Eesti Discgolfi Liidu talvine auhinnavõistlus 2020 selleks korraks peetud. Kuna meistritiitleid ei jagatud jäi ka osalejate arv tagasihoidlikumaks aga ega seetõttu tulemused kehvemad ei olnud. Kokku kolm mängijat suutsid hetkel mitteametlikult visata üle 1000 reitinguga ringi. Aga nüüd kõigest järgemööda.

Veel paar päeva ennem võistlust oli ilm Eestimaal kevadiselt soe ja treeningud toimusid ilma lumeta. Ja siis see juhtus. Võistlusäevaks oli maha sadanud pea 20 cm paksune lumekiht, mis jäi maha võistluse lõpuni. Seega ilmastik oli juba võistluse nime vääriline. Seekord toimus võistlus Tallinnas, Coolbet Järve Discgolf pargis. Siinkohal juba etteruttavalt tänud raja ettevalmistusele Nõmme discgolfi klubile Drive In, kes oli meie rajapartneriks.

Neljapäeval ehk siis päev enne võistlust toimus paarismäng, kus osales kokku 10 paari. Kogu osalustasu jagati ka välja võitjatele, kelleks osutus meie riigi discgolfi esipaar Kristin Tattar ja Silver Lätt.

Reede hommikul läks aga lahti tõeline lahing, kus osalejad pidid hakkama saama tuule, paksu lumesaju ja vihmaga. Tegelikult neist kaks, ehk siis lumesadu ja vihm kimbutasid osalejaid kõigil võistluspäevadel. Tulemustest, siis MPO divisjonis mängiv ja Tiimide MMil Eesti koondisesse kuulunud Mauri Villmann oli esimene, kes esialgselt sai ringi tulemuseks -7ga raja par’ile reitingu 1001. Kohe tema kannul samuti Tiimide MMil koondisesse kuulunud Rasmus Metsamaa -6ga raja par’ile. Eraldi tooks esimesest päevast esile ka FP40+ divisjoni mängija Eve Jänese +4 raja par’ile tulemuse, mis annab mitteametlikult reitinguks 890. Väga tubli. Ja loomulikult ei möödunud esimene päev ka ilma holarita, ehk ühe viskega korvi viskamisega. Sellega sai hakkama samuti Tiimide MMil koondisesse kuulunud Sven Pajus ja seda 11. korvil.

Laupäev, ehk siis teine võistluspäev tõi veel juurde mitteametliku tuhandese reitinguga ringide tulemusi. Sellega said hakkama jällegi Tiimide MMil koondisesse kuulunud Rasmus Metsamaa ja Mathias Villota. Ringi tulemus siis mõlemal -7 raja par’ile ja esialgne reiting 1003. Väga korraliku võistlusringi tegi ka MP40+ divisjonis Tarmo Vilipõld, kelle tulemus -5 raja par’ile tõstis ta oma divisjonis viiendalt kohalt jagama esikohta koos Evgeni Smirnoviga. MP60 divisjonis suutis samuti väga hea ringiga, ehk +8 raja par’ile Anton Letner tõusta Vahur Kapp’i ette liidriks.

Pühapäev ehk finaalpäev. Pingeid õhus oli piisavalt. MP60 divisjonis mahtusid kõik viis mängijat kuue viske sisse, ehk siin ei olnud mitte midagi veel päris selge. MP50 divisjonis oli Tõnu Talimaa (+4 par’ile) suutnud endale sisse mängida nelja viskelise edumaa 6-kordse Eesti Meistri Vahur Roht’i (+8 par’ile) ees. Kes omakorda edestas nelja viskega kolmandal kohal olevat Vaiko Hussari (+12 par’ile). MP40 divisjonis oli samuti lahtisi otsi päris palju. Nelja viske sees kuus mängijat ja liidrikoht ennem ringi algust jagamisel kahe mängija vahel. Põnevust kuhjaga. Naised 40+ divisjonis oli Eve Jänesel (+13 par’ile) edu teisel kohal oleva Evely Vinni (+25 par’ile) ja Margit Viilep’iga (+12 par’ile) juba 12 viset ja seega tema sai ennast tunda suhteliselt turvaliselt. Juuniorite divisjonis oli Simar Villmann (+1 par’ile) kahe viskelise eduga Artur Lojanderi (+3 par’ile) ees. Naiste avatud divisjonis jätkus samuti pinget. Ly Teder ja Kelli Ellus (mõlemal +13 par’ile) viigis ja nende järel kohe Merilyn Ivask (+14 par’ile) ühe viskega. Ütleme nii, et lahing alles algas. Ja muidugi meeste avatud divisjon. Rasmus Metsamaa (-13 par’ile) kahe viskeline edu Mauri Villmann’i (-11 par’ile) ja nelja viskeline edu Mathias Villota (-9 par’ile) ei olnud sellel rajal samuti veel liiga kindel võidu tulemus.

Kolmandal ringil enam üle 1000 reitinguga ringe juurde ei tulnud. Küll aga tuli juurde üks holari ja sellega sai hakkama MP40+ divisjonis mänginud Reimo Lohu. Rajaks oli temal 12. korv.

MJ18 divisjonis juhtus nii mõndagi. Peale teist ringi viiendat kohta hoidev ja seitsme viskega liidrile Simar Villmann’ile kaotav Julius Urb pani nüüd gaasi põhja ja korraliku -3 raja par’ile ringiga püüdis kinni Artur Lojanderi ja möödus kahe viskega Simar Villmannist. Seega kolmas koht seekord Simarile. Julius ja Artur hakkasid esikoha välja selgitamiseks ümber mängima. Seekord jäi peale Julius, teiseks jäi Artur.

MPO divisjonis suutis oma esikoha säilitada Rasmus Metsamaa, teiseks tuli Mauri Villmann ja kolmanda koha saavutas Tarvo Tats, kes tasahilju oli kõik päevad mänginud liidergrupis. Seega tasakaalukas ja tark mäng tõi hea tulemuse.

FPO divisjonis näitas viimasel ringil head minekut Kelli Ellus ja tasuks ka esikoht. Merilyn Ivask ja Ly Teder aga pidid asuma veel ümbermängimisele, sest peale kolme ringi oli nende lõpptulemus viigiline. Ümbermängimisest väljus võitjana Ly Teder ja tasuks siis teine koht. Merilyn Ivask’i tubli kolmas koht ei ole samuti üldse halb tulemus.

MP40+ divijonis jäi kuni lõpuradadeni pinge üles, millest aga väljus võidukalt oma esimest võistlust selles divisjonis teinud Evgeni Smirnov. Eno Juul ja Tarmo Vilipõld aga suundusid samuti viigiliste tulemuste tõttu ümbermängule. Ja sellest duellist väljus võitjana Eno Juul, seega ka võistluse teine koht temale. Tarmo Vilipõld pidi rahulduma kolmanda kohaga.

FP40+ divisjonis aga läks ikkagi lõpuks põnevaks. Eve Jänes võitis siiski napi ühe viskega esikoha. Teiseks tuli Margit Viilep ja kolmandaks tõusis Heidi Talumaa.

MP50+ divijonis säilitas Tõnu Talimaa oma edu ja tasuks esikoht. Teisele kohale tuli Vahur Roht ja kolmandale kohale Vaiko Hussar. Seega selles divisjonis enam poodiumikohad ei vahetunud.

MP60+ divisjonis säilitas Anton Letner samuti oma kätte võideldud esikohta. Teisele kohale tuli Vahur Kapp ja kolmandale kohale tuli Ilmar Nopri, kelle jaoks oli tegemist üldse esimese PDGA võistlusega.

Võistluse TD Raimo Kimmel tegi ka mängijatele üleskutse annetada kasutust mitte leidvaid kettaid, et neid siis jagada neile, kes väga sooviksid discgolfi mängida aga erinevatel põhjustel on see neil raskendatud. Hea meel on tõdeda, et kettaid toodi palju ja peagi leiavad need tee abivajajateni. Suured suured tänud kõigile, kes olid nõus annetama.

Soovime siinkohal tänada ka võistluse toetajaid: Sportland, kes toetas juunorite auhinnalauda. Prodigy Disc, kes toetas kõikide divisjonide esikohtade auhinda. Discland, kes toetas kõikide divisjonide teise ja kolmanda koha auhindu. Raims DG MTÜ, kes toetas CTP auhinnaga.

Ja kindlasti täname ka koostööpartnereid: Sportland, Discrait, Nõmme discgolfi klubi Drive In, Disc Golf Metrixit, Celin Lannusalu ja Marko Saviauk fotode eest