Juhtkiri


Head kaasteelised! Elame koos üle kummalisi ja enneolematuid aegu. Meie lootusi täis võistlushooaega on tublisti räsinud Corona-19 pandeemia. Hooaja kalendrist on ära jäänud meile nii olulised Euroopa Meistrivõistlused, EuroTour, European Open kui Estonian Open. Lisaks veel ridamisi suurvõistlusi USA-s, Maailmameistrivõistlused sealhulgas. Kuid ei ole halba ilma heata, tänu viiruse pahategudele näeme kodumaal rohkem mängimas meie tippmängijaid. Karikasarjas on osalenud Kristin Tattar, kellelt oli reaalne ootus oodata suurtulemusi nii EM-lt kui ka MM-lt ning ka Albert Tamm ja Silver Lätt. Õnnelikul kombel on viirus niivõrd “viisakas”, et lasi ära pidada enneolematud 360 osavõtjaga Eesti Harrastajate Meistrivõistlused ja Timo Juursalu sai koos meeskonnaga tehtud ka Baltimaade Meistrivõistlused. Loodetavasti saame peetud ka Eesti Meistrivõistlused, seda nii paaridele kui ka klubidele ja lõpule viia EDGL Karikasarja. Peab ära märkima ka entusiastide poolt korraldatavad Latitude64 festival, Elwa Challange ja Pärnu Rannapargi Open, mängijaid jätkub kõigile.

Seatud piirangud ja hilinenud võistlushooaja algus on andnud aga aega sisekaemuseks ning oleme ellu kutsunud ühe ammuse unistuse — teie ees on esimene

number Eesti discgolfi uudiskirjast nimega EDGLeht! Ammune idee sai võimalikuks suuresti tänu elvaka Silja Madisoni liitumisega EDGL-i meeskonnaga ning edaspidi ongi Silja vedamas ja loodetavasti ka parandamas EDGL-i kommunikatsiooni. Lehes esitleme kõikvõimalikke discgolfiga seonduvaid uudiseid, võistluseid, inimesi, discgolfiradu ja -parke ning maaletoojate uudiseid värskete toodete osas.

Veel olulist! Liidu juhatus on vastu võtnud otsuse esitada Eesti kandidatuur järgmiste Euroopa Meistrivõistluste korraldamiseks, seda nii Open divisjonidele kui ka Masters divisjonidele, saab olema taaskord põnev ja töine periood. On meil ju Tiimide MM-i korraldamise hea kogemus ning ka väga positiivne tagasiside nii osalejatelt kui ka ametnikelt. Kandideerime kolmandat tsüklit järjest ning ootused ja lootused on kõrged. Ning mis pole ka vähetähtis — on vaja läbi viia eriolukorrast viivitatud Liidu üldkoosolek, kus klubide esindajatel on vaja vastu võtta juhatuse poolt koostatud Liidu arengukava ning teha muud vajalikud toimingud. Klubide postkasti on lähiajal laekumas kutsed koos kõikide materjalidega.

Seniks nautige uudiskirja ja kestvat discgolfihooaega, rajal näeme!

Ikka teie

Rein Rotmeister


Uudised


Muudatused PDGA reeglites

Tuleva aasta 1. jaanuarist uuenevad mõned PDGA reeglid. Suurem osa puudutab tubaka ja tubakatoodete tarvitamist, seal hulgas ka nähtavust suurvõistlustel. Muudatusi on seoses laste ja noortega, k.a lapsed, kes jalutavad ringil kaasa ja lisaks mõned vastused küsimus-vastus rubriigis.

Teine teisipäev

Iga kuu teisel teisipäeval uuendatakse PDGA reitinguid ja viimane muutus tõi kaasa hulgaliselt ilusaid numbreid. 

Albert Tamme reiting on juba mõnda aega stabiilselt üle 1000 olnud ja kerkib edasi. Viimane uuendus tõi tema nime taha 1023, mis on seni ka Eesti kõrgeim mängijareiting. Koos Silver Lätiga on nad Eesti kaks “tonnimeest”.


Ka Keiti Tätte tegi korraliku 30-punktilise hüppe, omades nüüd 903 reitingut ja juhib koos Kristin Tattari ja Maris Perendiga Eesti naiste 900-laeva. Samas on vaid ühe punkti kaugusel Madli Vaht ja käputäis veel puudu Anneli Tõugjasel.

Juuniorklassist ootame raputavaid tulemusi järgmisel kuul! Millise reitingu annavad noorsant Mathias Villota kaks 1031 reitinguga ringi Alutaguse Openil?

Maailmas kõrgeimat reitingut hoiab meestest Paul McBeth (1062) ja naistest Paige Pierce (988), mis on kummagi jaoks ka kõrgeim isiklik.


Võistlused möödunud kuul


EDGL Karikasari 2020

Möödas on pool suvest ja ka pool EDGL karikasarja etappidest. Holstre-Polli rada võõrustas mängijaid 20.-21. juunil ning Järvakandi 18.-19. juulil.


Eesti harrastajate meistrivõistlused 2020

Juuli esimesel nädalavahetusel selgitati selle aasta meistrid discgolfis harrastajate klassis. Võistlusradadeks olid väljakutsuv “Kuningliku Karu” Mäetagusel ja “Sinine Kotkas” discgolfipark Alutagusel.


