Üldarvestus

Sel aastal panid nii naiste kui meeste avatud divisjoni kinni mängijad, kes võiks osaleda ka vanusepõhistes divisjonides. Nelja etapi jooksul teenisid enim punkte Kaire Tekku (250) ja Ville Kivisilla (169). 

Tekkut meelitab väljakutsete poole noorus hinges. Kuna FP40 mängib sarjas harrastajatega samadel radadel ja Tekku mängualane areng ei ole tema sõnutsi veel kindlasti lage saavutanud, soovib ta mängida tugevas konkurentsis ja raskematel radadel. 

“Eesti FPO divisjoni tase on iga aastaga tõusnud ja see on olnud heaks motivaatoriks treenida rohkem oma nõrkustega ja mitte jääda mugavustsooni,” rääkis Tekku. “Kui ma tehniliselt end vaatan, siis on palju asju, mida ma pean veel õppima ja arendama. Ja kuni ma suudan noorematele konkurentsi pakkuda, on see mulle suur nauding!”

Naiste ja meeste arvestuses saavutasid teise koha hiljuti USAs väga head mängu näidanud Kristi Unt (240) ja USAs viibimise tõttu finaalringist loobunud Mauri Villmann (165). Kolmanda koha said Anneli Tõugjas-Männiste (175) ja Allan Kask (150). 

Üldtulemuste eest võtsid võidukarika vastu 40+ meestest Margus Luntsi, 50+ meestest Gunnar Ersto ja 60+ meestest Ermo Veelain. Naiste 40+ divisjonis pärjati võitjaks Triinu Orgla. 

Harrastajatest krooniti hooaja parimateks Heiki Kaldmaa (MA2), Karl Karpov (MA3), Merilin Maass (FA2) ning Raul Reesar (MJ18). 

Match-play finaalring

Finaalüritusel võisteldi auhinnarahadele match-play ehk turniiri formaadis, kus rebimine käib korvi võidu peale üldtulemuste alusel moodustatud gruppide siseselt. Väiksemad divisjonid leidsid oma lõpplahenduse kahe võistlusringiga ning poodiumi kõrgeimale astmele astusid Birgit Hallkivi (FA2), Keiro Burmeister (MJ18), Triinu Orgla (FP40), Gunnar Ersto (MP50) ja Kary Pill (MP60).

Kahe päeva ja kolme võistlusringi järel võtsid finaali karika vastu Björn Marrandi (MPO), Kaire Tekku (FPO), Priit Randes (MP40), Artur Minajev (MA2) ja Karlis Ilves (MA3). 

Eelmisel aastal esmakordselt katsetatud turniirisüsteem sai mängijatelt positiivset tagasisidet, mille najal oli julgust jätkata samas vaimus ka sel aastal. Korraldaja Jako Känd avas alguideed, et hooaja lõpus võiks olla üks tänu- või boonusüritus parimatele mängijatele, mis lisab oma formaadis hooajale mitmekesisust – selgitatakse välja mees mehe vastu meister, kui nii võib öelda, rääkis Känd. 

EDGL Karikasari 2023 | FINAAL | 1. päev

1. päev | Kristjan Noormets

EDGL Karikasari 2023 | FINAAL | 2. päev

2. päev | Kristjan Noormets

Täname:

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: