Discgolfi uus tase – Disc Golf World Tour – ametlik pressiteade

DGWT_logo

USAs avaldati 07.10.15 USDGC-l info uue profesionaalse discgolfi rahvusvahelise turnee “Disc Golf World Tour (DGWT) kohta, mille eestvedaja on Spin18 Ltd Soomest. “Discgolf World Tour” toimub kolmel kontinendil järgmise kahe aasta jooksul. Turneel osalevad ala parimad professionaalsed mängijad. Oma võimaluse saavad ka Eesti parimad.

”Disc Golf World Tour-i” algatasid Soome discgolfi üks tuntumaid eestvedajaid Jussi Meresmaa ja Mikael Hästbacka. Kontseptsiooni kallal on töötatud 2015 jaanuarist alates.

“Discgolf pärineb Californiast ja sellega alustati 40 aastat tagasi. Ala on arenenud viimaste aastatega meeletult aga ikka oli puudu  professionaalselt teostatud turneest, mis on eelkõige suunatud publikule” ütleb Spin18 asutaja Jussi Meresmaa ja jätkab: “Igal aastal toimub maailmas üle 3 000 discgolfi võistluse. ”Disc Golf World Tour” viib ala uuele tasemele. Uus turnee maailma parimate mängijate, parimate radadega kolmel erineval kontinendil.

DGWT algab Californias USA-s  ja liigub edasi Euroopasse. Euroopas toimub kolm võistlust:
8-10 mai Tšehhis Konopistes , 2-4 juuni  Eestis Tallinna lauluväljakul ning 21-23 juuli Rootsis Järva discgolfipargis. 2016 osa lõpetatakse 2 võistlusega USA-s.

”See on suur tunnustus  ja võimalus Eesti discgolfi arengule. Eesti publikule annab see võimaluse näha oma silmaga 4-kordset maailmameistrit Paul McBeth´i ning teisi maailma parimaid võistlemas ühel raskemal  ja ilusamal discgolfi rajal Eestis. Samuti annab see meie parimatele võimaluse võistelda discgolfi superstaaridega. Viimase kahe aastaga on discgolf arenenud Eestis meeletu kiirusega, radu on juba üle 50 ja mängijaid 10 000 lähedal” ütleb Eesti võistluse peakorraldaja Rasmus Sepp.

Üritus on kõigile pealtvaatajatele tasuta.

Ametlik koduleht: http://www.discgolfworldtour.com

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: