Hiiumaal selgitati discgolfi karikasarja avaetapi parimad

Möödunud nädalavahetusel, 18. ja 19. märtsil toimus Hiiumaal Sportland Randmäe discgolfi pargis Eesti Discgolfi Liidu (EDGL) karikasarja avaetapp, millest võttis osa 149 discgolfarit.

Läinud laupäeval ja pühapäeval peeti Hiiumaal asuvas maalilises Randmäe discgolfi pargis EDGL karikasarja esimene etapp, mis oli ühtlasi ka avalöögiks 2017. aasta suvisele hooajale. Kokku osales võistlusel 149 mängijat. Kuigi ilmataat õnnistas discgolfareid suurepärase ilmaga, tuli mängijatel rinda pista mereäärsele piirkonnale omase tuulega.

Laupäeval asusid parimaid selgitama amatööride divisjoni mängijad kolmes erinevas võistlusklassis. Kõige rohkem osalejaid oli meesamatööride (MA3) klassis, kus rajale läks ühtekokku 78 võistlejat. Stabiilseimat mängu näitas seekord Aegviidu Spordiklubi / KAKK esindaja Evgeni Smirnov, kes läbis mõlemad ringid tulemusega 4 viset alla PARi. Teisele kohale tuli Discgolfiklubi Hole-In-One liige Rando Järve, kelle kahe ringi kogutulemuseks 6 viset alla PARi ning kolmas koht kuulus vaid ühe viske rohkem teinud kohalikule tulevikulootusele Kasper Pisale klubist Dagö DG. Võitja sõnul olid nii korraldus kui ka rada super head, kuid oma mängu osas ta nii lahkesti kiidusõnu ei jaganud.  „Mänguga pigem ei saa rahule jääda, aga võit on võit,“ lisas avaetapi parim Evgeni.

Esmakordselt Eestis oli võistluskavas eraldi ka naisamatööride (FA3) klass, kus omavahel võtsid mõõtu 10 vaprat naist. Kõige kindlama käega oli avaetapil Kairi Pisa Dagö DG-st (+24), edestades Chilli Disc Golf klubi mängijaid Liisa Pröömi kahe ning Gretlin Isoborn Rauda nelja viskega. Esikoht tuli Kairile meeldiva üllatusena, kuna talvel pole ta discgolfi mängima jõudnud. „Enne võistlust hellitasin vaikselt lootust, et kui väga hea mängu teen, on ehk võimalik kolme hulka saada. Aga näe, lapsi kõrvalt vaadates õpib ise ka,“ kirjeldas andekate noorte Kasper ja Karin Pisa ema oma võidu saladust.

Juunioreid (MJ2) sünniaastaga 2002 või hiljem oli avaetapile tulnud vaid kaks, kuid see-eest näitas ülekaalukalt võitjaks tulnud Maico Rimmel Chilli Disc Golf klubist suurepärast mängu, mängides teise ringi 7 viset alla PARi, mis oli ka kogu võistluspäeva parim tulemus. Teine koht kuulus discgolfiklubi Keila Mets noorvõistlejale Rasmus Hulkkole. Päeva parima ringi autor ise kirjeldas oma võistlust järgmiselt: „Polnud ühtegi treeningringi sellel rajal see aasta teinud ega osanud tuulega arvestada. Putt ega draiv ka ei töötanud, aga teine ring toimis kõik. Putt oli peaaegu ideaalne ja sealt tuli ka minu elu kõrgeima reitinguga ring – 971.“ Ta lisas, et lähenemised ja distantsi hindamine vajavad palju parandamist, aga seekord võis kokkuvõttes tänu heale teisele ringile võistlusega rahule jääda.

Pühapäev oli aga PRO divisjoni mängijate päralt. Meeste avatud klassis (MPO) oli kohal pea kogu Eesti paremik ning esiotsa kohtadele oli oodata tulist heitlust. Esimene ring veel midagi ära ei otsustanud – liidrina läks otsustavale ringile vastu Silver Lätt (Chilli Disc Golf) tulemusega 6 viset alla PARi ning tema selja taga jagasid teist ja kolmandat kohta laupäevane MA3 võitja Evgeni Smirnov ning Silveri klubikaaslane Ralf Rogov tulemusega -5. Vaid ühe viske kaugusel neist olid veel neli mängijat, mis tähendas, et kohad esikuuikus on igati lahtised. Silver midagi juhuse hooleks ei jätnud kogudes esimese kümne rajaga seitse birdie’t ning lõpetades ringi tulemusega 8 viset alla PARi. Sama tulemuse suutis teisel ringil välja mängida ka Discgolfiklubi Hole-In-One esindaja Martin Rotmeister, kes tugeva teise ringiga ka kokkuvõttes teisele kohale tõusis. Viimasel korvil eksinud Ralf Rogov pidi seekord leppima kolmanda kohaga. Esikuuikusse mahtusid veel Siim Isup (Klubi Discgolfar), Oliver Hanschmidt (Hole-In-One) ning Evgeni Smirnov (Aegviidu Spordiklubi / KAKK). Meeste avatud klassis võidutsenud Silver Lätil jagus võistluse suunas palju kiidusõnu. „Hiidlastel on võistluste korraldus alati väga eeskujulik, seda peaksid nüüdseks juba kõik teadma. Lisaks on Randmäe discgolfi park ise tohutult ilus! Kui paar lotoõnne nõudvat rada välja jätta, siis on see minul vaieldamatult üks lemmikutest üle terve Eesti,“ kiitis Lätt. Oma mänguga jäi Silver üldkokkuvõttes rahule, sest miinumum sai täidetud. „Esimene ring alustasin võimsalt, olles 11 korviga 8 viset alla PARi, kuid ringi teisel poolel tulid vead sisse ning tulemuseks kesine -6. Teine ring eksisin kaks korda avaviskega ning putt oli terve ringi liiga kõrge. Mõlemad ringid tulid aga nibin-nabin üle oma reitingu ja seega võib öelda, et üldiselt läsk hästi,“ lisas Silver lõpetuseks.

Kõige põnevama lõpplahenduse sai naiste avatud klass (FPO), kus võitja selgus alles viimasel korvil. Avaringi parima tulemuse 4 viset üle PARi mängis välja hiidlaste esikoha lootus Anni Eesmaa (Dagö DG), kellele järgnesid Kristin Tattar (Hole-In-One), nooruke Karin Pisa (Dagö DG) ning Madli Vaht (Drive-In) tulemustega vastavalt 5, 6 ja 7 viset üle PARi. Otsustaval ringil haarasid aga ohjad enda kätte Kristin ja Madli ning peagi oli selge, et just nemad kaks selgitavad ka võitja. Kui veel kaks korvi enne lõppu juhtis Kristin kahe viskega, siis kolmanda koha ees üsna turvalist edu hoidnud Madli otsustas aga riskida ning võttis esmalt eelviimaselt rajalt kauge putiga birdie, vähendades enne viimast korvi vahe ühele viskele. Viimase raja avavise polnud Madlil küll ideaalne, kuid jättis võimaluse birdie jaoks, mille ta ka pika putiga eeskujulikult ära kasutas. Kristini avavise ebaõnnestus ning paraku tuli viimasel korvil leppida bogey’ga, mis tähendaski ülipõneva lõpplahendusena Madli võitu. Kahe ringi kokkuvõttes tulemused vastavalt Madli +8 ja Kristin +9. Kolmas koht kuulus avaringi liidrina lõpetanud Anni Eesmaale tulemusega +14. Magusa võiduga omale suurepärase sünnipäevakingi teinud Madli sõnul on Randmäe discgolfi pargi näol tegemist superilusa ja mitmekesise rajaga, mille kitsad metsakoridorid talle suureks väljakutseks olid. „Esimesel ringil tulid mõned pahandused sisse, aga olin ringiga ikkagi väga rahul, sest pole viimane kuu vigastuse tõttu korralikult trenni saanud teha. Teisel ringil aga sujus kõik kuidagi paremini ning muutusin ka ise enesekindlamaks. Kaks rada enne lõppu teadsin, et Kristin on kahe viskega ees ja pidin riskima, et järgi jõuda. Kuidagi suutsingi viimastel radadel kahe järjestikuse pika putiga birdied võtta ja nii see võit tuligi,“ võttis avaetapi võitja kokku oma elu esimese üle 900 reitinguga ringi.

Ka seenioride klassis (MPM) oli võistlus väga pingeline ning esikoht lahtine kuni viimaste korvideni. Võitjana väljus seekord Chilli Disc Golf esindaja Raimo Kimmel, visates kahe ringi kogutulemuseks kaks viset alla PARi. Temast tegi ühe viske rohkem ning saavutas teise koha Nõmme discgolfiklubi Drive-In mängija Alar Lepikult ning kolmas koht kuulus avaringi liidrina lõpetanud, kuid teisel pisut vigu teinud Margo Petersile Pärnu discgolfiklubist Hole-in-One tulemusega +2. Ka seenioride hulgas võidutsenud Kimmel tõi välja, et Randmäe rada nõuab mängijalt väga mitmekülgseid mänguoskusi. Oma mänguga võis Raimo laias laastus rahule jääda. „Oleksin vajanud rohkem treeningringe, et paremini mängida. Vähemalt sain lõpuks sihiku paika ja 12. rajal puude vahelt läbi,“ muljetas ta. Konkurentide suunas jagus Raimol samuti kiidusõnu. „Juba talvised meistrivõistlused ning nüüd ka karikasarja etapp näitavad, et konkurendid on väga tublid ja 2017 hooaeg seenioride klassis tulemas kahtlemata põnev ja pingeline hooaeg,“ lisas ta.

Vanemseenioreid (MPG) oli Hiiumaale kohale sõitnud viis ning selle klassi kaksikvõit läks seekord klubisse Viljandi Ketas, kui tulemusega +9 saavutas esikoha Vahur Roht ning temast kaks viset enam tegi Jüri Jänes. Kolmanda koha viis endaga koju Annikoru Discgolfi Klubi esindaja Jüri Lamp.

EDGL-i president Rein Rotmeister andis samuti võistluste korraldusele kõrge hinnangu. „Hiidlased näitasid oma korraldusega taaskord väga kõrget taset – võistlus oli läbi viidud laitmatult. Rada oli hästi ette valmistatud, park ise oli looduskaunis kohas ning kogu võistluste vältel oli tunda seda erilist hiidlaste südamesoojust,” ütles Rotmeister.

EDGL karikasarjas mängitakse kokku kuus etappi , millest järgmine toimub juba 8.-9. aprillil Jõulumäe Tervisespordikeskuses. Seniks aga palju õnne võitjatele ning nautige alanud kevadet!

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: