Jõuliselt eestlasi nakatav discgolf nõuab üha enam pühendunud inimesi sellele hoo andmiseks. EDGL võib rõõmustada veel ühe lisandunud liikme üle, kes elab ja hingab discgolfi ning kelle motivatsioon tugineb puhtal ja siiral armastusel ala vastu.

Piret on aktiivne mängija ja mitmete discgolfilugude autor. “Esimest korda ketast käes hoides 2018. aasta kevadel ei arvanud ma, et discgolfist võiks saada elustiil,” kirjeldab ta esimest kontakti spordialaga. Ometi sündis juba 2019. aastal tema eestvedamisel võistlussari “Iga algus on raske” ning eelmisel aastal klubi Birdie Bunch, mille lõi koos Eenok Pajaneni ja Meelis Pooliga. PS. Nende Facebooki grupis on eraldi klubi holarite kaust võimekate klubiliste tunnustamiseks!

Esialgselt väikse sõpruskonnaga organiseeritult toimetamiseks loodud klubi on tänaseks kasvanud 63-liikmeliseks. Klubi eesmärk on Pireti sõnul propageerida discgolfi ja oodatud on vägagi ka algajad mängijad, et koos õppida ja areneda. Iga kuu toimub liikmetele üks ametlik võistlus.

“Klubi tegevus peab olema aktiivne,” on Pireti nägemus, et asju tuleb koos teha. Lisaks on kord kuus ka kõigile huvilistele suunatud suurem võistlus karikasarja näol, millest kaks on planeeritud PDGA võistlusena. Regulaarselt on plaanis pidada klubi meistrivõistluseid, jõulupidusid ja muid ühisüritusi. “Oleme avatud kõigile, kuid siiski üle 101 inimese kaasata ei tahaks, et asi säilitaks personaalsuse ja ei muutuks haldamatuks anonüümseks koguks,” lisas ta.

Just see klubi loomine ja eestvedamine on põhjus, miks Piret EDGLile silma jäi – aktiivne suhtlus, asjakohased küsimused ja entusiasm. On iseasi, kui palju keegi usub juhusesse, kus üks asi viib teiseni, aga just midagi sellelaadset juhtus. Kommunikatsioonijuhi Siljaga omavahel vesteldes selgus mitmeid ühiseid puutepunkte ja nii sai alguse maikuus toimuv naistele suunatud võistlus Ladies First. Asjaolu, et koostöö, üksteise täielik mõistmine ja usaldus tekkisid väga kiirelt, viis ettepanekuni kutsuda ta liidule appi.

“Ettepanek EDGLi ridades toimetada tuli mulle üllatusena. Liidu tegemistes kaasalöömine on kindlasti paras väljakutse,” leiab ta, kuid ei tagane pakkumisest.

Hariduselt juhiabi-personalispetsialist ning seejärel kannapöörde teinud ja viimast aastat klassiõpetajaks õppiv Piret leiab kiirelt väljundi mitmes projektis. Varasemat töökogemust arvestades võime kindlasti loota süsteemsele tööstiilile ja erinevate toimetuste jätkusuutlikkuse tagamisele liidus. Pedagoogi ja kooliõpetajana on talle südamelähedane ka discgolfi koolidesse viimine ja nii saabki käimasolev kampaania korraliku lennuga lõpu. Oma osa on tal ka treenerite koolitamise süsteemi loomises.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: