Küllap võivad paljud mängijad, nüüd juba kuivades sokkides ja soojas olles, päevale muiates tagasi vaadata. Enamiku jaoks ei olnud ilm eriti discgolfisõbralik, ehkki päeva teine pool kostitas naisi lausa päiksega.

Kes palju eestkätt mängivad, teavad vast isegi, kui keeruline on vihmaga head grip’i säilitada. Silver Lätt ütles peale hommikupoolsetes rasketes oludes ringi lõpetamist, et tema mänguplaanis oli täpselt üks korv, mida tagakäeviskega alustada ning tunnistas, et liiga paljud visked läksid näpu vahelt varem minema. “Ma juba ilmateadet vaadates teadsin, et päris oma mängu sellega ma mängida ei saa,” ütles ta. Sellegipoolest tagas see lõpptulemuse kolm viset alla par’i ja Kristo Vaikmaaga jagamisele jäänud teise koha.

Ott Šeffer suutis end juba poole mängu ajal liidripositsioonile kergitada ning hoidis seda kuni lõpuni, edestades Lätti ühe viskega. Oma edu võtmeks pidas ta tarka ja turvalist mängu. “Vältisin nii palju kui vähegi võimalik igasuguseid pahandusi, näiteks olukordi, kus tegelt ei ole korralikku grip’i, aga mõtled, ah savi, lähen, viskan ja loodan,” ütles ta. “Tabasin oma liine ilusti. Kui oli võimalus birdie võtta, aga samas suur oht bogey võtta, siis ma pigem viskasin alla ja läksin oma stress-free par’iga edasi.”

Hea alguse tegi ka Siim Sinikalda, kes tuli meistrikatele otse Elwa Challenge’i poodiumilt ja suutis hea hooga esimesel korvil kohe hole-in-one’i realiseerida.

Täpselt par’ile mänginud Sten Paavo juhib peale esimest ringi koos Rait Saluriga MP40 divisjoni. “Mängisin hambad ristis oma par’id ära,” tunnistas ta ilma trotsimist. “Midagi head ei olnud, aga nagu näha, siis ega teistel ka polnud”. Paavo osaleb Eesti meistrivõistlustel esimest korda. “Pinge on väga rets. Kui peaks olema nii, et oled juba kolmandat päeva seal eesotsas, siis võib hõredaks võtta. Aga ei tea, vahed on nii väikesed, et kõik võib kiiresti muutuda. Edu põhimõtteliselt ei ole, see on lihtsalt number,” mõtestas ta esikoha ootamatul moel ümber.

Kolmandalt kohalt stardib MP40 divisjonis teisele ringile Evgeni Smirnov, kelle lõppskooriks täna jäi üks vise üle par’i.

Naistest suutis ainsana miinust mängida Keiti Tätte, kes ütles samuti, et püüdis mängida võimalikult turvaliselt. “Üritasin kindlaid liine nende OB-aladega mängida, et väga ei riskiks. Koridoride tabamine oli hea, ma ei pidanud kuskil metsavahel täna olema ega midagi hullu päästma. Putt oli kohati hea, kohati kehv, kuid pigem jään rahule,” kommenteeris ta, tulles ringilt, mis teenis talle esimese 1000 piiri ületava reitingu.

Kristin Tattar mängis ühe vikse üle par’i ning platseerus teisele positsioonile. Kolmanda koha võttis sisse Madli Vaht.

FP40 divisjonis üllatas Kaja Ets, kes koos eelmise aasta meistri Margit Viilepiga esikohta jagab. “Minu ring oli ebareaalselt hea, võrreldes harrastajate meistrivõistlustega. Nüüd ma sain teada, et ma suudan ka paremini teha,” jagas ta avastust. Kuu tagasi oli Etsi keskmine tulemus Randmäel 23 viset üle par’i, täna mängis ta +10. Ehk paneb kõvem konkurents rohkem pingutama? “Ma ei tohi üldse mõelda sõna “pingutamine” peale. Siis keerab kõik nässu. Pigem on see, et ma pean hästi rahulikult tegema seda, mida ma tean ja küll ta siis välja ka tuleb,” avaldas ta äsjaleitud isikliku edu saladust.

Kolmandale kohale daamide seas tuli Heidi Talumaa +12 tulemusega.

MP50 divisjoni esiots kujunes täna selliseks, et Aivar Hunt juhib +3 tulemusega, edestades Andres Ramsti ühe viskega. Kolmandat positsiooni jagavad Janek Võõbus ja Jaanus Sülla +6 tulemusega.

Kui üle 50-aastaste grupis on punktide vahed pigem väikesed, siis MP60 liider Jaanus Väljamäe on jälitajatest Kary Pill ja Raivo Erm ees vastavalt 7 ja 8 viskega. Neist aga edasi on punktid üsna lähestikku, seega võitlust saab näha ka selles divisjonis.

Jälgi mängu metrix.live’s >

Põnevust jagub kindlasti kõigi järele jäänud kolme päeva sisse. Kas Tom sai uue vihmavarju? Kas politseinikud külastavad meid ka homme? Kas Pühalepas on homme levi? Siinkohal peab tänama Randmäe puhketalu peremeest, kes täna hädast välja päästis. Et leviga olid lood hommikul lausa nii kehvad, et esimene postituski pool tundi viibis, siis võttis peremees retke Kärdlasse, et hankida üks lisa ruuter sujuva töötegemise võimaldamiseks. Milline žest, aitäh!

Esimese päeva pildimaterjal Margit Kurvitsalt >

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: