Kolm päeva, kaks rada, 360 harrastajat ja kuus meistrit — need on märksõnad möödunud nädalavahetusel toimunud Eesti harrastajate meistrivõistlustelt Ida-Virumaal.

Reedel, 3. juulil tegid oma esimese ringi kuus divisjoni. MA2 ja MA3 alustasid võistlust väljakutsuval Mäetaguse “Kuninglik Karu” discgolfipargis ning MA4, MA40, MA50 ja FA2 tehnilisemat lähenemist nõudval Alutaguse “Sinine Kotkas 18” asetusel. Ilus ilm soosis hea põhja ladumist järgnevaks päevaks. Rajale saadeti ka demokraatliku rahvahääletuse tulemusena moodustunud lõbusate poiste feature card.

Vasakult: Paul Kikas, Anthony Enden, Rauno Esaul ja Hristo Neiland.

Laupäeval vahetasid divisjonid rada ning eelmisel päeval pigem pikki lende teinud mehed said end tunnetusvisetele ümber häälestada. Alutagusel alustanud võistlejad jällegi said kurja Mäetaguse tuult tunda, mis lippude alusteks olevaid betoonplokke vaevata mööda esimese tiiala asfalti lohistas. Teine päev oli aga otsustav, sest järgmise päeva finaalmängule pääsesid vaid 50% kõikide divisjonide mängijatest.

Ka kolmanda võistluspäeva ilm ei andnud armu. Ehkki Alutaguse metsavaheline rada kaitseb pisut tuule eest, siis vihma ta kinni ei hoia. Sellele vaatamata nõudis võistlus meistrite välja selgitamist ja tulemata need ei jäänud.

Kolme päeva peale parima tulemuse ehk 161 viset teinud Siim Sinikalda pani kinni MA2 divisjoni, edestades Tarmo Tammemäed (164 viset) ja Karl-Martin Marrandit (167 viset). Kolmanda koha korrigeeris kiire lõppmäng, milles osales veel neli sama visete arvuga lõpetanud mängijat ning neilegi tuleb siinkohal au anda.

MA3 divisjonis oli lõpptulemus üsna tasavägine. Esikoht läks ümbermängimisele 169 viset teinud Kaarel Kaldvee ja Madis Aali vahel, kelles viimane ka poodiumi kõrgeimale astmele pääses. Kolmanda koha võitis vaid ühe viske rohkem teinud Sander Tamberg.

Tasavägise tulemuse tegi ka MA4 divisjoni esikolmik. Parimaks osutus 168 viskega Jüri Karus ning teise ja kolmanda koha mängisid 169 viskega vastavalt Hannes Kurn ja Marko Välinurm.

Naistest saavutas 202 viskega esikoha Maria Liivamägi. 205 viskega napsas teise koha Eleri Pastak ühe viske rohkem teinud Celin Lannusalu ees.

MA40 divisjonis võeti esikoht juba pisut suurema edumaaga. Rihet Luikmäe kindlustas 178 viskega kõrgeima koha, jättes selja taha teise koha võitnud Joel Ruubeli (184 viset) ja Heiko Liiva (185 viset).

Parimad selgitati ka MA50 divisjonis, mille etteotsa mängis end veelgi suurema edumaaga Üllar Rego (183 viset). Teise ja kolmanda koha mängisid 197 viskega Kalle Kivi ja 204 viskega Andres Kask.

Võistluspäevade jooksul visati kahel korral ketas korvi otse tiialalt. Täpse tööga said hakkama Jorgan Šeffer ja Gerald Kivirand.

Mäetagusel suutis 11. korvile kõige lähemale visata Rene Kolsar (2.16 m) ja 17. korvile Raido Galjaev (33.5 cm). Alutagusel olid kaks parimat snaiperit Marek Mihhailov, kes lennutas 18. korvil ketta 79 cm kaugusele ja Tarmo Tammemäe sai 9. rajal hakkama 74 cm kauguse tabamusega.

2020. aasta harrastajate Eesti meistrite näod on nüüd teada ja tuttavad kõigile. Palju õnne ja kohtumiseni järgmisel aastal!

Täname üritusse panustajaid:

Peakorraldaja ja TD Timo Juursalu #69917

CO-TD Andrus Lehismets #74338

CO-TD Raimo Kimmel #51683

EHMV Meedia/Turundus Ele-Riin Kullamä Golovin

Alutaguse discgolfipargi radade ülem Avo Sambla

Mäetaguse discgolfipargi radade ülem Ainar Saatman

Galerii

Meeldejäävat nädalavahetust aitas jäädvustada Margit Kurvits. Vaata galeriid siin.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: