Kuutsemäest oluliselt kõrgem asukoht ja selle võrra hõredam õhk muudab kettad harjumuspärasest ülestabiilsemaks, mistõttu võttis Albert Tamm MM-i võistluspaigas, Utah’s, treeninguteks aega varuga. Kettaid on tema sõnul olnud tarvis justkui uuesti tundma õppida.

“Näiteks need kettad, millega ma Portlandis viskasin rollereid, on siin go-to draiverid, sest nad on oluliselt kangemad,” kirjeldab esikahur vajadust korrigeerida nurka, mille all ketas lendu saata. Nurga ja ka kiiruse kontrollimine on Alberti sõnul kõige olulisem just Mulligansi rajal. “Puid väga ette ei tule, kuid rolli mängib  fairway‘le maandumine. Golfimuru on väga lühike, järelikult skip’id on väga suured tulema ja sa pead kontrollima, mis kiirusega maandud,” kirjeldab ta esimesel päeval mängitavat rada.

Seda, kas harjutamine meistriks teeb, saame veel näha, kuid harjutamine ei tule kaotusteta. “Ujumas” on Albert käinud praktiliselt iga päev ja omajagu kettaid on vette jäänudki. Viimased päevad on tema sõnul juba rahulikumad, sest on tingimustega hakanud tasapisi harjuma. “Pea on nagu ära koordineerinud, et “davai, see ketas, pane sellele Ballista Pro’le veits peale, muidu ta jääb kangeks!”. Ja ma ei räägi enda signatuurseeriast, vaid tavalisest opto Ballista Pro’st,”. Siiski on ta lisanud kotti ka paar lahjemat ketast, mida kõrgetes tingimustes rolleriteks kasutada.

Mulligansi golfirada ja Forti puine metsarada täiustavad Alberti sõnul teineteist hästi ning on kombinatsioonina võrreldavad Alutaguse ja Mäetagusega. “Alutagusel on vaja liine tabada, ehkki mitte nii pikkasid. Siin on pigem lühemad sutsud,” kirjeldab ta Fort rada. “Ja noh, ütleme, et kui Timo ükskord Mäetagusele golfimuru ka sebib, siis see on midagi sarnast [Mulligansile]”.

Oma uut signatuur move’i Albert ei reeda ja ütleb, et kui võimalus avaneb, küll siis ole näha. Loodame, et näeme!

Albert stardib kell 3:40 kohaliku aja järgi ning tulemusi saab jälgida UDiscLive‘s. Esimest ringi saab post production’ina vaadata GateKeeper Media kanalil.

Vaata ka harjutusringi valitseva meistri Paul McBethiga Fort rajal >

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: