Neljas ehk viimane karikasarja etapp toimus Nordic Houses Kiiu discgolfipargis, kus poodiumile astusid pro-päeval Mathias Villota, Mauri Villmann ja Rasmus Metsamaa (MPO), Keiti Tätte, Anna-Grete Arak ja Kristi Unt (FPO), Tarmo Vilipõld, Evgeni Smirnov ja Kristjan Liiv (MP40), Mart Oper, Jaanus Sülla ja Andres Kask (MP50) ning Paul Kustala, Ilmar Nopri ja Harald Laidre (MP60).

Vaata etapi kõiki tulemusi >

Harrastajad järjestusid: Henno Hiiemäe, Caspar Metusala ja Madis Aal (MA2), Jennifer Laan, Eleri Pastak ja Marje Mölder (FA2), Karel Piirimaa, Dan Robert Ets ja Vardo Aas (MA4) ning Simar Villmann, Mikk Mõts ja Henri Vanem (MJ18).

Vaata etapi kõiki tulemusi >

Etappi jäädvustas Margit Kurvits.

Pro-päev
AM-päev

Disctroyeri Eesti Meistrivõistlustele tagasid viimasel etapil pääsme:

MPO-s Robi Männiste, Ivar Turja, Martin Pugast, Martin Loim, Martin Meister;
FPO-s Anna-Grete Arak, Meeri Rätsep;
MP40-s Evgeni Smirnov, Kristjan Liiv, Urmas Lääne;
MP50-s Mart Oper;
MP60-s Paul Kustala.

Üldarvestus

Kogu karikasarja vältel toimus nii harrastajatele kui pro-klassile neli etappi ning koondtulemuse moodustasid neist kolm parimat. Pro-klassi parimateks sportlasteks krooniti Mathias Villota (MPO), Keiti Tätte (FPO), Raimo Kimmel (MP40), Jaanus Sülla (MP50) ja Vahur Kapp (MP60).

Vaata koondtulemusi siin >

Harrastajate parimad sportlased olid Anthony Enden (MA2), Eleri Pastak (FA2), Karel Piirimaa (MA4) ja Simar Villmann (MJ18).

Vaata koondtulemusi siin >

Statistika

Sarja nelja etapi jooksul mängiti 16 võistlusringi ehk 288 korvi kokku 108 536 viskega, millest kümme maandusid tiialalt otse korvi. Kusjuures võrdselt nii harrastajate kui pro-klassi mängijate poolt. Veel omakorda pooled kõigist holaritest visati ainuüksi Sindi ja Jõekääru etapil.

Sarjas osales 466 sportlast üheksas divisjonis, kellest 48 võitsid omale pääsme Disctroyeri Eesti Meistrivõistlustele Discgolfis 2021. Iga divisjoni TOP kolmele jagati kokku 135 trofeed, mille kaunid puidust alused meisterdasid nii spordiala harrastajad Tarmo Tammemäe ja Marek Põder kui ka korraldajad ise.

Lisaks anti parimatele 136 Sportlandi kinkekaarti ning hulgaliselt teisi auhindu toetajatelt Värska Vesi, Maiasmokk, Nõo Lihatööstus ja Balmerk Estonia. Auhinnafond oli kokku 11490 eurot.

Osalejate muljed

Keiti Tätte võttis osa kõigist etappidest ja hetki, mida meenutada, on tema sõnul mitu. “Isiklikus mõttes jääb minu jaoks kõige eredamaks momendiks kindlasti Sindi etapil visatud hole-in-one, seda siis saarerajal ja skip’iga otse kettidesse. Ma pole palju holareid visanud ja kui sellised asjad veel võistlustel juhtuvad, on väga lahe,” jagas ta rõõmu.

Tasavägiselt mänginud Kaidi Allsalut meenutab ta samuti soojalt. “Viimane etapp oli meile mõlemale võidu puhul väga tähtis, tahaksin välja tuua Kaidi professionaalsuse ja toetuse. Ükskõik kumb meist siis peale ei jäänud, oli Kaidi esimene, kes siiralt õnnitlema ja kallistama tuli,” tänas Tätte konkurenti, lisades, et discgolfi võistlusringid võivad väga pingelised olla ning sellised soojad emotsioonid lähevad südamesse.

Külastaja privaatsuse kaitse huvides vajab Facebook teie luba laadimiseks. Täpsema teabe saamiseks palun vaadake meie Andmekaitsetingimused.
Olen nõus

Lisaks toob Tätte välja Järva-Jaani ja Metsajõe etapi viimase ringi, mil sai tänu tee times stardile pärast enda ringi vaadata ka meeste liiderpuuli. “Minu jaoks on discgolf ka pealtvaataja rollis alati väga palju hasarti ja põnevust pakkunud. Metsajõel pakkusid seda põnevust lõpuni välja Kristo ja Mathias, aitäh ka teile!” Nimetatud madinast saab lähemalt lugeda artiklist “Raik ja Villota pidasid maha pineva lahingu EDGL Karikasarja II etapil”.

Tätte rõhutas ka karikasarja olulisust: “Mina olen enda jaoks EDGL Karikasarja tähtsaks pidanud juba aastaid, kuna see on viimastel aastatel ainus PRO võistlussari Eestis ning tähtsal kohal ka koondise punktide kogumises”.

Olulise tähenduse sai karikasari sel aastal ka Anthony Endeni jaoks, kes korjas kolmandalt etapilt, peale kuut aastat mängimist, oma seni kõrgeima PDGA-reitingu ja ühtlasi esimese PDGA võidu. Mees loorberitele puhkama ei jäänud. Oma sotsiaalmeediapostituses ütles ta, et meelekindlus aitas hoida fookust ka viimasel etapil, tagades nii 2021. aasta EDGL Karikasarja üldvõidu.

Endeni mõtteid ja emotsioone vahetult peale auhinnatseremooniat saab näha Margit Kurvitsa videointervjuus. Kes oleks Anthony Enden võinud olla, kui ta ei oleks discgolfar? Ei, mitte korvpallur ega iluvõimleja. Vaata järele!

Külastaja privaatsuse kaitse huvides vajab YouTube teie luba laadimiseks. Täpsema teabe saamiseks palun vaadake meie Andmekaitsetingimused.
Olen nõus
Külastaja privaatsuse kaitse huvides vajab Facebook teie luba laadimiseks. Täpsema teabe saamiseks palun vaadake meie Andmekaitsetingimused.
Olen nõus

Harrastajate seas on silmapaistvaid tulemusi näidanud ka paljud uued mängijad, kelle seast võib kindlalt esile tõsta FA2 divisjoni üldvõitja Eleri Pastaku. Ta ilmus areenile eelmisel aastal, saavutades harrastajate meistrivõistlustel teise koha. Sel aastal on Pastaku sõnul sihid kõrgemad ja üks neist, karikasarja üldvõit, on juba realiseerunud. “Mul on hea meel, et sel aastal sain AM-sarjas mängida kõik etapid. Eelmisel aastal vahepealse reitingu tõusu tõttu seda võimalust ei olnud,” tunnistas ta, et see on tema seni suurim võit. “Ilmselt uuel aastal ei pruugi AM-sarja enam asja olla, seetõttu on igati hea tunne seda võiduga lõpetada,” lisas Pastak.

Et harrastajat defineerivad piirid hakkavad Pastakule juba kitsaks jääma, ongi tema teine suur soov osaleda augustikuus Disctroyeri Eesti Meistrivõistlustel 2021, kuhu loodab pääseda tänu klubi wild card’ile. Reitingu järgi pole ta veel päris sealmaal, kuid pro-field’i kompama hakata on juba paras aeg küll ning utoopilisi tulemusi ei oota ta ka. Tagasihoidlikuks jäädes ütles Pastak: “Eks mul on omad unistused aga selleks vaja ka kõvasti vaeva näha”.

Kes on karikasarja taga?

Viimased kaks aastat on EDGL Karikasarja korraldanud kaks tugevat inimest, Jako Känd ja Merje Põder. Ja ehkki mõlemal aastal on sujuvat toimetamist mõjutanud pandeemiaolukord, realiseerisid nad sel aastal oma väikese salasoovi.

Oluline korraldustöö toimub Kännu sõnul 3-4 kuud enne – kuupäevad, discgolfipargid, juhendid, toetajad jm –, kuid sujuvat tegutsemist häiris juba teist aastat järjest COVID-situatsioon. “Kui asi hakkab reaalselt kätte jõudma ja tuleb jälle teha võistlustel paus seoses pandeemiga, siis teeb ikka veits hinge nukraks ja alustad sama tööga uuesti,” valgustas ta köögipoolt.

Positiivne on tema sõnul aga see, et esmakordselt Eesti Discgolfi Liidu ajaloos olid kõik etapid välja müüdud. “Eks see oli ka minu ja Merje väike salasoov korraldada karikasari selliselt, et igal etapil oleks tahtjaid rohkem, kui suudame peale lasta,” ütles Känd.

Samuti positiivsena tõi Känd välja radade ettevalmistuse. “Tahes-tahtmata ei jõua ise igale poole ja kõiki ettevalmistusi ära teha, seega väga suur aplaus Vooremäe, Järva-Jaani ja Metsajõe, Sindi ja Jõekääru ning Kiiu parkide ettevalmistajatele.” Nii neile kui teistele abilistele, Margo Peters, Liina Rohi, Tarmo Tammemäe, Marek Põder ja Timo Juursalu kuulub korraldajate tänu.

Karikasarja süsteem, kus kaks etappi on ühepäevased ja kaks etappi kahepäevased ehk tee times stardiga, on tema sõnul ka pigem end õigustanud, vaatamata sellele, et nõuab topelt inimressurssi ja muid vahendeid.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: