Kolmas võistluspäev toimus, nagu esimeselgi päeval, Randmäe rajal, mis pakkus mõnusat võrdlusmomenti.

FPO liider Keiti Tätte (-1) hoiab mängutaset stabiilselt maksimumis ega loovuta oma kohta. Konkurentidega vahe ei vähenenud vaatamata sellele, et tänase ringi tulemus oli esimese päevaga võrreldes viis viset suurem. Samas oli täna oluliselt tugevam tuul, mis esindas kohati kõiki ilmakaari korraga. Tulemusele Tätte aga enda sõnul ei mõtle ja pigem rõõmustab ta suhteliselt stabiilse mängu üle.

Teist kohta hoiab kindlalt Kristin Tattar (+12) ning kolmanda koha konkurentsi tõusis seitsme viskega raja tulemust parandanud Anneli Tõugjas (+24). Vahe Tõugjase ja teist päeva kolmandal kohal püsinud Kaidi Allsalu vahel on finaali eel üks vise.

Üle 40-aastaste naiste seas on 16-viskelise eduga kindlalt esikoha sisse võtnud tiitlikaitsja Margit Viilep. Teist kohta hoiab ka täna Käthlin Keremäe (+49), kuid kolmandale kohale võitles end Heidi Talumaa (+52). Teise ja kolmanda koha punktide vahe on kolm viset ning sealt edasi on kahe viske sees neli võistlejat, mistõttu pole hõbe ja pronks veel sugugi kivisse raiutud.

MP60 tipus püsib sihikindlalt Jaanus Väljamäe (+37), kes on nii kogenud kala, et on eestikatel võistelnud juba lausa kolmes vanusepõhises divisjonis. Eile avaldas ta ka enda edu saladuse, milleks, erinevalt konkurentidest, on putterite ja keskmaaketaste viskamise oskus.

Üheksa viset tagapool on teisel kohal Kary Pill, kes omakorda edestab kolmanda koha hoidjat Harald Laidret 8 viskega. Laidre järel ühe viske kaugusel on Paul Kustala, kes on samuti veel poodiumikoha konkurentsis.

Vähemkonkreetseks läheb pilt MP50 divisjonis, kus eile 6 viset tagapool liider Andres Ramsti jälitanud Jaanek Võõbus täna vahe tasa tegi. Kahekesi hoitakse esikohta tulemusega +21 ning kolmandal kohal on 8 viske kaugusel Ago Silm. Loodame, et põnevust jagub homme viimase korvini.

Ka MP40 on tasavägise eesotsaga. Eile liidripositsiooni jagama tõusnud Raimo Kimmel (+4) läks täna Rait Saluriga viigis võistlustulle ning veel 16. korvil polnud midagi nende vahel muutunud. Eelviimasel korvil sattus Saluri pahandustesse ja võttis bougey, mil Kimmel par’i mängis. Sellega aga šou ei lõppenud. Viimane korv, mis mängib üle tiigi ja kus sai samuti seitsmest ilmakaarest puhuvat tuult tunda, pakkus pealtvaatajetele pinevust.

Kimmel lennutas ketta pikaks ja otse OB-alasse, Saluri aga mängualasse ja kohta, mis jäi veidi lähemale kui Kimmelit ees ootav drop-zone. Saluri püüdis nullida kahepunktilist vahet jump-putiga, kuid pidi siiski tegema veel ühe sissetõstmise. Kimmel vikas alla, võttis nelja ning läheb seega finaalpäevale liidrina.

Kolmandal kohal hiilib +8 tulemusega taas lähemale Sten Paavo, kes juhtis divisjoni peale esimest päeva, ent täna viiendalt poitsioonilt startis.

Meeste avatud divisjon on samuti sellises seisus, kus visete vahe liidri ja jälitajate vahel pole nii suur, et kogu varandust panti pannes kihla vedada julgeks. Teist päeva hoiab esikohta Albert Tamm (-10), kes viskas täna ka kogu võistluse peale ainsa eagle’i neljandal korvil. Tuul soosis tema sõnul otse korvile viskamist mitte turvalist viset tiigi ette. Ketas maandus 10 meetri ringis ja edasi oli juba lihtne.

Tarmukalt püsib kannul Mauri Villmann, kes tänase ringiga kolme viske võrra end liidrile lähemale mängis, jäädes nüüd vaid kahe viske kaugusele. Kolmandale kohale platseerus Mats-Erik Tõhk (-6).

MPO eesotsas on kolme päeva jooksul käinud omajagu mängijaid ning täiesti kindlasti näeme homme tulihingelist võitlust poodiumikoha nimel veel paljudelt.

Kõiki tulemusi jälgi Metrix Live keskkonas >

Fotod: Margit Kurvits >

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: