Varasemaga sarnaselt oli igal divisjonil võimalik hooaja jooksul osaleda neljal etapil ning koguda üldtabelisse punkte kolme parema pealt. Selle pingerea alusel kutsuti finaalvõistlusele 16 MA2 ja MA3 ning 8 MA4, FA2, FP40 ja MJ18 divisjoni paremat mängijat. Esimene võistlusring selgitas esinelikud, teine poodiumid.

MA3 (match play asetus / 16)
Priit Paenurm (15)
Jaak Roosa (7)
Tauno Teder (8)

MA2 (match play asetus / 16)
Kerdo Vilepill (7)
Ragio Mõts (3)
Johan Laidoner (5)

MA4 (match play asetus / 8)
Jaan Takk (8)
Alari Reinas (6)
Erkki Pung (7)

FA2 (match play asetus / 8)
Katrina Lang (6)
Tiina Ollema (1)
Karin Vahar (2)

FP40 (match play asetus / 8)
Margit Viilep (1)
Triinu Orgla (2)
Evely Vinni (3)

MJ18 (match play asetus / 8)
Mikk Mõts (6)
Holger Rannu (2)
Raul Reesar (1)

Match play annab igaühele võimaluse nii tõusta kui langeda, sest mäng käib puulisiseselt korvi võidu peale. Puulikaaslased määrab asetus hooaja punktitabelis, kus enim punkte kogunud mängijatel on teoreetiliselt eelis, kuid praktiliselt mitte ilmtingimata. Näiteks MA3 divisjonis eelviimasena finaali pääsenud Priit Paenurm lõpetas hooaja üldvõitjana. Ehk tuleb sel puhul enam mängu vaimne pingetaluvus ja tark mäng?

Esmakordselt kasutatud süsteemi kohta küsisime pisut ka tagasisidet. MA2 võistleja Johan Laidoner arvas, et formaati võiks edaspidigi kasutada. “Peab teistmoodi mängima kohe, saab rünnata,” ütles ta põnevusega. FA2 mängija Katri Pung leidis, et mängutempo on oluliselt kiirem ja sellevõrra nauditavam. Laidoner lisas siiski, et alul oli tunda murelikkust: “Kui sa oled punktide järgi esimene, aga finaalis ei saa hakkama, siis ongi kõik. Samas mina leian, et kui sa oled esimene olnud, siis oled sa  j u b a  midagi võitnud.”

Võistluspäeva ilm oli mõnusalt päikeseline ja lubas lisaks finaaliheitlusele mängida ühe “jahutusringi” harrastajate rajal ning püüda Sportlandi 100-eurost kinkekaarti hole in one väljakutsel. Esimesena lennutas ketta “Get Freaky” Zone otse korvi Mattias Reigo. Harrastajate raja parimad olid Mariina Tellissaar, Björn Marrandi, Joel Haan ja Kert Piirak. Soe päike ja kaunis Kõrvemaa jäid ühtlasi lõpetama ka EDGLi võistlushooaega. Täname kõiki sportlasi, kellega oleme hooaja jooksul kohtunud, ning toetajaid Sportland, GRAM, Nick’s, Smartpost, Nõo Lihatööstus jpt!

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: