Liidu juhatus kinnitas 1. märtsil esimesed koondise liikmed 11.—14. augustil Tšehhis, Konopiště lossipargis toimuvale Euroopa Meistrivõistlustele Discgolfis 2021.

Eestile eraldatud kohtade arv Euroopa meistrivõistlustele on igal aastal liikunud tõusvas joones ning on taaskord suurem kui kunagi varem. Sel aastal on Eestit esindama oodatud 20 sportlast.

Korraldajalt on individuaalse pääsme teeninud MPO divisjonis Albert Tamm ja Silver Lätt, MP50 divisjonis Eno Juul, FPO-s Kristin Tattar, FP50-s Eve Jänes, MJ19 divisjonis Mathias Villota ning FJ19 divisjonis Karita Vinni.

Võistluse tingimuste kohaselt pääsevad juuniordivisjonis võistlema kuni 19-aastased mängijad sisuliselt vahele jäänud 2020. aasta tõttu. Kõik ülejäänud mängijad saavad võistelda divisjonis, millesse kvalifitseeruvad oma vanuse järgi 2021. aasta lõpu seisuga.

Vastavalt EDGL-i koondise moodustamise reglemendile on koha kindlustanud ka 2020. aasta meistrid oma divisjonis. Seega on rahvusliku koondise kutse saanud Raimo Kimmel (MP40) ja Margit Viilep (FP40). Raimo Kimmel on ka koondise kapten.

Vastavalt reglemendile ja abitabelile ning kapteni ettepanekule edastas EDGL koondisega liitumise kutse MPO divisjonis Rasmus Metsamaale ning FPO divisjonis Madli Vahile, Anneli Tõugjasele ja Keiti Tättele, kes põhimõttelise nõusoleku alusel kinnitati koondisesse 1. märtsil. 

Lähtudes eelnevast on Eesti koondises vabu kohti MPO-s 2, MP40-s 1, FP40-s 1 ja MJ19-s 3. Kohad täidetakse koondise moodustamise reglemendi alusel hiljemalt 15. juulil, peale EDGL Karikasarja viimast etappi. Koondise moodustamisel toetub STK nimetatud abitabelile, mille põhjal koostatakse pingerida järgmiste punktikategooriate alusel:

  1. Eesti meistrivõistluste kahe viimase aasta tulemused;
  2. EDGL Karikasarja PRO-klassi iga etapi tulemused, MJ18 divisjoni puhul arvestatakse AM-klassi tulemusi;
  3. kehtiva PDGA reitingu kümnekordne summa;
  4. kogutud PDGA võistluspunktid, kusjuures FPO ja MPO divisjonides arvestatakse vaid PRO-klassis mängitud võistluste punkte, teistes divisjonides ainult oma divisjonis teenitud punkte.

Lõpliku koondise koosseisu kinnitab juhatus.

Koondisesse kvalifitseerumiseks on vajalik PDGA kehtiv registreering. 

Juhul kui sportlane loobub talle eraldatud koondise kohast, muutub vabanenud koht wild card’iks ning vabanenud koondise koht täidetakse vastavalt STK ettepanekule juhatuse otsusega. Wild card’iga koondisesse pääsenud sportlase loobumise korral esitab STK juhatusele kinnitamiseks uue kandidaadi.

Euroopa Meistrivõistlused Discgolfis 2021 toimuvad Tšehhis 11.—14. augustil, millest võtab osa üle 300 võistleja 26 Euroopa riigist. PDGA X-kategooria võistlus viiakse läbi kahel meistrivõistluste tasemega ajutisel rajal Konopiště lossipargis.

Eesti Discgolfi Liit annab endast parima, et toetada koondise lähetust maksimaalses ulatuses.

Tutvu reglemendiga.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: