Võistluse peakorraldaja Silver Leetma ütles, et Lauluväljak on ainuõige koht EMi korraldamiseks. “Esiteks on juba asukoht selline, et Lauluväljakul annab korraldada nii mängijatele kui pealtvaatajatele suurepärase võistluse ning teiseks see, et Lauluväljaku asukoht lennujaamast, sadamast ja vanalinnast on lühikese autosõidu kaugusel – see lisab võistlusele väärtust juurde,” selgitas ta.

Mitmete koostööpartnerite ja toetajate abiga ületab planeeritav eelarve Leetma sõnul paarisadat tuhandet eurot, sest eesmärk on korraldada võistlus, mida meenutatakse ka viie või kümne aasta pärast. “Usun, et 2023. aasta EM tuleb nii mängult kui melult oma nime vääriline. Eesti discgolf võidab sellest kindlasti eriti olukorras, kus meil on tippseltskonnas mitmeid tasemel mängijaid,” ütles ta. Leetma leiab, et võistluse Eestis toimumine tagab nii mõnelegi kohalikule sportlasele võimaluse astuda oma karjääris samm edasi. Hea tulemus tähendab tema hinnangul kettatootjate tähelepanu ja võimalust teenida profileping. 

Meeskond on varemgi korraldanud suuri võistlusi nagu näiteks Latitude 64 Festival ja Vanalinna Open. Seekord võeti ette rahvusvahelise võistluse korraldamine. Tiitlivõistluse läbiviimiseks konkureeriti samuti tugeva discgolfiriigi Norraga, kuid küllap on tähtede seis õige, ütles Leetma, ja Eesti kasuks otsuse üle on tal väga hea meel.

Euroopa Meistrivõislused discgolfis toimuvad 12.–20. augustil 2023 Tallinna Lauluväljakul. Võistleda saab sega ja naiste avatud divisjonis ning juuniordivisjonis.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: