Tuleva aasta meistrivõistluste korraldamise ja ka mitte korraldamise ümber on olnud palju arutelu. Peale kaalumist, kalkuleerimist ja arutelusid erinevate huvipooltega saame avaldada võistluskalendri, mille märksõnadeks on radade ja mängijaskonna sobivus ning divisjonide optimeeritud suurused. 

Eesti Talvised Meistrivõistlused Discgolfis

Talvine mõõduvõtt toimub 25.-27. veebruaril Jõulumäe Punasel asetusel ja Jõekääru discgolfipargis. 

Divisjonid: MPO, FPO, MP40, FP40, MA3, MP50, MP60 ja MJ18
Osalustasu: 50 €, MJ18 25 €

Juunioride, Seenioride ja Harrastajate Eesti Meistrivõistlused Discgolfis

Juunioride, Seenioride ja Harrastajate Meistrivõistlused Discgolfis toimuvad 15.–17. juulil Viljandi, Valuoja ja Holstre-Polli radadel. Radade iseloom on erinev, lubades pakkuda kõigile divisjonidele just neile sobivaid väljakutseid. See tähendab, et kõik divisjonid kõigil radadel ei võistle. 

Divisjonid: MA2, MA3, MA4, FA2, FA3, MJ18, MP50, MP60 ja FP40
Osalustasu: 50 €, MJ18 30 € 

Võistluse avatud divisjonidesse toimub kvalifitseerumine EDGL Karikasarja kaudu*. PRO sarjast teenivad võistlusele koha iga etapi 3 MP50 parimat ja 2 MP60 parimat, AM-sarja igalt etapilt FP40 parim. Lisaks on tagatud koht võistlusnimekirjas 2021. aasta meistrivõistluste MP50, MP60 ja FP40 divisjonide võitjatele. Vabadele kohtadele avatakse registreerimine ja ka klubidele jagatakse wild card‘e.

*Kui mängija on juba osaluspääsme teeninud, läheb see järgmisele mängijale paremusjärjestuses. Pääsmed on personaalsed ja edasi neid kinkida ei saa.

Eesti Meistrivõistlused Discgolfis

Eesti Meistrivõistlused Discgolfis 2022 toimuvad 3.–6. augustil Sportland Prodigy Elva discgolfipargis, mida teatakse üle Eesti kui üht alati hooldatud rada. Pargi haldajaklubi Elva DGC esindaja Aivo Moorits avaldas, et rajale on planeeritud muudatusi, kuid, tsiteerides, üle võlli midagi ei keerata. Ootame põnevusega.

Divisjonid: MPO, FPO ja MP40
Osalustasu: 80 €

Võistlusele on automaatselt osalemise taganud 2021. aasta EMV 10 MPO parimat, 3 FPO parimat ja 3 MP40 parimat. EDGL Karikasari PRO 2022 igalt etapilt teenib koha võistlusele* 6 MPO parimat, 2 FPO parimat ja 4 MP40 parimat. Klubidele jagatakse wild card‘e ja vabadele kohtadele avatakse registreerimine.

*Kui mängija on juba osaluspääsme teeninud, läheb see järgmisele mängijale paremusjärjestuses. Pääsmed on personaalsed ja edasi neid kinkida ei saa.

Paarismeistrivõistlused

Tuleva hooaja parimate paaride mõõduvõtt toimub Ida-Virumaal, Mäetaguse ja Alutaguse radadel 16.-18. septembril. Toimub võistluspäev segapaaridele ja MA3 divisjonile ning kaks võistluspäeva FPO, FP40, MP0, MP40, MP50 ja MJ18 divisjonidele. 

Osalustasu: 60 €, MA3 ja segapaarid 50 €, MJ18 30 €

Nimetatud võistluseid korraldab EDGL koostöös rajahaldajatega. 

 

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: