Euroopa meistrivõistlused discgolfis

Nagu enamus discgolfi sõpru teab, siis 24-27 august toimuvad Soomes Oulus Meritoppila discgolfi pargis Euroopa meistrivõistlused discgolfis. Sellel korral sai Eesti rekordiliselt 13 kohta. Vaatame lähemalt, kes lähevad meie maad siis seekord esindama.

Kõikides klassides on tegelikult konkurents väga tihe ja tase on kõrge. Alustame avatud divisjoniga (MPO). Esiteks koondise kapten Martin Rotmeister. Martin on Prodigy Europe meeskonnas ning ka Pärnu discgolfiklubis „Hole-in-One“. Martin suutis teist korda järjest tulla Eesti suvisel meistriks. Martini reiting on 975. Sellel aastal võitis ta lisaks Eesti meistrivõistlustele ka  Soomes toimunud B-kategooria võistluse „Prodiscus after Easter Openi“. Mullu aga oli ta Euro Touri üldarvestuses teisel kohal Seppo Paju järel.

Teiseks Eesti kõige kõrgema reitinguga mängija Silver Lätt. Silver esindab samuti Prodigy Europe meeskonda ning igapäevaselt kuulub klubisse „Chilli Disc Golf“. Silver võitis sellel aastal talviste meistri tiitli ning EDGL-i karikasarja (võites kõik osavõistlused kus ta osales). Suvistel meistrivõistlustel tuli Silver teisele kohale. Hea esitusega Discgolf World Touril Konopištes teenis ta kutse sügisel toimuvale USA avatud meistrivõistlustele. Siiani on see Eesti discgolfarile esimene kord sellise tasemega üritusel osaleda. Silveri reiting on 991.

Markus Dvinjaninov on kolmas võistleja, kes osaleb avatud divisjonis. Markus esindab samuti Prodigy Europe meeskonda ning kuulub Nõmme discgolfiklubisse „Drive in“.  Markus tuli EDGL-i karikavõistlusel teisele kohale. Samuti võiks välja tuua talvel teise koha B-kategooria võistlusel „Hispaania Open“ James Proctori järel.  Estonian Openi väga tihedas konkurentsis tuli Markus parima eestlasena 8-ndale kohale. Markuse reiting on 972.

Naiste (FPO) divisjonis on meil sellel aastal kaks esindajat. Kristin Tattar on Prodigy Baltic esindaja ja kuulub Pärnu discgolfiklubisse „Hole-in-One“.  Kristin on 2014 ja 2016  Eesti meister ning EDGL-i karikasarjas tuli teisele kohale. Kristini reiting on 852.

Teine koondislane naiste klassis on Anni Eesmaa, kes esindab Latitude64 Baltic meeskonda ning kuulub Hiiumaa discgolfiklubisse „Dagö DG“. Anni on 2015 aasta Eesti Talviste meister ning selleaastase EDGL-i karikasarja üldvõitja. Anni reiting on 845.

Masters divisjonis esindab Eestit samuti kaks võistlejat. Raimo Kimmel kuulub „Team Discsport“ ridadesse. Raimo on 2016 võitnud kõik suuremad Eesti võistlused: Talvised meistrivõistlused, Suvised meistrivõistlused, EDGL-i karikasari. Estonian Openil oli Raimo parima eestlasena kuues. Raimo reiting on 936.

Markko Kivi on näidanud nii sellel kui ka eelmisel aastal väga häid esitusi. Markko kuulub klubisse „Baribal Discgolf“. Tihti on ta suurematel võistlustel osalenud avatud divisjonis, kus konkurents on suurem. Markko reiting on 927.

Naiste masters divisjonis esindab Eestit meie kõige kogenum naisdiscgolfar Maie-Ly Pihus. Maie-Ly on naiste meister 2015, 2013, 2012. Maie-Ly kuulub klubisse „Kogukonna tugi DG“. Maie-Ly reiting on 843.

Grandmasters divisjonis esindab Eestit Vahur Roht. Vahur kuulub Viljandi discgolfiklubisse „Viljandi ketas“. Vahur  on Eesti meister talvistelt meistrivõsitlustelt, suvistel meistrivõistlustel tuli teisele kohale ning on EDGL-i karikasarja üldvõitja. Estonian Openil tuli Vahur kolmandale kohale. Vahuri reiting on 872.

Senior grandmasters divisjonis esindab Eestit kogenud Paul Kustala. Paul kuulub Hiiumaa discgolfiklubisse „Dagö DG“. Paul esindas eelmisel aastal Eestit ka maailmameistrivõistlustel ning samuti üle-eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlustel. Pauli reiting on 811.

Sellel aastal on Eesti panustanud väga palju noorte arengule. Võimaluse kogemusi koguda tulevikuks on saanud kolm noort mängijat, kes osalevad siis MJ1 divisjonis.

Antero Noor esindab Prodigy Baltic meeskonda ning kuulub Aegviidu spordiklubisse „KAKK“.  Antero tuli suvistel meistrivõistlustel teisele kohale. Estonian Openil oli Antero neljas. Antero reiting on 911.

Albert Tamm on 2016 noorte meister. Samuti õnnestus Albertil tulla Estonian Openil teisele kohale. Albert esindab Latitude64 Baltic meeskonda ning kuulub klubisse „Chilli Disc Golf“. Alberti reiting on 921.

Kolmanda noorsportlasena läheb Eestit esindama Karl Aaron Sikka. Karl Aaron esindab „Team Discsporti“ ning kuulub Pärnu discgolfiklubisse „Hole-in-One“.  Karl Aaron on 2015 noorte meister. Karl Aaroni reiting on 900.

Hoiame enda esindajatele pöialt ning soovime külma närvi!

Võistlusringid algavad kolmapäevast ning kestavad laupäevani. Rohkem infot raja kohta on võimalik vaadata võistluse ametlikult kodulehelt. Ilmselt on oodata ka võistlusringide videosid.

Siit on võimalik vaadata, kuidas võistlusring läbida tuleks. Juhendajaks tuntud soomlane Juho Parviainen, kes kindlasti on ka üks medalipretendente: