Prodiscus Estonian Open 2016 – ajalugu Eesti discgolfis

15-17 juulil on võimalik näha Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses maailmatasemel discgolfi. Toimub discgolfi Eurotouri viies osavõistlus „Prodiscus Estonian Open“. Ühes sellega teeme Eesti discgolfi ajalugu: esimest korda on Eestis PDGA (Proffessional Discgolf Assiocation) A taseme võistlus.

Estonian Open toimub neljandat korda ning on aasta aastalt kasvanud professionaalsuse ning osalejate arvu poolest. 2013 oli osalejate arv 74 (võitja Avery Jenkins USA-st), 2014 oli osalejate arv 88 (võitja Jalle Stoor Soomest), 2015 oli osalejaid 117 (võitja Jyri Salminen Soomest). Tänaseks on võistlusele registreerunud 155 mängijat kaheksast eri riigist (69 Eestist; 55 Soomest; 9 Rootsist; 8 USA-st; 6 Leedust; 4 Lätist; 3 Suurbritanniast; 1 Saksamaalt). Sellel aastal võistlevad ainult professionaalide divisjonid.

Eriline on see võistlus ka selle poolest, et mitte kunagi ei ole Eestis ühel võistlusel koos olnud nii palju discgolfi superstaare. Kohal on hetkel maailma number kaks reitinguga Richard Wysocki; vahepeal maailma rekordit pikimas viskes omanud Simon Lizotte Saksamaalt; paljude lemmikud Jeremy Koling ning Will Schusterick; Paul Ulibarri ja Zach Melton ning esimese Estonian Openi võitja Avery Jenkins. Loomulikult on kohal ka praktiliselt kogu Soome paremik. Naistest on kohal maailma number üks Catrina Allen ning 2016 Soome meister Eveliina Salonen. Neile pakuvad konkurentsi kõik Eesti parimad mängijad ning külalised mujalt.

Mängijate reitingu poolest osaleb võistlusel 11 üle tuhandese reitinguga. Parima Eesti mängija reiting on Silver Lätil 987.

Enne seda toimuvad erinevates linnades üle Eesti koolitused Avery Jenkinsi, Catrina Alleni ning Richard Wysocki poolt, kus jagatakse soovijatele õpetusi ja praktilisi näpunäiteid.

Võistluste tulemusi ja statistikat on võimalik jälgida reaalajas skoorin.com keskkonnas ning plaanime teha videoülekannet finaalringist ning loomulikult on külastajad oodatud vaatama maailmatasemel discgolfi Sportland Kõrvemaa Matka ja Suusakeskusesse.

Tulemas on suur discgolfipidu kõigile selle ala harrastajatele ning ka teistele külalistele.

Eestis on discgolfi populaarsus kasvanud väga kiiresti. Hetkel on siin umbes 70 erineva raskusastmega discgolfi parki. Harrastajaid on kuskil 5000-6000 ringi ning nende hulk kasvab pidevalt. Hetkel on Eesti Euroopas kolmas riik sertifitseeritud mängijate arvu poolest (jäädes maha ainult Soomest ja Rootsist) ning seda kasvu on märgatud ka maailma discgolfi ringkondades.

Täname oma sponsoreid ja toetajaid Prodiscus; Prodigy; Discsport; Saku Õlletehas; K-Print trükikoda; Kingivabrik; Sportland ja Sportland Kõrvemaa Matka ja Suusakeskus; Eesti Discgolfiliit; Hiiu Pubi; Baribal piljardiklubi; Altia Eesti; Fifaa!


Rasmus Sepp, Marko Saviauk, Erkki Aarma

 Prodiscus Estonian Open korraldusmeeskond

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: