Lõime sel aastal käed Delfi ja Elisa Stage’iga, kelle abiga saavad kõik soovijad otseülekandeid jälgida. Kus-mis-mida? Vaatame üle!

  • Kolmapäeval, 3. juulil kell 14:50 stardib Mäetaguse Kuningliku Karu rajal MPO feature card. Puulis on valitsev Eesti meister Mauri Villmann, peasponsor Wienerbergeri valitud Egert Hütt, pühapäevase võistluse võitnud Björn Marrandi ja rahvahääletuse võitnud Roland Kõur.
  • Neljapäeval, 4. juulil kell 14:50 alustab FPO lead card oma ringi Mäetaguse Karu Kuninganna rajal.
  • Reedel, 5. juulil kell 14:50 mängivad kaamerate ees Karu Kuningat MP40 liidrid.
  • Laupäeval, 6. juulil saab ülekandes nautida kahte puuli – kell 9:50 FPO Karu Kuningannal ja kell 14:50 MPO Karu Kuningal.

Ülekanded Delfi TV‘s. Loomulikult saab skoore jälgida ka PDGA live ja Disc Golf Metrixi vahendusel.

Käisime möödunud reedel ka Elisa Stage’i produktsioonitiimiga Mäetagusel mängimas, et nii režissöör kui operaatorid teaksid, mis neid ees ootab. Elisa Stage tootejuht Karl-Anders Tammes on üle 10 aasta discgolfi mänginud ja nakatanud ka ülejäänud tiimi: “Tõesti, tänasel päeval mängib juba enamus tiimi ka ise diski ja sport pole võõras meist kellelegi.” Et varasemalt on tehtud ka näiteks golfivõistluste ülekandeid, on ülesehitus neile suhteliselt tuttav: “Värvilise ketta jälgimine kaameraga on mõnevõrra lihtsam, kui pisikese valge golfipalli, aga kindlasti pakub discgolf teisi väljakutseid. Samas on väljakutsed ainus võimalus arenemiseks, seega oleme väga põnevil ja ootame huviga, mida see nädal meile pakub,” võtab ta olukorra kokku.

Kommentaatoripuldis võtavad koha sisse Anthony Enden ja Taavi Aavasalu. Tähelepanelik silm märkab, et mõlemad mehed on ka mängijate nimekirjas. Kuidas siis nii? Enden tegi sama trikki ka eelmisel aastal ning tema sõnul tähendab see lihtsalt natuke kiiremat liigutamist: “Eks natuke jooksmist on peale oma võistlusringi – kiiresti pessu, hoo pealt paar ampsu ja stuudiosse.”

Anthony Enden on Eesti discgolfi kommenteerinud kauem, kui mõni juunior püsti seisnud. Kas ta ka mingit taustauuringut enam mängijate kohta tegema peab? “Tõesti, ei mäleta, millal ma viimati tõsisemalt ettevalmistusi tegin. Kuna enamjaolt on kommenteeritavad tuttavad mehed-naised, kelle kohta üht-teist juba aastatega õppinud ning tulemused leiab ju kiire otsinguga internetist, siis üldiselt tuleb kõik eetris “puusalt”. Aga kindlasti ei tee ma ühtegi kommenteerimist üle jala ning kui ma tean ette, kelle mängu kommenteerima vaja hakata ning tõesti tunnen, et väga infot ei oma, siis viin ikka enne kurssi.”

Aga kuidas selle mängupoolega on? Kas ta on ka Ida-Virumaale harjutama jõudnud? “Ausalt? Ei ole!” Anthony sõnul on aasta olnud tormiline ja lihtsalt ei ole aega olnud. Samas on ta end sportlikult vormis hoidnud ja kettaid lennutanud teistel radadel. EMV rajad on talle tuttavad, esmaspäeval saab kiire läbimängu teha ja liiga palju ta ei muretse: “Ma tean oma tugevusi ja tunnen ju mõlemat rada ka ikkagi väga hästi. Eks tuletan mõlemal rajal vanad tuttavad korvid meelde,  aastaga võivad kettavalikud ka muutuda.”

 

Fotod: Kristjan Noormets

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: