ETMV kokkuvõte

Oleme veel võlgu korraliku kokkuvõtte Eesti Talvistest Meistrivõistlustest 2017. Kuid parem hilja, kui mitte kunagi ning vabandused võistlejate ja huviliste ees on kohased.

2017 Eesti Talvised Meistrivõistlused toimusid Pärnus, Jõekääru DG Pargis 04.-05. veebruar. Esimesed võistlused, mille korraldamise on enda kanda võtnud EDGL, kõigile uus kogemus ning siit läheb edaspidi vaid paremaks.

Väga toredal kombel on Eesti discgolfi kogukond jätkuvalt tublis kasvutrendis ning nagu tavapäraselt ikka, on soovijaid Talvistele Meistrivõistlustele rohkem kui võistlustele peale lasta võimalik. Et veidikenegi leevendada olukorda, otsustas korraldustiim lisada 2 lisarada ning 100 inimest sai võistlustele registreeruda. Olgu veel niipalju öeldud, et alates järgmisest aastast korraldab Liit Talvised Meistrivõistlused sellisel moel, et võimalik võistlejate arv oleks vähemalt poole suurem.

Aga nüüd võistluste juurde. Juuniorid (9 osavõtjat) – meie suviste meistrivõistluste esinumbrid Albert Tamm ja Antero Noor on jätnud trooni vabaks ning läinud tegusid tegema Open divisjoni. Selline olukord on vaid tihendanud konkurentsi ja võistlus tõotas tulla tasavägine. Esimeselt ringilt tuli kõige parema tulemusega Maico Rimmel (Chilli DG) edestades tiimikaaslast Kasper Pisa ja Jakko Isup-t (Discgolfar) korraliku, 4 viskelise vahega. Teine ring tõi aga sisse korralikke korrektuure, parimad ringid viskasid kohalik Karl-Aaron ‘’Kraana’’ Sikka (Hole-in-One) ja KAKK-line Teemu Pikka. Etterutatult peab märkima, et ‘’Kraana’’ tegi ka parima 3-da ringi, kuid esimese ringi ebaõnnestumine ei lubanud sedakorda medaliheitlusse sekkuda. Medalikolmik jäi seega kolmanada ringi otsustada. Teemu Pikka suutis kolmanda ringi läbida esikoha konkurentsis olevatest mängijatest kõige kindlamalt, tasuks ETMV 2017 tiitel ning mõningane üllatus oli sündinud. Teise koha konkurentsis jäi peale Kasper Pisa (Dagö DG) ja pronksise autasu teenis Maico Rimmel.

Grandmasters (13 osavõtjat) – favoriidina läks võistlusele vastu esimest hooaega grand’de seltskonnas mängiv noor Ardo Sepp (Chilli DG). Konkurentsi pakkumas hulganisti varasemaid medalimehi Eesti Meistrivõistlustelt. Ardo tegigi väga korraliku võistluse, visates ka teises ringis üle 900-se reitinguga tulemuse kuid sedakorda sellest ei piisanud. Kahe aasta tagune talvine meister Kaupo Kindsigo näitas väga stabiilset mängu ja kõva võistlejanärvi. Vaatamata sellele, et viimasel ringil sai Kaupo ka trahvipunkti jalavea eest, suutis esikohta otsustaval ümbermängimisel olla kindlam ning grandmastersite esikoht oli teenitud. Pronksise medali teenis divisjonis Jüri Jänes (Viljandi Ketas). Tuleb veel ära märkida kahe senior grandmastersi tubli heitlus. Anton Letner (Viljandi Ketas) ja meie pikaaegne esinumber ja koondislane Paul Kustala (Dagö DG) pidasid maha tulise heitluse ning sedakorda pidi Paul tunnistama napi, 4 viskelise vahega Anton’i paremust. Sügav kummardus väärikatele härradele.

Masters (17 osavõtjat) – divisjon, mida on alati äärmiselt põnev jälgida. Väga konkurentsitihe ja eelkõige meie kahe koondislase Raimo Kimmeli (Chilli DG) ja Markko Kivi (Baribal DG) heitlused on pakkunud põnevust. Kahe kange seljataga pidasid omasid tiitliplaane Viljar Rebane (Hole-in-One) ja esimest hooaega mastersite disvisjonis mängiv ja kõrgeimat reitingut omav Oliver Endla (Drive In). Kogu divisjon on vägagi ühtlane ja konkurentsi sekkujaid võis olla veel mitmeid. Parima stardikiirenduse saigi Markko Kivi, edestades peale esimest ringi lähimaid jälitajaid 3-e viskega. Teine ring tõi tõsiseid korrektuure, parima ringi tegi Viljar Rebane ja tõusis liidriks, tihedalt kannul Markko Kivi, Eno Juul (Drive In) ja Oliver Endla. Raimo Kimmel võitles väikese palavikuga ja ring ebaõnnestus täielikult ning tundus, et Raimo on medaliheitlusest väljas. Kolmandal ringil suutis Viljar oma edu hoida ja tõeliselt ohtlikuks ei saanudki enam keegi. 2017 Eesti Talviste Meister – Viljar Rebane. Kuid tagapool juhtus midagi hullu, Raimo Kimmel juhtus! Raimo suutis visata -7 ringi ning tõusta sellega eikusagilt hõbedasele medalile, edestades 1 viskega Oliver Endlat, kes saavutas pronkmedali. 4-5 kohta jäid jagama Markko Kivi ja Eno Juul, Markko võitis ümbermängimise ning oli lõpuks neljas, Eno saavutas viienda koha.

