Euroopa meistrivõistluste kolmas päev

Täna mängiti Oulus Euroopa meistrivõistlustel kolmas ring. Ilm oli päikesepaisteline ning tuult väga vähe, mis on Oulu raja kohta haruldane. See ring oli oluline, kuna viimasele ringile pääsevad igast divisjonist pooled võistlejad.

Avatud divisjonis on väga põnev seis. Väga hästi raja teisel poolel mänginud Juho Parviaisel õnnestus säilitada oma liidripositsioon. Tänane tulemus oli -7 ning kahe päeva kokkuvõttes -23. Väga tugeva ringi teinud Leo Piironen tõusis -22-ga teiseks. Tänane ring oli -11 ning ringi esialgne reiting on 1060. Kolmandat kohta jagavad -21-ga Lassi Hakulin ja Marvin Tetzel Saksamaalt. -20 peal on Teemu Nissinen, Ilari Tuoma ning Pasi Koivu. Põhimõtteliselt on kõigil siin võimalus tulla uueks Euroopa meistriks. Meie omadest oli Markus väga hea tulemuse lähedal. Enne 17-ndat korvi oli tal -6 tulemus aga siis ebaõnnestus natuke avadraiv ning ebaõnn puttimistel mängualast välja veeremisel ning 9 tulemuseks andis talle lõpuks ikka ringi tulemuseks 0-i. Kolme päeva peale kokku -4. Neljandale ringile õnnestus saada ka Silveril (täna -2, kokku -1) ning Martinil (täna +1, kokku +1).

Naiste divisjonis juhib Eveliina Salonen võimsalt. Täna +7, kokku +12. Väga hea mänguga tõusis teisele kohale Jenni Eskelin (täna +1, kokku +18). Kui Jennil õnnestub sama hea ring teha kui täna ning Eveliinal ebaõnnestub ring nagu täna, siis võib Jenni veel ohustada Eveliinat. Kolmandat kohta jagavad +22-ga meie Kristin (kellel küll tänane ring oli üks halvemaid aga siiski mängis üle enda reitingu, tulemuseks täna +10), slovakk Katka Bodova (tänane ring +5) ning nooruke soomlane Henna Blomroos (täna +6). Anni tulemuseks oli täna +11 ning kokku +38, sellega on hetkel Anni 10-s ning pääseb ka homme mängima. Anni on samuti mänginud tegelikult kõik ringid üle enda reitingu.

Juuniorites juhib Väinö Mäkelä -11-ga (tänane ring -6). Teisel kohal on Jasper Heino -8-ga (täna -1) ning -7 peal on Riku Vink (täna -1) ja Mikael Hakala (täna -7). Albert Tamm mängis täna tulemuseks +1, kokku -1 ning selle tulemusega on ta kaheksandal kohal. Homsele ringile pääses ka Antero Noor. Täna oli ta tulemus 0 ning kokku +6. Karl Aaron Sikka jaoks lõppes tänase päevaga ka Euroopa meistrivõistlused. Tänaseks tulemuseks oli +11 ning kokku +23.

Masters divisjonis jagavad enne homset ringi esikohta Anders Swärd (täna -4) ning Kristian Bengtsson (täna -2) tulemusega -10. Kolmandal kohal on samuti Rootsist Jonas Hälleblad -5-ga. Markko Kivil õnnestus viimasena pääseda ka homme mängima. Täna +1 ning kokku +11. Raimo Kimmeli jaoks oli tänane ring viimane. Tulemuseks +5 ning kokku +16.

Masters naiste divisjonis juhib +35-ga Lydie Helgren Norrast. +37 peal on Karin Rubin. Maie-Ly Pihuse ring oli +16 ning kokku +54.

Grandmasters divisjonis juhib Peter Bygde Rootsist -3-ga. Teisel kohal on Kari Vesala 0-ga. Kolmandat kohta jagavad +3-ga Carlos Rio Hispaaniast ning Jonas Lindholm Rootsist. Vahur Roht tänane tulemus oli +7 (mängis üle enda reitingu) ning kokku +37.

Senior Grandmasters divisjonis juhib Olle Samuelsson +12-ga. Paul Kustala tänane ring oli +18 ning kokku +55.

Homsest viimasest ringist teeb Yle 2 otseülekande ning ülekannet on võimalik jälgida ka internetist. Algusaeg 14:00 Eesti aja järgi.

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: