Naiste viimane võistlusring oli täis ootamatusi, viimane korv pakkus korraliku vaatemängu.

Ringi keskpaigas võttis liidri positsiooni täna kolmandana startinud Teele Toomsalu. Samal ajal, kui tema korjas birdie’sid, eksis Allsalu mitmel korral puttimisega. Eelviimasele korvile mindi seisus Toomsalu +2, Allsalu +4, Männiste +5. Toomsalu korjas skoorkaardile lisaviske ja viimase korvi eel olid vahed esikolmikus ühepunktilised.

Allsalu ja Männiste viimase korvi avavisked maandusid puhtalt mängualasse, kui Toomsalu lennutas ketta mängualast välja, lisades skoorile karistusviske. Edasiste edukate soorituste korral oleks oodata olnud ümbermängimist esikohale Toomsalu ja Allsalu vahel, kuid Toomsalu kolmas vise karistusviskealast lendas samuti mängualast välja ning korvi alla tuli minna juba viienda viskega. Puttimiseks jäi ligikaudu 10 meetrit, selle siirutas ta edukalt. Lõpptulemuseks jäi +6.

Viimase korvi eripära on see, et naiste jaoks jääb see distantsi mõttes piisavalt kaugele, et mitte n-ö rünnata ja see mängitakse turvaliselt par’iks. Seega oli meistritiitli võitja juba selge. Allsalu ja Männiste lähenesid korvile ja kolmas vise oli mõlemale sisuliselt sisse tõsta. Allsalu teenis sellega oma esimese suviste meistrivõistluste kulla tulemusega +4. Nii sellest kui eelisest aastast on tal ette näidata talvine meistritiitel.

Teine koht tulemusega +5 tuli Anneli Tõugjas-Männistele. Peale mängu kommenteeris ta otseülekandes, et on sellega väga rahul, kahel eelmisel aastal jäi ta neljandaks. Vaatamata eksimustele kahel viimasel korvil suutis kolmanda Toomsalu endale siiski kindlustada kolmanda koha ja teenis sellega eismese meistrivõistluste medali.

Kõik tulemused >

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: