Enam ei ole kaugel aeg registreerida end esimesele EDGL Karikasari AM etapile. Olge siis valmis, alates 22. märtsist kell 20 saab end Saaremaale ära broneerida! Kahel päeval, 16. ja 17. aprillil stardivad tiiaegadega rajale MA2, MA4, FA2, FP40 disvisjonide mängijad.

Saaremaale oleme juba ammu tahtnud minna. Täpsemini aasta tagasi, mil samuti pidi hooaeg just sealt algama, kuid paraku ei soosinud seda koroonapiirangud. Aga mis sedapsi, see uuesti – võtame selle Karujärve raja ette.

Karujärve rada sai etapi ühe korraldaja, Kusti Aasavälja sõnul alguse tänu Indrek Keldrile, kel 2015. aasta suvel jalgrattaga Kõrvemaal vurades discgolfi korvid silma hakkasid. Vaatamata sellele, et ta neist suurt midagi arvata ei osanud, rentis Kelder hiljem ketta ja mängis raja läbi. Loodame, et ta sai ka väikesed juhised, muidu mine tea, kuidas nad seal saarel nüüd seda mängivad. Igatahes, naljad kõrvale heites, leidis ta, et selline ajaviite võimalus võiks olla ka Saaremaal, Karujärvel.

Õigest kohast nõu küsides sai Kelder omale appi Ingmar Pilli, taotleti toetusrahasid ja 2016. aasta alguses said püsti esimesed 10 korvi. Mõne aja pärast liitusid tiimiga Peeter Kasin ja hetkel valitsev Eesti meister Andres Ramst. Lisatoetuste ja ühise jõu tulemusel on nüüd üleval lausa 24 korvi.

Kohalik meeskond kasvas, liitusid Kusti Aasaväli, Ronald Paju ja Ivar Turja, ning aasta tagasi paigutati rajale uus asetus, mida saab mängida Karujärve etapil. “Tahaks suuremaid võistlusi ka meitele siia tuua, kaua me nendel nädalamängudel ikka siin osaleme ainult,” põhjendas Aasaväli uue asetuse vajadust. Ehkki seal peetakse ka Saaremaa meistrivõistlusi, ei ole see tema arvates päris see, sest inimesed on kõik ju alati samad.  Ootused ja lootused on Aasavälja sõnul kõrged. “Pole kunagi midagi nii suurt korraldanud ja eks on ka mõni kõrgem mägi, mida ületada, aga me ikkagi saarlased,” kinnitab ta, et kohalike jonn pole kuhugi kadunud.

Registreerimine algab 22. märtsil kell 20 dgmtrx Karujärve

Jälgi infovoogu Facebookis @amkarikasari

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: