Esimene päev Euroopa meistrivõistlustel on läbi

DSC_2543-1000x600

Täna toimus avaring Euroopa meistrivõistlustel discgolfis, mis seekord leiab aset Soomes Oulus Meri-Toppila discgolfipargis. Mängitakse neli ringi.

Eestit esindava koondise koosseisuga on võimalik tutvuda EDGL-i kodulehel.

Ilm oli ilus päikesepaisteline ja tuul oli mõõdukas. Avatud divisjonis tegi väga hea mängu soomlane Pasi Koivu, tulemuseks -11. Teisele kohale mängis ennast rootslane Tobias Johansson, kellel oli kaks viset rohkem (tulemus -9). Ühe punktiga maas on Juho Parviainen Soomest. Pärast seda tuleb juba suur hulk jälitajaid. Eestlased on väga heal positisoonil järgmisteks ringideks: Martin Rotmeistri tulemus oli -1, Markus Dvinjaninovil +1 ning Silver Lätil +2.

Et rada on raske, näitab asjaolu, et puhtalt suutsid läbida raja ainult kolm võistlejat: Pasi Koivu, Tony Ferro Šveitsist ning Jonas Brolin Rootsist.

Naiste divisjonis oli ülivõimas soomlane Eveliina Salonen, kes mängis tulemuseks 0-i. Head meelt teeb, et teist kohta hoiab +6-ga Kristin Tattar. +7 peal on kolm jälitajat: slovakk Katka Bodova ja soomlased Jenni Eskelin ning Henna Blomroos. Anni Eesmaa tulemuseks tuli +16 ning ta hoiab hetkel 12-ndat kohta.

Juuniorite divisjonis on eesotsas soomlased. Parim Väinö Mäkela -5-ga, Mikael Hakala -4-ga teine ning kolmandat kohta jagavad Joonatan Häme ja Jasper Heino -2-ga. Meie noored tegid ka väga hea mängu. Parimana on Albert Tammel +1 ning Antero Noorel ja Karl Aaron Sikkal +4, mis annab neile päris head võimalused edasisteks ringideks.

Masters divisjonis oli parim -5-ga rootslane Kristian Bengtsson. Teine oli rootsist Anders Swärd -2-ga ning kolmas rootsist Jonas Hälleblad 0-ga. Markko Kivi tulemusega +1 on väga heal positsioonil. Raimo Kimmeli tulemus oli +6.

Naisseeniorite divisjonis on Maie-Ly Pihuse tulemus +19. Samas on seal vahed suhteliselt väikesed ning kõik võimalused heale kohale tulla on olemas.

Grandmasters divisjonis on Vahur Roht tulemus +19.

Senior Grandmaster divisjonis osaleva Paul Kustala tulemus peale esimest ringi oli +21.

Esimese ringi tulemustega on võimalik tutvuda http://www.edgc2016.com/scores/

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: