25.—28. augustini toimuvad Alutagusel Eesti meistrivõistlused discgolfis. Selle suve olulisimast discgolfi heitlusest Mäetaguse ja Alutaguse discgolfiparkides võtab nelja päeva jooksul osa 240 võistlejat seitsmes erinevas divisjonis (MPOFPO, FP40, MP40, MP50, MP60, MJ18).

Naiste profidivisjonis asub Eesti meistri tiitlit kaitsma Madli Vaht ja profidivisjoni meestes juulikuus Baltimaade meistriks tulnud Albert Tamm. Võistluste direktori Timo Juursalu sõnul lisab tänavustele võistlusele põnevust see, et paljude Eesti tippude jaoks on 2020. aasta võistlushooaeg olnud vaiksemapoolsem ning et harjutatud on enamasti kodumaa tingimustes ja suur osa võistlusi on ära jäänud, võib see anda võimaluse uustulnukatel ka poodiumile pääseda.


Eesti meistrid 2019

Eesti Discgolfi Liidu president Rein Rotmeister leiab samuti, et spordimaailma on sellel aastal tublisti räsinud Covid-19 pandeemia ning ei ole ka puutumata jäänud discgolf. Hooaja kalendrist on ära jäänud meile lootustandvad Euroopa meistrivõistlused, EuroTour, European Open ja Estonian Open. Lisaks veel ridamisi suurvõistlusi USA-s, Maailmameistrivõistlused sealhulgas. Õnnelikul kombel on viirus niivõrd “viisakas”, et kõige olulisemad siseriiklikud võistlused saavad peetud. 2021 on ka Euroopa Meistrivõistluste aasta, rahvuskoondise moodustamisel on selleaastaste Eesti meistrivõistluste tulemustel ka ülioluline kaal, mis ehk paneb mängijatele peale teatud lisapinged. Eesti püsib hetkel tugevalt WFDF tabelis (discgofi riikide edetabelis) kolmandal kohal, lisaks hoiab Eesti pronksmedalit discgolfi meeskondlikult MM-ilt, mis toimus eelmisel aastal samuti Ida-Virumaal.

Reede annab selgust, kellest saavad Eesti meistrid discgolfis nii meeste, naiste, seenioride, vanemseenioride kui juunioride arvestuses. Võistlus toimub iga päev nii Alutaguse puhke- ja spordikeskuse kui ka Mäetaguse discgolfipargis alates kella 9.00 (reedel 8.00) ning mängitakse üks ring päevas. Reedel kella 15 paiku lähevad rajale viimased meeste avatud divisjoni mängijad, et välja selgitada võitja. Pidulik lõputseremoonia toimub 28. augustil kell 18.30 kohe peale viimaste mängijate lõpetamist Mäetaguse discgolfipargis.

Eesti meistrivõistlusi korraldab discgolfiklubi „Alutaguse Eagle“ koostöös Eesti Discgolfi Liiduga. Kõigil huvilistel on võimalus tulla ka võistlust oma silmaga jälgima ja osalejaid toetama.

Eesti meistrivõistlustest valmib septembri alguses TV6-s kokkuvõttev erisaade, mis läheb eetrisse 6. septembril.
Samuti toimub Postimehe uudiste keskkonnas MPO divisjoni finaali otseülekanne.

Jälgi võistluse tulemusi siin.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: