Juulikuu viimastel päevadel peeti Keila Discgolfi Pargis esimesed ametlikud EDGLi poolt korraldatud Eesti Harrastajate Meistrivõistlused.  Mängiti laupäeval kaks ringi lihtsamal 24 korviga rajal ja viimane ring pühapäeval oli pikemal 18 korviga rajal, mis pani võistlejate oskused korralikult proovile. 182 osalejat oli jagatud nelja divisioni – enim inimesi ehk 92 osales MA4 ehk “Uute tulijate” divisionis. MA3 ehk Harrastajad divisionis oli 69 osavõtjat. Naisharrastajaid(FA3) tuli rajale 13 ja Seeniorharrastajaid(MM1) tuli kokku 8.

MA4 divisionis oli mees omaette klassist Marko Alari Lont, kes kolmanda ringi lõpuks oli kogunud tulemuseks -16. Kindla teise koha võttis Martin Roos. Kolmanda koha peale käis juba väga tõsine heitlus ja napilt suutis selle endale kindlustada Alan Ventsel tulemusega -6.

Samal ajal sarnaselt MA4 divisionile oli ka Harrastajate divisionis olemas kindel liider Marger Krummi näol. Ringi ajal küll suutis Tarmo Tammemäe end paari viske kaugusele saada, ent lõpuks kindel võit Margerile tulemusega -16. Tarmo teine tulemusega -13 ja sarnaselt MA4 divsionile käis tõsine lahing pronksmedalile. Siin ei saanudki mehed kolme ringiga paremust selgitada ja tuli minna ümber mängima, sest nii Olari Pajo, Artur Minajev ja Innar Raag olid ringi lõpuks võrdselt -11 tulemuse peal. Ümber mängimisel osutus kindlaimaks Artur võttes pronksi, nelja koht Olarile ja viies Innarile.

Naiste võistlus oli konkurentsitult kõige tihedam. Viimasel ringil oli hetk kus, viis naist olid kahe viske sees. Sellest närvide mängust suutis kõige kindalmini välja tulla Merit Fjodorov võttes tulemusega +28 kuldmedali. Teiseks tuli Gretlin Isoborn Raud, kes küll tegi rajal sarnane arv punkte, ent ühel ringil punktide valesti kokku löömine lisas tema kogusummale kaks trahviviset ja tulemuseks +30. Kolmas koht läks Kaja Rebasele tulemusega +31.

Seeniorite parimaks osutus Lauri Koobas, kes suutis näidata kõige stabiilsemat mängu ja lõpetas võistluse tulemusega +6. Viimasel ringil  väga head mängu näidanud Priit Randes jõudis lõpuks talle vaid ühe viske kaugusele saades hõbeda +7 tulemusega. Pronks aga läks kohalikule Keila legendile Erkki Aarmale tulemusega +12.

Korraldajad tänavad kõiki osalejaid, pealtvaatajaid ja ilmataati, kes tagas ka parima võimaliku ilma Keilas mängimiseks. Ja kõige lõpuks otseloomulikult toetajaid, ilma kelleta olnuks keeruline seda võistlust niivõrd sujuvalt läbi viia. Tänud!