EV100 Eesti Meistrivõistlused 2018

Selle aasta meistrivõistlused Ida-Virumaal, Alutaguse vallas, Mäetaguse ja Alutaguse discgolfiparkides on läbi ja on aeg teha väike tagasivaade neile augustikuu päevadele.
1. augustil kogunesid osalejad Mäetaguse Rahvamajja mängijate koosolekule, kus toimus võistluse avamine ja radade info ülerääkimine. Kohale oli kahjuks tulnud ainult veerand osalejatest.
Samal ajal kirjutasid Eesti Discgolfi Liidu president Rein Rotmeister ja Alutaguse vallavanem Tauno Võhmar alla järgmise aasta Maailmameistrivõistluste koostöölepingule, kus vald lubas rajad hoida sama heas korras ja toetada ka finantsiliselt.
Nüüd aga EV100 Eesti Meistrivõistluste juurde tagasi. Ürituse toimumiseks oli mul hea punt koos, kes aitasid üritust läbi viia ja leida toetajaid. Kui Eesti Meistrivõistlused toodi üle Ida-Virumaale, siis kirjutati nagu Timo oleks tank. Ma ei hakka seda ümber lükkama, aga ükski tank ei liigu edasi ilma meeskonnata. Minu jaoks on kõige tähtsam tiimi liige Merje Põder, kelleta ma ei oleks kindlasti suutnud üritust sellisena läbi viia nagu see välja tuli. Asjadel hoidis teravat silma peal ka Jako Känd, kes jagab discgolfist kõike ja võib need graafiliselt selgeks teha. Lisaks olid põhitiimis ka Anthony Enden ja Maarja Roht. Anthony lisaks sponsorite leidmisele ja muudele võistlusega seotud kohustustele oli Facebooki saate DROP ZONE eestvedaja. Kes ei tea millega tegu siis otsige Facebookist üles. Maarja, kes tahtis olla vabatahtlik järgmise aasta MM-il sai ootamatul ka tiimi liikmeks ja tema abi oli samuti hindamatu. Minu suur kummardus teile neljale.
Radasid aitasid hooldada Avo Sambla Alutagusel ja Ainar Saatman Mäetagusel. Liidu poolt aitas Ergo Leibak metrixiga ja Rein Rotmeister aitas kohapeal üritust läbi viia. Lisaks neile tulid ootamatult appi veel palju mängijaid, mis tegi meele heaks. Sellisel üritusel on abikäsi alati vaja ja muidugi noored spotterid, kes veel õpivad asja. Tänan teid kõiki südamest!

Siinkohal tooks ära ka kõik ürituse toetajad: Fifaa; B&B Tools; Euronics; Prodiscus; Metabo; NYX; Tööriistamaailm; Salvest; Sportland; K-Print; Chilli Disc Golf; Prodigy; Maidla Mõisa Köök; Alutaguse Vald; Illuka Mõis; DiscSport.ee; Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus ning Alutaguse Eagle.
Nagu eelneval aastal, toimus ka sel aastal võistlus kahes grupis, ainsa muudatusena neljandale päevale saajate arv oli piiratud. I grupi moodustasid ainult MPO divisjon ning II grupi FPO, MP40, FP40, MP50, MP60 ja MJ18 divisjonid. I grupp mängis radu järgnevas järjekorras Alutaguse – Mäetaguse – Alutaguse – Mäetaguse ning II grupp vastupidi Mäetaguse – Alutaguse – Mäetaguse – Alutaguse.

Lähme nüüd tulemuste juurde ja alustame MPO divisjonist.
Enne võistlust pakuti, et lahing tuleb valitseva meistri Silver Läti ja noore tõusva tähe Albert Tamme vahel. Nii ka läks ja lahing oli äge. Viimast päeva alustas Albert kaheviskelise eduga Silveri ees. Peale 3. rada oli seis viigis ning püsis samana ka peale neljandat. Viiendal sai Albert üheviskelise edu ja suutis seda hoida kuni 17. rajani. 17. rajal eksis Silver ja vahe oli kaks viset enne viimast rada. Albert eksis tiilt ja pidi siirduma drop zone. Silveril oli vaja kindlasti jääda mängualase, aga paraku jäi vise madalaks ja samuti pidi siirduma drop zone ja sellega oli põhimõtteliselt ka võimalus meistriks tulla läinud. Uueks Eesti meistriks seega ALBERT TAMM. Kolmanda koha lahing oli sama tuline. Kaks rada enne lõppu olid Marion Kull, Sven Pajus ja Kristo Raik viigis. Viimased kaks rada õnnestus Marionil kõige paremini ja autasuks pronksmedal.

MPO divisjon (143 osalejat)

Albert Tamm 231 viset (-27)
Silver Lätt 233 viset (-25)
Marion Kull 237 viset (-21)

I grupi statistika liidrid
BUE – Jako Känd 13 ja 18%
GRH – Krister Tammjärv ja Silver Lätt 42 ja 57%
OCP – Martin Loim 9 ja keskmiselt 2,3
ICP – Robert Maidla 48 ja 92%
Karistused – parim Taavi Kallas 1 ja keskmiselt 0,25

FPO divisjon (18 osalejat)
Siin oli suursoosikuks Kristin Tattar ja peale seda oli kaks medali kohta vaba, kuhu pretendeerisid 4-5 naist. Peale esimest kahte ringi oli aga seis üllatavalt tasavägine ja nelja paremat eristas ainult mõni vise. Kolmandal ringil tegi Kristin vahe sisse ja enam tagasi ei vaadanud. Kolmas järjestikune meistritiitel oli tõsiasi. Kindla teise koha võttis lõpuks Maris Perendi ja kolmanda Madli Vaht.


Kristin Tattar 256 viset (-2)
Maris Perendi 270 viset (+12)
Madli Vaht 277 viset (+17)

FP40 divisjon (4 osalejat)
Sel aastal oli esimest korda avatud FP40 divisjon. Tiitli peale võitlesid Kaja Ets ja Eve Jänes, kellest viimane väljus võitjana. Kaja juhtis peale kahte ringi aga kolmas ring ei õnnestunud ja Eve sai soliidse vahe sisse ja suutis seda hoida. Kolmandaks tuli Aveli Tjurin.


Eve Jänes 324 viset (+66)
Kaja Ets 334 viset (+76)
Aveli Tjurin 394 viset (+136)

MJ18 divisjon (23 osalejat)
Noormeeste divisjonis oli kolm soosikut. Kasper Pisa, Maico Rimmel ja Robin Lepik. Robin ei suutnudki head hoogu sisse saada ja jäi medalist üldse kaugele. Esimesed kolm ringi pidasid vägevat lahingut Kasper ja Maico, kuid Kasperi viimane ring Alutagusel oli Maico jaoks liiast. Meistriks Kasper, teiseks Maico ja kolmandaks väga hea viimase ringiga Mauri Villmann.


Kasper Pisa 244 viset (-14)
Maico Rimmel 255 viset (-3)
Mauri Villmann 265 viset (+7)

MP40 divisjon (33 osalejat)
Siin divisjonis oli konkurents väga tihe ja ligemale 10 meest salamisi mõtlesid, et kuidas Raimo Kimmelist jagu saada. Esimesed kaks ringi olid parimad Markko Kivil, kes juhtis Raimo ees lausa 6 viskega. Kolmanda ringi lõpuks suutis Raimo tõusta esimeseks ja saada 2 viskega isegi Markkost ette. Raimo tegi kindla viimase ringi ja Markko langes hoopis tahapoole jäädes kolmandaks. Teise koha napsas Tommy Markus.


Raimo Kimmel 249 viset (-9)
Tommy Markus 256 viset (-2)
Markko Kivi 256 viset (-2)

MP50 divisjon (10 osalejat)
MP50 divisjonis tõmbas esimese ringiga kohalik mängija Hillar Neiland kohe kuue viskelise edu sisse ja tegi veel kaks väga head ringi peale ning alles viimasel päeval võttis natukene kergemini. Lõpuks 19 viskeline edu lähima jälitaja ees. Väljamäe suutis esimese päeva viimaselt kohalt mängida ennast lõpuks teiseks. Vahur Roht, kes oli hiljuti vigastatud, suutis enda kaela saada pronksmedali.


Hillar Neiland 269 viset (+11)
Jaanus Väljamäe 288 viset (+30)
Vahur Roht 289 viset (+31)

MP60 divisjon (4 osalejat)
See aasta mängiti alates esimesest ringist divisjonipõhiselt. Seega olid MP60 mehed kohe liiderpuulis ja pidid mängima koos neli ringi. Väga põnev lahing käis Paul Kustala ja Anton Letneri vahel, kus lõpuks jäi peale Paul. Kolmandaks tuli Vahur Kapp.


Paul Kustala 301 viset (+43)
Anton Letner 308 viset (+50)
Vahur Kapp 311 viset (+53)

II grupi statistika
BUE – Robi Vanem 6 ja 11%
GRH – Raimo Kimmel 36 ja 49%
OCP – Alar Lepikult 6 ja keskmiselt 2
ICP – Ilmar Tooming 31 ja 90%
Karistused – Hillar Neiland ja Karin Pisa 1 ning keskmiselt 0,3

Kokku oli võistluselt katkestajaid 8.

Tulemused:

MPO

FPO, FP40, MP40, MP50, MP60, MJ18

PDGA tulemused:

Facebook’i üritus: https://www.facebook.com/events/992421324251419/

Õnnitlen kõiki Meistreid ja kohtumiseni Ida-Virumaal!

Teie,
Tank Timo