Eesti Harrastajate Meistrivõistluste traditsioon sai alguse mullu Keilast ja sel aastal võeti mõõtu Kiiu ja Kõrvemaa radadel. Kahel rajal seepärast, et harrastajaid on meil hulgi ja 190 osavõtja täis saamine võistlusele ei võtnud kaua aega. Samuti kahel rajal ka sel põhjusel, et meil on Eestis võimalusi, et 30km raadiuses asub kaks sellist suurepärast ja hästi hooldatud rada nagu seda Kõrvemaa ja Kiiu on.

Võistluste selle aastane korralduse tööjaotus oli selline, et Ergo Leibak korraldab asjad ära võistluspäevani, Kiiu ja Kõrvemaa vastutavad raja eest ja nädalavahetusel tulevad võistlust läbi viima TD rollis Rainer Lipand(Kiiu) ja Argo Peever (Kõrvemaa).

Kahel rajal toimus võistlus sellises formaadis, et laupäeval Kõrvemaal alustasid kahe ringiga MA3 divisjoni 95 mängjat ja Kiiul tegid kaks ringi kõik teised divisjonid. Päev algas südasuvise temperatuuriga ja esimese ringi alguseks kell 11 oli temperatuuriks juba 24 kraadi. Kiiu lagedamal alal puhus ka kerge tuuleke, mis püüdis mängjaid natukegi jahutada, aga suurt kasu sellest lõõmava päikese käes ei olnud. Umbes tunnikese oli võistlus peal olnud, kui taamal asuvast pilvemassist hakkas kostuma tumedat kõminat. Ja Kõrvemaalt tuli ka teateid, et see pilv on nende kohale jõudmas ja on oodata vihma ja äikest. Nagu sellisel puhul kombeks tuli võistlus peatada ja oodata äikese möödumist. Kiiul samal ajal võistlus läks edasi valmidusega ta peatada, kui äike peaks lähenema. Seda aga huvitaval kombel ei juhtunud – sama pilv taamal kõmises tasakesi ja ei lähenenud Kiius mängivatele osavõtjatele. See aga tähendas, et ta ei eemaldanud Kõrvemaast ja seisak kujunes juba lõunaks ühel hetkel, sest rajale minna ei saanud. Lisaks oli temperatuur langenud vahepeal äikesepilve saabumisega 14 kraadi peale. Seega, kui kell kaks Kiiul hakati lõpetama ringiga ja sööma lõunat tuli Kõrvemaa grupil minna poolelijäänud esimest ringi lõpetama.  Selle vahejuhtumi puhul oli tegemist esimese Eestis toimunud suurvõistluse võistluspausiga äikese tõttu. Teine legendaarne juhtum on Valgjärve võistluse katkestamine ja lõpetamine aastaid tagasi, kui torm lõhkus pea terve pargi ribadeks. Peale seda ei võeta Eesti äikest ja temaga kaasnevat kindlasti vähese tähelepanuga.

Äikesevihma käest peitu.

Kiiul aga asuti teisele ringile seisus, kus MA4 divisjonis oli liidriks tulemusega -3 Kristjan Krall ja kahe punktiga oli maas Kaspar Kallas. Suurima edu oli liidritest tekitanud MA40 divisjonis Priit Paenurm, kes oma +3 tulemuse juures edestas järgmisi kolme viskega. Naiste FA3 divisjonis sellist ülekaalu ei kohatud – kolmel võistlejal oli võrdselt +12. Nendeks olid Kaja Ets, Kelli Ellus ja Kairit Kraudok. Ja MA50 divisjonis oli Kalle Kivi +10 tulemusega ühe viskega ees Heinar Hurdast.

Teisel ringil pressis end MA4 sarjas kahe nimetatu vahele parima ringi -6 tulemusega teinud Siim Ühtid. Enne viimast ringi jäi ta maha Kristjan Krallist kahe viskega, aga edestas Kaspar Kallast juba kolmega. Samal ajal MA40 sarjas Priit Paenurm väga ilusa -2 ringiga suurendas oma edumaad järgmiste ees tunduvalt. Enne kolmandat ringi oli ta edu Lauri Koobase ees 13 ja Madis Tuulpärgi ees 14 viset. Naiste heitluses oli kerge edu saanud Kairit Kraudok, juhtides kahe viskega Kelli Elluse ja Kaja Etsi ees. Ja MA50 sarjas oli hiilgava +6 ringiga tõusnud esimeseks Eesti DG grand old man Anton Letner. Senine liider Kalle Kivi kaotas ühega ja Heinar Hurt viie viskega.

Nüüd vaatame, kuidas lõpetasid Kõrvemaal esimese kuus tundi kestnud ringi MA3 mehed. Heitlus oli ääretult võrdne ja liidri Martthias Vutti (-3) taga oli kohe neli meest ühe viskega maha jäämas ja teist neli kahe viskega maha jäämas. Väike puhkus ja tuli uuesti ringile minna. Peale äikese lahkumist oli temperatuur aga tagasi kerkinud +28 peale ja tuuletutes oludes kujunes pikk päev ränkraskeks. Teise ringiga hakkasidki terad eralduma sõkaldest. -3 sellel ringil teinuna tõusis liidrik Aigar Veebel. Viskega jäi maha Timo Laidroo ja temast omakorda viskega senine liider Vutt. Nemad kolmekesi olid ka ainsad miinuses olijad peale kaks korda Kõrvemaa 21 korvi läbimist.

Jätkame ka MA3 kolmanda ringiga, mis pühapäeval tuli ette võtta Kiiu rajal. Temperatuur oli 26 kui kell 11 alustati ja muud olud sarnased päev varasemale Kiiul. Selgelt hakkasid tegema tempot eelmise kahe ringi parimad Veebel ja Vutt. Enne viimast rada oli Veebel ees ühega ja kahekesi oldi juba viis viset ees kolmandast, kelleks oli Kristo Rand. Kõik nimetatud võtsid OB 5 ja nii jäigi järjestus Aigar Veebel, Matthias Vutt ja Kristo Rand.

MA3 parimad

Kõrvemaal nii lihtsalt ei käinud need asjad. Nii mõneski divisjonis oli peale ringi lõppu vaja ümber mängida kohti, sest esikolmikutes oldi samade tulemustega ühel pulgal. Ainuke, kus asjad paika loksusid kolme ringiga oli MA4. Siim Ühtid oli mees, kes nagu auhtasustamisel sai märgitud kandis peas Prodigy mütsi, seljas Trilogy särki ja kott oli tal Discrafti Grip, ent see mix ei seganud teda kolmandal rinhgil kindlalt mängimast ja -4 üldtulemusega võitu võtmast. Peale eelmisi ringi juhtinud Kristjan Krall taadus teiseks üldtulemusega -2 ja kolmanda koha poodiumil võttis Eduard Halbekov üldtulemusega +3. Naistest tegi Kõrvemaal parima ringi Kelli Ellus ja tänu sellele suutis lõpuks võita kindlalt 10 punktise vahega Heidi Talumaa ees. Kolmanda koha selgitamiseks läks aga vaja ümbermängu – peale kolmandat ringi kaotasid punktiga teisele kohale nii Karina Noor, Britta Panker kui ka Liivi Volt. Närvide mängus võidutses kolmandal ümbermängu rajal Britta Panker ja võttis kolmanda koha. Väga sarnane olukord oli ka seeniorite MA40 divisjonis, kus Priit Paenurm teistele sõnaõigust ei andnud ja võttis kindla võidu. 18 viset maas, aga teisel kohal Erkki Aarma ja siis jällegi kolmas koht jagatud sama üldskooriga kolme mängja vahel, kelleks olid Kristo Vallimäe, Kauri Koobas ja Ilmar Tooming – kõik kahega maas teisest kohast. Ümbermäng otsustas, et kolmas koht läheb Lauri Koobasele. Nii naiste kui seeniorite ümbermäng kolmel rajal tegi sotid selgeks, aga MA50 meestel jäi ka sellest väheks – peale Kõrvemaa kolmandat ringi olid viigis esikohale Kalle Kivi ja Anton Letner ning ümbermängu kolm rada ei muutnud midagi. Vastavalt juhendile tehti siis CTP ja see oli otsustavaks, et poodiumi kõrgemale astmele tõuseks Kalle Kivi ja teisel kohale Anton Letner. Kolmas koht kuulus Heinar Hurdale.