BDGC Alutaguse Open 2020 Sponsored by Innova Champion Discs

Ida-Virumaa kangemad rajad võõrustasid taaskord 24.-26. augustini kaheksa erineva riigi esindajaid, kes Alutaguse ja Mäetaguse radadel Baltimaade meistriks soovisid pürgida. Tulemusi näed siin. Margit Kurvits jäädvustas võistluspäevad.


Võistlused sel kuul

1.-2.08EDGL Karikasari 2020 III etapp. Vaata pro- ja amatöörklassi tulemusi.Tamsalu
8.08Tõuse. Naerata. SäraValgjärve
8.08Albert “Bazooka” Tamm koolitusKuningamäe, Põltsamaa
8.08Discland StarsDiscland
8.-9.08Latitude 64 FestivalJõulumäe, Jõekääru
14.-16.08Tallinn Disc Week
Reedesel paarisvõistlusel on võimalus mängida koos Albert Tammega.
Vaata kuidas >
Kõrvemaa, Kohila ja Tallinna Lauluväljaku radadel.
20.08Põhjala MaratonJõulumäe
22.08Pärnu Rannapargi Open 2020Pärnu Rannapark
22.-23.08Elwa Challenge 2020Sportland Prodigy Elva discgolfipark
25.-28.08Eesti meistrivõistlused discgolfis 2020“Kuninglik Karu”, “Sinine Kotkas” ja “Kuldne Kotkas”.

Mis, kes ja kus?


Liipa Talu discgolfipark

Eestis on täna ligikaudu 170 discgolfirada, aga küll küllale liiga ei tee!

Liipa Talu omanik Joel Juht rääkis, et Tallinna külje all Sahal asuva turismitalu kompleksi lisandub uus rada. Praegu mahub viiele hektarile 12+2 korvi, kuid eesmärk on tema sõnul 18-korviline rada koos kettalaenutusega.

Lisaks harrastusrajale on sportlikke tegevusi võimalik teha teisigi ning palaval päeval saab esimese tiiala juures ka vette jahutama sulpsata. Küll aga märkis Juht, et mõnikord võib rada olla broneeritud, mistõttu tasub selle saadavust eriti nädalavahetuseti Liipa Talu discgolfi Facebooki lehelt üle vaadata.

Raja külastamine maksab 3 eurot. Pargi arengule saavad head inimesed ka hoogu juurde anda.



Margit Kurvits

Paljud on kindlasti märganud just Margiti nime selle aasta peamiste võistluste fotojäädvustuste all. Kes on Margit ja kuidas jõudis ta discgolfi pildistamiseni?

Kaamera on Margiti jaoks oluline olnud juba ajast, mil need filmirullidega töötasid. Kakskümmend aastat tagasi kingituseks saadud kaamerast sai töövahend, mis jäädvustas peamiselt loodust ja tursimi ning milleta olla ei saa.

“Aga mingi hetk see ammendas end minu jaoks ja hakkasin pildistama inimesi, perekondi, portreesid, suvalisi inimesi tänavalt. Kaamera on nagu püsivaruosa minu küljes. Kui kaamerat pole kaasas, on nagu miskit puudu.”

Discgolfi juurde jõudis Margit 2017. aastal, mil Timo Juursalu ta esimest korda võistlust pildistama kutsus. Alutaguse Open sai esimeseks kokkupuutepunktiks alaga, mis esialgu tundus tema sõnul isegi pisut kummaline olevat. Kutseid tuli aga veel ning võistluste lõppedes andis Timo Margitile ka iga kord ühe ketta. Esialgu jäid need riiulile, kuid ajapikku hakkas Margitki neid loopima. Lisaks on tal võistlusi pildistades olnud võimalus mängu jälgida ja mängijatelt selgitusi küsida, kui millestki päris täpselt aru ei ole saanud. Võistlema ta ise siiski ei kipu, pigem ikka oma lõbuks.

Filmikaameraga discgolfi jäädvustamine algas peaaegu juhuslikult, kui Margit oma meessõbraga võistlusel kaasas oli. Üksjagu katsetusi, edukaid sooritusi ja koroonapuhang viisid ta lõpuks oma YouTube’i kanali loomiseni, millel on ligi 1000 jälgijat. Juhtub sedagi, et mängijad rajal kohtudes küsivad, millal järgmine video ka välja tuleb. Sellest järeldab Margit, et teeb õiget asja.

“Eks arenguruumi on veel palju, aga mingiks Spin TV sarnaseks  telekanaliks ei soovi ma kunagi hakata. Minu jaoks on tähtis see lihtsus ja vahetus ja ma ei soovi hetkel oma elu veelgi keerulisemaks teha kui see juba on.”


Kus, kus, kus, kus, kus?

Millist rada Eestis mängiksid iga kell? Vaata, mida on teised välja toonud!


Külastaja privaatsuse kaitse huvides vajab YouTube teie luba laadimiseks. Täpsema teabe saamiseks palun vaadake meie Andmekaitsetingimused.
Olen nõus

Sul on midagi kõigiga jagada?


Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: