Neli päeva väldanud võistluse ajal sai kaasa elada pinevatele seisudele, mängida Coolbet ennustusmängu, jälgida otseülekandeid Delfi TV vahendusel, lebotada Vitamin Well puhkealal ja võita Eesti oma disainiga discgolfikott Pūre Disc’ilt. Viimane loositi välja iga päev kõigi ennustajate vahel ja samuti pandi kott välja topsi viskajale. Kas keegi seda tegi? Jah! Ronald Paju, Saaremaa kettagolfar ja üks 2022. aasta Karikasarja etapi korraldajatest sai sellega hakkama 14. korvil. Ei mingit skippi, otse sisse, kirjeldas ta oma esimest võistlusel saadud hole in one’i.

Meistriteks krooniti Mauri Villmann, Kaidi Allsalu ja Priit Randes

Meestes andsid värskele meistrile kõva lahingu Silver Lätt, Albert Tamm ja Mathias Villota. Viimase ringi viimas ekolmandiku eel oli meestel üsna võrdne seis, kuid sealt edasi korjas Villmann halastamatult teiste arvelt viskeid ja finišeeris neljaviskelise eduga. Hõbedale tuli ümber mängida Tammel ja Lätil, see riputati kaela Tammele.

Naistes oli seis enne viimast korvi Teel Toomsalu kasuks. Üheviskelise vahega astusid viimasele tiile Toomsalu (+3), Kaidi Allsalu (+4) ja Anneli Tõugjas-Männiste (+5). Liidrile lõppes tiitli püüdmine kurvalt. Avavise jäi OB-alasse ja parimal juhul oleks võinud Allsaluga ümber mängima minna. Paraku jäi ka kolmas vise drop zone’ist pidaba OB-alas ning koondtulemusele tuli lisada par +3. Allsalu ja Männiste mängisid korvi par’iks ja nii sai neile kaela vastavalt kuld ja hõbe. Toomsalu suutis siiski kindlustada omale pronksi.

MP40 divisjonis haaras liidri rolli Priit Randes ja ehkki närvikõdi jagus igasse päeva, suutis ta tiitli ainuisikuliselt endale haarata. Vähe sellest, et temaga samal pulgal finišeerisid esimesel päeval Raimo Kimmel, teisel päeval Urmas Oja ja kolmandal päeval Tanel Viirmann, tuli finaalringi ajal tagantpoolt suure hooga Kaspar Aus, kellega veel eelviimasel korvil oli seis võrdne. Kui Ausal oli lõplik tulemus käes, oli Randesel veel kaks korvi minna. Viimane tuli kindlalt turvaliselt par’iks mängida ja seega jäi ründamiseks vaid eelviimane, riukalik hazardi’iga korv. Sealt suutis ta korjata veel ühe miinuspunkti ja minna Ausa ees ühe viskega juhtima. Viimasel korvil ta ei eksinud ja lõpptulemusena võitis kulla Randes (-17), hõbeda Kaspar Aus (-16) ning pronksi samuti hooga ette tuisanud Dan Sööl (-13).

Järgmise aasta meistrivõistlused toimuvad Ida-Virumaal.

Fotod: Kristjan Noormets, Anar Sillakivi

Täname

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: