Alates sellest aastast korraldab EDGL suurema osa enda egiidi all toimuvatest võistlusest, välja arvatud harrastajate karikasari. See võimalus jäi endiselt liikmesklubidele, et julgustada võistluste korraldamist ja abistada vajalike toimingutega. Esimesena haaras sellest kinni üsna uus klubi Valga Discgolfarid.
Klubi üks eestvedaja, Ingmar Hinn, mäletab täpselt, millal esimest korda ketta kätte võttis – 1. mail 2017 vedas elukaaslane ta mängima.
“Laenasime sõbralt kaks draiverit ja putterit ning mängisime kolm kohalikku rada läbi. Nii see discgolfi pisik tekkis,” kirjeldab ta kohest tõmmet spordiala vastu.
Eelmise aasta alguses pandi pundiga ja koostöös Valga vallaga püsti uus 18-korviline Valga Jaanikese rada, mis pakub mitmekesist maastikku. Tõusud, langused ja natuke ka vett meenutab pisukesti Järva-Jaani 100 ürituselt tuttavat krossirada. Pool aastat tagasi loodi ka MTÜ, et saaks ise rada hallata ja arendada.
Ingmar Hinn elukaaslasega.
Kuuldes, et EDGL otsib 2022. aastaks korraldajaid, oli klubi värske rajaga kohe valmis kandideerima. Klubi oli konkursi ajaks saatnud EDGLile liitumisavalduse, ent vastuvõtmise otsust polnud veel langetatud ja juba tuntava õhinaga laekus EDGLile kiri, et kas me saame kandideerida. Julge pealehakkamine on vähemalt pool võitu ja tõi ka tulemuse – EDGL Karikasari AM teine etapp toimub 7.-8. mail Valga Jaanikese discgolfipargis.
Valga Jaanikese raja 8. korv – 107 meetrit par 3.
“Tegin kohe TD-paberid ära ja aktiivne suhtlus EDGLiga hakkas pihta. Olen saanud vastuseid ja tuge kõiksugu küsimustes, mis on ette tulnud,” räägib Hinn. “Lisaks pakkus EDGL võimalust lüüa kaasa Eesti Talvistel Meistrivõistlustel co-TD ehk korraldaja abina. Kindlasti oli talvise võistluse korraldamine füüsiliselt keerulisem ja suuresti mõjutas kõike ka peakohtuniku haigestumine, kes pidi juhendamise ja muu tehnilise abiga tegelema distantsilt. Igale võistluspäevale eelnev raja ettevalmistamine nõudis palju tööd ja aega – oleks nagu osalenud harja ja soolamise meistrikatel,” naerab ta.
Esimene võistluspäev sai kahtlemata palju tähelepanu oma ilmastikuolude tõttu. “Õige pildi, mis reaalselt toimub, sain siis, kui läksin rajale olukorda kontrollima. Nähtu ja mängijatelt kuuldu põhjal pidime mängu katkestama ja ise ma oma võistlusringiks rajale ei saanudki.”
Järgnevad päevad olid Hinni sõnul aga nauditavad. “Igahommikune raja ülevaatlus toimus kergetes külmakraadides kuid päikesepaistes ning seega polnud telgi ja reklaamide paigaldus enam eriline pingutus. Kokkuvõttes oli üritus minule õpetlik ja kasulik tulevaste võistluste läbiviimiseks. Kohtume Valgas!” võttis Hinn kokku esimese suurvõistluse korraldamise.