Tšehhis toimuval Konopiště Open-il on mängimas ka 8 eestlast

Tšehhis toimuval Konopiště Open-il on mängimas ka 8 eestlast

  1. – 14. mail kogunevad Franz Ferdinand-i nimelisele discgolfiparki maailma tipud, kus toimub Disc Golf World Tour 2017 teine vaatlus.

Mängijate nimekiri selleks korraks on väga võimas, mille teeb veel paremaks fakt, et kohal on 8 eestlast. Tšehhi reisisid Eestist: Silver Lätt, Martin Rotmeister, Markus Dvinjaninov, Siim Isup, Marion Kull, Ralf Rogov, Marko Narits ja ainukese naisesindajana Kristin Tattar. Meestel tuleb vastamisi olla selliste gigantidega nagu: 4- kordne mailmameister Paul McBeth, 2016 maailmameister Richard Wysocki, Nathan Sexton, Eagle Wynne McMahon, Seppo Paju, Pasi Koivu, Karl Johan Nybo ja eelmisel korral Konopiště Open-i võitja Simon Lizotte.

Karjääri esimesel DGWT-l osaleval Kristin Tattaril tuleb võiduks olla üle sellistest nagu: 2016 Euroopa meister Eveliina Salonen, Katka Bodová, Vanessa Van Dyken ja Henna Blomroos. Treeningringil sai Tattar hakkama tõelise maiuspalaga, visates esimesel rajal Hole-in-One (video vaadatav siit: https://www.instagram.com/p/BT7AndjDJ6x/)

Eesti Discgolfi Liidu juhatuse liikme Rainer Lipandi sõnul on eestlaste šansid head. „Mullu jäi Silver 7. kohta jagama. Siis oli 15 üle 1000 reitinguga mängijat kohal. Seekord on üle 20 ja Silver on oma reitinguga seal 27. kohal. Kuna reiting ei mängi, vaid mees ise ja Silverile mullu väga hästi rada sobis, siis TOP10 piiri peale koht oleks väga reaalne. Martin Rotmeister on kaks korda mänginud seal ja ta ütleb, et talle rada väga meeldib, aga tulemust pole korralikku kummalgi korral saanud. Nagu Eesti võistlused on näidanud, siis vorm ei ole ka päris see. Ehk tõenäoliselt peaks pigem ootama midagi Siim Isupilt, kes tundub olevat heas vormis. Samas tema jaoks esmakordne võistlus ja usun, et selline TOP25 koht oleks suurepärane saavutus.“ Mis aga puudutab Tattarit, siis parim koha lootus on tema peal. „Naistes pole nii palju osavõtjaid ja Kristin on seitsmes oma reitinguga. Kohal kogu eelmise aasta Euroopa MV esiviisik, kus Kristin neljanda koha võttis pluss kaks ameeriklast. Kristinil on olnud probleeme tervisega viimastel kuudel ja kohad kolmandast kuuendani on minu arvates tõenäolised, kui tervis vastu peab normaalselt.“

Võistlusformaat näeb ette kolm päeva, kus iga raames mängitakse 18 korvi. Võistluse kodulehel https://www.discgolfworldtour.com/events-item/konopiste-open-2017/  saab tutvuda mängijate nimekirjaga ning hoida ennast jooksvalt toimuvaga kursis. Samuti on tulemas videod võistlusest endast, mida saab jälgida siit: https://www.youtube.com/user/TheSpinTVcom .

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: