Karikasarja III etapi pidamine Pärnus keset südasuvekuumust oli tõeliselt õige valik. Suvepealinn ja ilus ilm tõmbas pinged miinimumi ning ilmselt visati just selle pealt võistluse jooksul kokku viis hole in one’i. Korraldaja Jako Känd ütles, et ehkki ta statistikat pidanud ei ole, on see tõenäoliselt läbi aegade suurim saak.

Kahepäevast võistlust alustas profiklass Jõekäärus ning harrastajad Sindis. Esimesel päeval avas topsiskoori Sindis MA2 mängija Raigo Kattel 17. korvil. Teisel päeval lisasid raja avavise-korvi statistikasse oma osa Keiti Tätte seitsmendal ja Timo Juursalu 18. korvil. Jõekäärus jätkasid harrastajatest puti vältimist viimasel korvil Evely Vinni ja 2. korvil Martin Pugast. Ühtekokku vähemalt viis rõõmsat mängijat ja kes teab, kui palju kergitatud suunurkasid metallipuutest.

Harrastajate poodium

Poodiumide rivistuses on rõõm näha vahelduvaid nimesid, mis näitab, et konkurents aina tiheneb.

Koht MA2 FA2 MJ18 MA4
I Anthony Enden (-15) Hanna Vask (+11) Martin Pugast (-17) Timo Aas (-7)
II Mairold Mätas (-11) Eleri Pastak (+11) Ville Kivisilla (-13) Dan Robert Ets (-5)
III Kristen Milk (-10) Evely Vinni (+12) Simar Villmann (-12) Vardo Aas (-1)

Sarja hea hooga alustanud Anthony Enden kommenteeris peale esimest etappi, et kõige olulisem on hea smuuti ja kindel putt. Äsja toimunud kolmanda etapi järel avaldas ta, et sai uue smuutimasina vahetult enne võistlust ja küllap on edu saladus siiski puttimisoskus, mida üksikute eranditega jagus ka selleks korraks. “Esimese kahe korvi par’i järel just ülemäära õnnelik polnud, aga siis kolmandalt tuli boonus-birdie ja seejärel hakkas kõik sujuma nagu lepase reega,” kommenteeris ta võistluspäeva Sindis. Kolmas korv, muuseas, mängis keskmiselt 0,6 üle par’i. “Tasuks siis elu parim ring, parim PDGA reiting ning esimest korda liidripositsioonilt teisele ringile,” oli Enden tulemuse üle uhke. Ringi reitinguks tuli 1021.

Viimasel ajal rohkem aega Pärnus veetnud Enden sai keskenduda ka korraliku mänguplaani koostamisele. Jõekäärus oli ta peamine eesmärk just seda järgida ja mängida enda mängu, ehkki sellesse lisandus ka viimase hetke muudatusi. “Kümnenda korvi gameplan’i panin reedel pärast paarismängu omal paika ehk muutsin oma lähenemist, pühapäevasel ringil tõi see kohe edu,” oli ta otsusega rahul.

Kümnes korv (par 4) oli ühtlasi kõige raskem nii harrastajate seas kui proklassis, mängides keskmiseks vastavalt 5,4 ja 5,3.

Ühe prohmakana tõi Enden välja eksimuse 12. korvil, mille parandas järgmisel korvil ca 15-meetrise OCP-putiga. “Kui 16. korvil samuti OCP-st kolmega maha sain, oli juba tunne, et seda enam ära ei anna,” ütles ta ja võttis nädalavahetuse lõbusalt kokku: “Nagu ikka, sattusin hoogu”.

Ainus esikoha ümbermängimine toimus FA2 divisjonis. Sindi esimesel rajal tegi avaviske Eleri Pastak ning tabas parempoolset kohustuslikku rajapunkti, millest tuli põrge vasakule. Hanna Vask tegi sirge viske korvi alla, kuid põrkas ligikaudu üheksa meetri kaugusele põõsa alla. Mõlemad lähenesid rahulikult korvi alla ja võtsid par’i. Teist rada alustas Vask, kelle avadraiv lendas umbes 60 meetrit korvist vasakule. Pastaku vise oli umbes paarkümmend meetrit pikem. Vase teise viske lükkas tuul veidi vasakule, ketas tabas puid ning maandus lõpuks paremal metsa piiril üsna 10 meetri joone lähedal. Pastaku lähenemine tabas paremal olevaid puid ja jäi korvist juba 20 meetri kaugusele. Tema putt tabas oksa ja edasine oli Vase kätes. Põlvelt lendu saadetud ketas aga korvi ei jõudnud ning Pastakul avanes võimalus kindlustada ümbermängu jätkumine. Paraku tabas ketas kette liiga paremalt ja kukkus välja. Vask rohkem ei eksinud ning noppis esikoha.

Pro-klassi poodium

Koht MPO FPO MP40 MP50 MP60
I Asko Krais (-20) Kaidi Allsalu (-2) Sten Paavo (-16) Andres Ramst (-1) Harald Laidre (+12)
II Henar Ruudna (-19) Keiti Tätte (+2) Margus Luntsi (-15) Raimo Laosma (+3) Sergei Krainov (+13)
III Kristo Vaikmaa (-17) Terje Sangernebo (+2) Raimo Kimmel (-15) Jaanus Sülla (+3) Ilmar Nopri (+13)

MP40 divisjonis loobus esikoha võitja auhinnarahast. Võidusummad lähevad paremusjärjestuses järgmistele, mis tähendab, et auhinnaraha saab ka viienda koha võitja Tarmo Vilipõld.

EMV-le mängisid end:

MPO-s Kristo Vaikmaa, Oscar Tirman, Ronald Rotenberg, Indrek Rajamets, Mats-Erik Tõhk;
FPO-s Terje Sangernebo, Kelli Ellus;
MP40-s Sten Paavo, Priit Randes, Tarmo Vilipõld;
MP50-s Andres Ramst;
MP60-s Harald Laidre.

Vaata Jõekäärus tehtud pilte

Esimene päev
Teine päev

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: