Eesti paarismeistrivõistlused discgolfis

Nädalavahetusel toimusid paarismeistrivõistlused Hiiumaal Pühalepa discgolfipargis. Esimesel päeval olid võistlustules segapaarid ning teisel ja kolmandal päeval ülejäänud. Võistlusformaadiks oli esimene ring parim vise (mõlemad mängijad viskavad paremast kohast kuni ketas on korvis), teine ring alternate (viskeid tehakse kordamööda kuni ketas on korvis) ning kolmas ring raskeim vise (vise sooritatakse raskema asetusega kohast. Ilm soosis väga hästi võistlust. Esimesel kahel päeval pani tugev tuul võistlejate oskused proovile ning segas tugevalt kaarte, kolmandal päeval oli ideaalne sügisene discgolfiilm: tuulevaikne, päikesepaisteline ning küllaltki soe.

Hiiumaa korraldajad Dagö DG-st ei andnud grammigi järele, et perfektsuse poole püüelda. Võistlusel jagati tasuta ketaste kuivatamise räikuid, olid organiseeritud energiakogumise punktid õunakorvide näol ning viimaseks eriti raskeks ringiks oli varutud suppi osalejatele. Samuti toimus meeldiv bankett “Rannapaargus”. Igati superkorraldus ja ilmselt nõustub iga osaleja, et sinna läheks teine kordki.

Aga mis siis tehti:

Segapaarides olid teistest tugevamad seekord Martin Rotmeister ning Kristin Tattar tulemusega -3. Teisele kohale mängisid ennast Anti Orgla ja Triinu Hurt tulemusega +2 ning kolmandale kohale Siim Isup ning Madli Vaht tulemusega +4.

MPO divisjonis tulid kindla ja suhteliselt veavaba mänguga esimesele kohale Tommy Markus ning Marko Narits tulemusega -12. Teise koha saavutasid Mallor Mettis ja Kristo Vaikmaa tulemusega -7. Kolmanda koha said ümbermängimisega vennad Alari ja Ardi Mark tulemusega -6. Samas peab mainima, et pinge püsis üleval kuni viimaste korvideni.

paaris-mpo

Masters divisjonis toimus esikoha heitlus samuti lõpuni välja. Lõpuks väljusid sealt võitjana Eno Juul ja Markko Kivi tulemusega +9. Teisele kohale tulid Raimo Kimmel ning Ardo Sepp tulemusega +11. Kolmanda koha said ümbermängimisega Ivo Haav ja Viljar Rebane tulemusega +19.

paaris-mpm

Naiste divisjonis tulid võitjaks Anni Eesmaa ja Kaidi Roosimägi tulemusega +28. Teise-kolmanda koha välja selgitamiseks läks vaja ümbermängimist. Lõpuks väljusid sellest võitjana Madli Vaht ning Virge Andre. Kristin Tattarile ja Liis Päidile jäi kolmas koht. Nende lõpptulemuseks oli +37.

paaris-naised

Noortest võitsid esikoha ilma igasuguse pingeta Maico Rimmel ning Kasper Pisa. Tulemuseks igati tubli +9.

Igati meeleolukas nädalavahetus oli ning nüüd on kõigil eestlastest discgolfihuvilistel põhjust pöörata oma pilgud “suure lombi taha”, kus kolmapäevast astub võistlustulle Silver Lätt avatud US meistrivõistlustel, mis on ühtlasi ka viimane Discgolf World Tour osavõistlus.

Posted in Uncategorized
%d bloggers like this: