Coolbet karikasari viib harrastajad Viljandimaale, kus toimub aasta teine etapp. Nagu harrastajate puhul ikka, jaotuvad divisjonid kahe päeva peale ja päevas mängitakse kaks ringi. Laupäeval, 11. mail saavad oma oskused proovile panna FA2, MJ18, MP50 ja MA2 divisjonide mängijad, pühapäeval on MA3, MJ15, MP60, FP50 ja FJ18 kord.

Olustvere discgolfipark on võrdlemisi noor park – esimene nädalamäng toimus möödunud aasta aprillis. Rada pandi üles koostöös Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooliga, kui kooli kehalise õpetaja võttis ühendust Kalev Sengbuschiga, sooviga muuta 9-korviline rada 18-korviliseks. Õnneks tuli plaaniga kaasa ka kooli direktor, kes soetas puuduvad korvid ja ülejäänud on juba ajalugu.

Kuigi Olustvere rada on üle poole kilomeetri lühem kui viimatimängitud Jõulumäe Pro Punane, on see siiski harrastajatele veidi ohtlikum. Nimelt on Olustvere discgolfipargis mitmeid veetakistusega radu, seega mängijad peavad otsustama, kas riskida ja mängida üle vee või minna turvalisemat teed pidi. Eks ole näha, kas julge hundi rind on rasvane või hoopis haavleid täis!

Coolbet Karikasarja Jõulumäe etapi FA2 divisjoni võitja Regina Lukk ütles värskelt harjutusringilt tulnuna, et talle Olustvere rada väga meeldis: “Imeilusale pargialale on kompaktselt ära mahutatud mõnusa pikkusega, kuid tehnilisi oskuseid vajav rada.” Tema sõnul vajab rada OB-dest ja veest tulenevalt palju täpsust ja õiget kettavalikut. “Ringi lõpuks jõudsin arusaamale, et võidab see, kes oskab täpselt visata ja oma kettaid kontrollida.” Lukk soovitab igaks juhuks mõned varukettad kodust kaasa haarata, aga samas innustab inimesi siiski Olustverre mängima tulema: “EDGL-i võistlused viivad sind mängima radadele, kuhu muidu ehk ei satuks ja nii saad oma kogemustepagasit täiendada nii erinevate radade osas kui ka suurema võistluskogemusega.” Meie oleme igatahes Reginaga nõus!

Olustvere raja halduri Kalev Sengbuschi soovitab enne mängima asumist rajakaart endale selgeks teha, näiteks teise raja vasakul äärel olevat tiiki ei pane mängijad vahel tähele. Sengbusch hoiatab ka 13. raja eest – see olevat paras pähkel, kust korjatakse vahel päris kõrgeid skoore. Ta soovitab kotti pista retriever’i ja heledad kettad, sest neid on vees paremini näha. Kui ketas peaks vette lendama, võib kettale ise järgi minna, aga vesi olevat veel külm, seega soovitame seda teha pigem peale ringi. Kui aga endal mahti ei ole, siis käib ka Suure-Jaani Discgolfiklubi seal regulaarselt ujumas. Leitud kettad pannakse üles nende Facebooki lehele.

Sengbuschi sõnul on rada üldiselt kuiv, vaid mõned allikakohad on veel veidi niiskemad. Ilma lubab kevadiselt mõnusat, päikese-pilve seguga ja 10+ soojakraadiga, seega võrreldes Jõulumäe etapiga tundub päris mõnus. Mis muud, kui nimi kirja ja Olustveres näeme!

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: