 368 mängijat. Võistlusele registreerimine toimub www.discgolfmetrix.com veebikeskkonnas.

Eesti Discgolfi Liidu President Rein Rotmeister: “Eesti discgolf areneb jätkuvalt meeletu kiirusega, ning väga vahval kombel areneb kõikidel tasanditel. Tänaseks on PDGA reitinguga eestlasi 635 sportlast, selle näitajaga oleme Euroopas suuruselt kolmas riik Soome ja Rootsi järel, ehk Eesti on discgolfi suurriik Euroopas. Discgolfi radade arve on Eestis ületanud 100 tähise ning võistlusi korraldatakse erinevatel tasanditel nii palju, et meie võistluskalender on äärmiselt kirju. Võistlustel osalemistel püstitatakse järjest uusi rekordeid. Eesti discgolfi kogukond on ülivahva, saame olla väga uhked oma inimeste üle. Kiire areng on ka üks peamiseid põhjuseid, miks on vajalik korraldada kõige tähtsamat võistlust kahel rajal, ühele ei mahu ilmselt enam kõik soovijad ära.”

Teine väga oluline põhjus on radade erinev struktuur, soovime ju välja selgitada parimat mängijat, kes saab ühtemoodi hakkama erinevates tingimustes. Katse eelmisel aastal toimunud meistrivõistlustel Timo Juursalu vedamisel oli väga edukas ning siit jätkata sarnaselt oli loogiline samm. Kõigele eelnevale tuginedes otsustaski EDGL välja kuulutada konkursi EMV 2017-2018 toimumiskohaks ning parima pakkumise Liidu hinnangul tegid Kuutsemäe ja Valgjärve discgolfi parkide esindajana Chilli Disc Golf MTÜ. Organiseerimine on täies hoos käima läinud, nüüd ootame vaid hoogsat osavõttu ja hoiame pöidlad peos, et ka ilmavana oleks discgolfar,” lisas Rotmeister.

Eesti meistrivõistlused discgolfis toimuvad 17.-20. augustil Kuutsemäe ja Valgjärve discgolfi radadel. Discgolf on spordiala, kus mängijad peavad viskama discgolfi ketta võimalikult väheste visete arvuga korvi. Mäng sarnaneb palli-golfiga, kuid palli ja kepi asemel on kasutusel ketas ning augu asemel spetsiaalne kettidega korv.

Lisainfo:

Raimo Kimmel – Peakorraldaja
Telefon: 5334 1420
E-mail: raimo.kimmel@gmail.com

#dgemv

Posted in EDGL