Open naised (13 osavõtjat) – oli põnevam kui oleks võinud loota. Meie naiste esinumber Kristin Tattar (Hole-in–One) on oma viimaste tulemustega teinud  võistlused suhteliselt ‘’igavaks’’ ja oli kogu võistluse kindlaim favoriit esikohale. Vaatamata eelloole, pakkus kahel esimesel ringil väga tublit konkurentsi Anneli Tõugjas, kes näitas väga enesekindlat ja head mängu. Kolmandal, otsustaval ringil läks Kristin oma teed, visates 942 reitinguga ringi ning tuli mäekõrguse eduga 2017 Eesti Talviseks Meistriks. Ülejäänud medaliheitlus läks aga väga tihedaks. Kõige pikema kõrre tõmbas tiitlikaitsja Triinu Hurt (Viljandi Ketas), kes läbis tihedas heitluses paremuselt teise ringi ning võtis hõbemedali. Pronksmedalile käis väga tõsine heitlus viimase korvini ja lausa 4-ja võistleja   vahel: Anneli Tõugjas, Virge Andre (Drive In), Madli Vaht (Drive In) ja Karin Pisa (Dagö DG) mahtusid lõpuks kõik 2 punkti sisse. Pronksmedali võitis pärast ümbermängimist Anneli Tõugjas, Virge Andre saavutas 4-a koha, Madli Vaht 5-s ja Karin Pisa 6-s.

Open (48 osavõtjat) –  kõige suurema osavõtjaskonnaga divisjon ning kohal kõik Eesti parimad. Esimene ring haarasid liidriohjad Silver Koni (Discgolfar) ja Markus Dvinjaninov (Drive In), kohe selja taga, punktiga maas tiitlikaitsja Silver Lätt (Chilli DG) ning omakorda punktiga maas Siim Isup (Baribal DG) ja Kristo Vaikmaa (Hole-in-One). Pealelõunase ringi suutis ainukesena läbida samaväärselt Silver Lätt, asudes liidripositsioonile ning peale esimest päeva juhtis üsna kindlalt, nelja viskega  järgneva kolmiku ees. Silver Koni, Siim Isup ja Kristo Vaikmaa olid lähimad jälitajad, kolmikust maas 1 viskega Markus Dvinjaninov ja omakorda 1 viskega maas Kristjan Solodov (Chilli DG). Otsustav päev oli ülipõnev, Silver Lätt näitas väga head stabiilsust, viskas ringi tulemuseks 58 (-7), mis on vaid ühe viske võrra halvem kui esimese päeva kaks ringi, sellest piisas ning tiitlikaitsmine oli teoks saanud. Hõbemedali võttis suhteliselt kindlalt korraliku ringiga (-8) kohaliku klubi esindaja Kristo Vaikmaa. Pronksmedali võttis viimase ringiga suurüllataja Rainis Moro (Otepää Õhujõud), kes hoolitses kolmandas ringis kogu võistluste parima ringi eest (-10). Siim Isup ja Silver Koni mängisid ümber kohad medalikolmiku järel ja Silver Koni lõplik koht 4-s ja Siim Isupil 5-s. Kuuenda koha saavutas eelmiste talviste medalist Kristjan Solodov.

Võistlustel visati ka kaks hole-in-one, mõlemad juhtusid kolmandal ringil ning ühe eest hoolitses Silver Lätt 6-l rajal, teise saavutas Martin Rotmeister 2-l rajal.

Korraldajad tänavad kõiki toetajaid, ilma kelleta oleksid need võistlused olemata – AMSERV, Sportland, Elisa, Scotland Yard, Saku Õlletehas, POLICE, Oriflame, Chilli, Rotmeister DG Team, Margus Mustonen, Flexoil, Villa Wesset, Büroomaailm, Puhas Auto.

Võistlustest on tehtud ka kokkuvõttev TV saade, mida saab näha siit:

Mõningat pildimaterjali leiab siit:

Kõik tulemused leiab siit:

Võistluste TD on väga tänulik Ralf Rogovile ja Margo Petersile hindamatu abi eest, eriti arvestades seda, et mõlemad mängisid lisaks toimetamisele ka heatasemelise võistluse. Eriline tänu Margo abikaasale, kes aitas ööpimeduses rada valmis seada.

Järgmine EDGL-i võistlus on juba esimene karikaetapp Hiiumaal, millest kokkuvõte lähipäevil, seniks mõnusat kevade algust sõbrad!