Kristin Tattar võitis maailmamestri tiitli, edestades nimekaid mängijaid pika puuga ning püstitades uue reitingurekordi. Ühtlasi on ta läbi aegade teine eurooplanna, kes on maailmameistriks tulnud.

Viis päeva väldanud võistlusel pakkus enim konkurentsi teinegi eurooplane, soomlanna Henna Blomroos. Kahel päeval suutis Tattar väikese vahega esikohta hoida, ent jaks rauges kolmandal päeval, mis lõppes naistele viigiseisus. Neljandal päeval rebis Tattar taas ette, nüüd juba viie viskega ja finaaliski ei andnud ta armu – võit tuli kaheksaviskelise eduga, koondtulemusega -38. Viiekordne meister Paige Pierce jäi jagama viiendat kohta ning kahekordne ja ühtalsi tiitlit kaitsnud Catrina Allen lõpetas võistluse 11. positsioonil. Kumbki ei jõudnud ühelgi päeval esikolmikusse.

Teise eurooplannast tiitlivõitjana MMi ajaloos lõpetas Tattar ameeriklaste 18 aasta pikkuse võidukäigu. Esimesena tegi 2004. aastal ajalugu rootslanna Birgitta Lagerholm. Meistrivõistlusi on iga-aastaselt peetud alates 1982. aastast. Lisaks võidu koju toomisele suutis värske meister esimesena naismängijatest ületada koondreitingu maagilise 1000 piiri (1011).

Võitu on Tattari enda sõnul veel raske päriselt uskuda. Loe värsketest emotsioonidest tema Instagramist.

Teised eestlased

Eestlastest võistles veel tänavu USA debüüdi teinud Keiti Tätte, kes finaali ei pääsenud; neljanda päeva lõpuks saavutas ta 75 naise hulgas jagatud 46. koha (+18). Meeste arvestuses osalenud Albert Tamm jagas 41. kohta (-22) teiste hulgas Adam Hammes’i ja ja Brodie Smithiga. Aprillikuust on tema nimel Tallahassees toimunud Disc Golf Pro Touri etapi võit. Silver Lätt lõpetas võistluse 73. koha (-14) jagamisega. Kokku alustas meeste arvestuses võistlust 211 sportlast.

Kaanefoto: Justin Anderson / PDGA Media