EDGL Karikasari on jõudnud täpselt poole peale. Maha on peetud nii pro- kui amatöörvõistluspäevad Holstre-Polli ja Järvakandi rajal.

Pro-päev Holstre-Pollis

Holstre-Polli rada Viljandimaal ei ole lihtsate killast. Maastik mängib nii ketaste lennu kui vaimse ja füüsilise vastupidavusega. Vaid mõni meeter fairway’lt vasakule või paremale ning tihe metsa aluskate teeb korvile lähenemise oluliselt keerulisemaks. 

Eelis on aga kindlasti neil mängijail, kes sinna tihemini satuvad. Üks neist on Mats-Erik Tõhk. Ei saa pahaks panna, et just tema karikasarja Holstre-Polli pro-päeval võidutses, kui oli omale eesmärgiks seadnud rada käppa saada.

“Seal sai nii enne maratoni kui ka EDGLi käidud umbes kolm nädalat jutti peaaegu iga päev toksimas,” ütles Tõhk. 

Võistlusel osales teisigi Eesti raskekahurvägelasi, teiste seas Albert Tamm. Esimene võistlusring oli nende kahe vahel pigem tasavägine — Tamm juhtis Tõhu ees ühe viskega, seis oli vastavalt -6 ja -5. Teisel ringil parandas Tõhk tulemust kahe viske võrra ning Tamm tegi tagasihoidlikuma -1 tulemusega ringi, saavutades sellega teise koha poodiumil.

Tõhk ütles, et teise ringi ajal ta tulemust ei vaadanud, aga ega see tegelikult tema mängu segakski.

“Aga ju tundsin, et las olla sama hooga lõpuni,” kirjeldas ta teist ringi saatnud mõtteid. Võidutunnet kirjeldas ta ikka kui head. 

“Ikka on hea ära teha teistele, aga usun ka, et eelis oli päris suur, seega ennast suurelt kiitma ei hakka. Pigem Alps teeks iga kell ära,” ütles Tõhk naerdes.

Pro-päeva kolmanda koha saavutas stabiilse mänguga Robin Lepik. Mõlemad ringid lõpetas ta kolme viskega alla PARi, edestades järgmist meest lõppjärjestuses kahe viskega.

Päeva ainus holeinone

Päeva ainsa otse korvi lennanud avaviske tegi teise ringi ajal pro master 40+ divisjonis võistelnud Tarmo Vilipõld esimesse korvi.

Vilipõld mängib peamiselt Kesk-Eestis ja Holstre-Polli rada väisata oli see neljas kord. Tema sõnul oli meite keeli holari viskamine puhas juhus, kuid küllap mees teab, mis mees teeb!

“Elus olen visanud umbes 25-30 holarit, enam väga ei loe neid. Esimesed topsid jäävad rohkem meelde. Kindlasti on alati väga hea meel, kui õnnestub holar visata,” võttis Vilipõld õnnestumist rahulikult.

Keiti Tätte

Uskumatu mängu tegid omavahel Keiti Tätte ja Kristin Tattar. Tattar on väga pikalt olnud Eesti üks tugevamaid naismängijaid, kel võistluskogemusi mitmetelt suurtelt üritustelt laiast maailmast. Tõenäoliselt aitas just kogemustepagas esikoha saavutada, kuid Tätte seda lihtsaks ei teinud. Esimene ring lõppes viieviskelise vahega Tätte kasuks. Teisel ringil oli Tattaril omajagu punkte püüda ning aegamööda ta seda ka tegi. Viimasele korvile mindi juba viigiseisus ning poodiumikohad otsustas Tattari birdie ja Tätte PAR. Esimest ja teist kohta lahutas üks vise, lõpptulemused jäid vastavalt +11 ja +12. 

Tätte ütles, et oli peale esimest ringi üliõnnelik, sest tegi ilma suuremate eksimusteta ühtlasi ka oma elu parima võistlusringi. 

“Kui esimesel ringil võistluspinget peaaegu ei olnudki, siis teine ring oli emotsionaalselt väga palju raskem. Võimalus võita Holstre-Polli karikasarja etapp oli reaalselt olemas, kuid teisele ringile Kristini ees liidrina minemine oli minu jaoks uus kogemus,” tunnistas ta.

“Sellel võistlusel sai minu jaoks saatuslikuks eeleelviimane rada, kus läksin par-i päästmiseks tegema eestkäega sellist viset, mida ma teadsin, et tegelikult ei oska kontrollida. Vaid ühe rajaga võttis Kristin oma hea birdiega tagasi 4 viset. See otsus ja rada olid minu jaoks väga õpetlikud ja jäävad kindlasti veel pikaks ajaks meelde,” kirjeldas Tätte teist ringi.

Kolmanda koha võitis hetkel valitsev Eesti meister naistes, Madli Vaht +17 tulemusega. Seekord olid kaks naist temast osavamad, kuid 2020. aasta meistrivõistlused on veel ees ja võimalus eelmisel aastal saavutatut hoida kindlasti olemas.

divisjonI kohtII kohtIII koht
MPOMats-Eerik TõhkAlber TammRobin Lepik
FPOKristin TattarKeiti TätteMadli Vaht
MP40Raimo KimmelMargus LuntsiMarek Põder
MP50Tõnu TalimaaAivar HuntVaiko Hussar
MP60Anton LetnerIlmar NopriSergei Krainov
EDGL Karikasari 20.06.2020 Holstre-Polli — pro-päev. Vaata kõiki tulemusi

Amatöörpäev Holstre-Pollis

Tubli edumaaga võitis amatööride kõrgeima klassi Martin Malm. Ühe viskega ja sellega ka ainsana alla PARi-i mänginud Malm edestas nelja viskega kolme meest, kes teise ja kolmanda koha eest veel korra võitlema pidid. Ümbermängimisega saavutas teise koha Paul Kikas ja kolmanda koha Rando-Juku Sirkas. Võibolla lisab põnevust ka teadmine, et Kikas mängis sel rajal täiesti esimest korda?

Naiste divisjonis haarasid esimese ja teise koha pärnakad, vastavalt Meeri Rätsep (+28) ja Age Tihomirova (+37). Kolmandale kohale mängis end oma esimese suurema võistluse raames küllaltki uus, kuid juba meeldejätmist vääriv Eleri Pastak (+38). 

Pastak alustas discgolfi mängimist sisuliselt vähem kui aasta tagasi. Tõsisemalt võttis selle ette kevadel ning arengust saame mõistagi tunnistust tema poodiumikohtade järgi.

divisjonI kohtII kohtIII koht
MA2Martin MalmPaul KikasRando-Juku Sirkas
FA2Meeri RätsepAge TihomirovaEleri Pastak
MA4Jaagup LemberLauri PärnakuOliver Saar
JuunioridSimar VillmannRobin VanemVille Kivisilla
EDGL Karikasari 21.06.2020 Holstre-Polli — amatöörpäev. Vaata kõiki tulemusi

Pro-päev Järvakandis

Kõik pro-päeva pildid >

Järvakandi rada Raplamaal võttis pro-mängijad vastu päikesepaistega ja varju peituda selle eest sai pigem vähe. Kuumusele keegi siiski alla ei vandunud ja kaks ringi mängiti tublilt lõpuni. Muu hulgas loodi ka uus rajarekord -12 Kristo Vaikmaa poolt!

Statistika järgi kujunes 18-st rajast vähem kui pooltel korvidel raskusaste väiksemaks või võrdseks korvi PAR-ga, mis tähendab, et Järvakandi pole ülearu lihtne ka pro-mängijaile. Kokku 3147-st päeva jooksul lõpetatud korvist 693 tõid birdie ja kaks eagle’i.

divisjonI kohtII kohtIII koht
MPOKristo RaikKristo VaikmaaSilver Lätt
FPOKristin TattarKeiti TätteKristi Unt
MP40Evgeni SmirnovMargus LuntsiRaimo Kimmel
MP50Vaiko HussarAivar HuntJaanus Sülla
MP60Paul KustalaAnton LetnerPatrick Dupuis
EDGL Karikasari 18.07.2020 Järvakandi — pro-päev. Vaata kõiki tulemusi

Amatöörpäev Järvakandis

divisjonI kohtII kohtIII koht
MA2Rando-Juku SirkasJüri KarusKaspar Sale
FA2Maria LiivamägiAge TihomirovaMeeri Rätsep
MA4Raido TšmirLauri PärnakuJaagup Lember
JuunioridSimar VillmannRobin VanemJulius Urb
EDGL Karikasari 19.07.2020 Järvakandi — amatöörpäev. Vaata kõiki tulemusi

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: