Tiitlivõit rippus juuksekarva otsas

Kolmel esimesel päeval näitas Tattar end oma parimas vormis, rebides konkurentidest ette küündimatu 16 viskega. Siiski tõi finaalpäev kaasa mängu, mida keegi ei osanud oodata. Tattari turvaline vahe tugevaima konkurendi, soomlasest Silva Saarineni ees vähenes korv korvilt kolmele viskele, kui minna oli veel kaks korvi. Neist üks riukalik 17. korv, mis oli eksimustele halastamatu. Selge oli, et nüüd peab Tattar panema tööle kõik oma tugevused – tehnilised oskused ja mentaalse kõigutamatuse pingelistes olukordades.

Mõlema avavise oli täpne, tulemuseks oli par ja punktivahe ei vähenenud. Olgugi et see jättis Tattarile ruumi viimasel korvil eksida, ei läinud seda varu vaja – avavise maandus napilt ringist väljas. Järgmiseks puttis ta rahulikult korvi alla, et lasta konkurentidel korv lõpetada ja tõsta sisse enda võiduputt. Kirsina tordil tuli Tattarit finišis õnnitlema president Alar Karis.

Et võistlused toimusid eestlaste jaoks tähendusrikkas paigas, Tallinna Lauluväljakul, pidas Tattar autasustamise tseremoonia tänukõne rahvusvahelisele publikule vaatamata eesti keeles ja tõi selle välja kui erilise võimaluse, mida ta tihti kasutada ei saa.

Eesti koondise tulemused võistlusel

Koondislastest õnnestus finaalpäevale pääseda kõigil naistel – Anneli Tõugjas-Männiste, Kaidi Allsalu ja Keiti Tätte, kes teenisid vastavalt 6., 7. ja 8. koha.

Meestest tegi parima tulemuse Albert Tamm, kes alustas finaalringi teiselt positsioonilt, jäädes kokkuvõtteks jagama 5. kohta koos soomlase Lauri Lehtineniga. Üheksandale kohale platseerus Mauri Villmann, 27. kohta jäid jagama Hannes Kurn ja Mathias Villota, 34. kohale Silver Lätt ja Asko Krais ning 46. kohale Silver Koni. Finaalpäeval mängimise võimaluseta lõpetasid võistluse 49. kohal Rasmus Metsamaa ja 51. kohal Simar Villmann. Meeste avatud divisjonis noppis tiitli külma närvi ja “kiirelt peale” mänguga rootslasest Dennis Augustsson.

Juuniorpoistes tegi parima tulemuse Roland Kõur, teenides 5. koha. Talle järgnesid 12. kohal Egert Hütt, 14. kohal Björn Marrandi ja 16. kohal Ville Kivisilla. Finaalpäeval mängimise võimaluseta lõpetas võistluse juuniortüdrukutes Kariina-Mia Tats 8. kohal.