Prodiscus Estonian Open võistluse kokkuvõte

24-26 juuli toimus Prodiscus Estonian Open discgolfis Valgehobusemäe discgolfi rajal. See on Euro-touri sarja 7-s osavõistlus ja suurim rahvusvaheline võistlus, mis sel aastal Eestis aset leiab. Kokku osales võistlusel 117 mängijat 9-st erinevast riigist.

Rada oli raske (terve võistluse jooksul ei mängitud mitte ühtegi bogey-vaba ringi) ning ka ilmaolud andsid enda osaluse, et tõeline meister välja selgitada. Esimesel päeval oli väga tugev keerutav tuul, teisel päeval peaaegu perfektne ilm ning kolmandal päeval sadas päeva alguses ning pärast oli rada märg.

Meeste MPO klassis võttis väga kindla algusega Jyri Salminen Soomest (-12), teiseks tuli Tapani Aulu samuti Soomest (-8) ning kolmandaks Gabrelius Gricius Leedust (-7). Parima eestlasena oli Silver Lätt neljas (-4).

EO MPO

 

Naiste klassis (FPO) võttis esikoha Marianne Jakonen Soomest (+25), teise koha saavutas Sofie Sandström Rootsist (+26), kolmandale kohale jäi Anne Ketunen Soomest (+36). Parimaks eestlaseks oli Kristin Tattar neljandana (+49).

EO FPO

 

Masters klassis (MPM) võttis võidu ülikindlalt Ville Piippo Soomest (-17). Selle skooriga oleks ta ka MPO klassis võidu võtnud. Teise koha saavutas kindla mänguga Raimo Kimmel Eestist (+6) ning kolmanda koha sai Darius Gricius Leedust (+12).

EO masters

 

Grandmasters klassis sai esimese koha Seppo Kuikka Soomest (+34), teiseks tuli Marco Franzoni Šveitsist (+56).

EO veel vanemad

 

Senior Grandmasters klassis võitis Markku Tohni Soomest (+31), teiseks tuli Paul Kustala Eestist (+60).

EO GS

 

Kõige suurema osalejate arvuga amatööride klassis tuli väga pingelise heitluse järel esikohale Lauri Suominen Soomest (0), teiseks tuli Juho Väisänen Soomest ning kolmandaks tuli Markus Dvinjaninov Eestist(+3).

eo amatöörid

 

Junior klassis tuli esikohale hämmastava skooriga Mikael Hakala Soomest (-12), teiseks tuli Joonatan Häme Soomest (-11) ning kolmandaks Riku Vink Soomest (+1). Parima eestlasena oli Joonas Alliksaar neljas (+16).

Soovime õnne kõigile võitjatele ning loodame, et Euro-tour toimub ka järgmine aasta Eestis!

EO all winners

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: